Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Czaki następnym razem trochę mniejsze te zdjęcia bo nawet przy rozdzielczości 1440x900 ciężko się ogląda, ale wiem to nie Twoja wina :angry:

 

Napisałem o tym w odpowiednim wątku o "nowym forum" to mnie ludzie prawie chcieli tam zjeść a przecież ten system uniemożliwiający otwarcie załącznika w nowym oknie/karcie zabija piękno naszych obserwacji.

 

Robert >> owocny miałeś ten spacer. Poszedł do lasu na grzyby i znalazł ... komin EC Opole ;)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaki

ten system uniemożliwiający otwarcie załącznika w nowym oknie/karcie zabija piękno naszych obserwacji.

 

vrq a ja mam na to sposób :D (znaczy na otwarcie zdjęcia w nowej karcie)

 

Firefox + TabMixPlus (nawet chyba niekonieczny)+ FireGestures.

 

Dodatek FireGestures pozwala używać "gestów myszki". Ja już nie umiem się obejść bez gestu "prawy przycisk+góra" - otwiera on link w nowej karcie. Użyty na miniaturce zdjęcia w poście otwiera to zdjęcie w nowej karcie i to w rozmiarze dostosowanym do ekranu :D

 

Spróbuj, jak zadziała to należy się :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Athomer masz :Beer:

Tylko jest jeden mankament - sie otwiera w nowej karcie pięknie a w karcie z otwartym forem załącznik i tak się otwiera, ale to i tak lepsze niż nic :)

 

btw: zrobi mi ktoś tą symulacje na Rozsutca z Wdżaru ?

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Athomer masz :Beer:

Tylko jest jeden mankament - sie otwiera w nowej karcie pięknie a w karcie z otwartym forem załącznik i tak się otwiera, ale to i tak lepsze niż nic :)

 

 

vrq też tak mam ale tylko czasami. To zależy od (nie wiem jak to dobrze nazwać) "dokładności" wykonania gestu. Ponieważ standardowo załącznik otwiera się także po kliknięciu prawy przyciskiem, więc czasami gest odbierany jest jako otwarcie w nowej karcie ale równoczesnie jako pojedyncze kliknięcie prawy przyciskiem. Potrenuj bo ja już doszedłem do wprawy - jeżeli gest myszki wykonasz dokładnie to zdjęcie otworzy się tylko w nowej karcie.

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No merti, świetnie zakończyłeś ten OT :P

 

Athomer >> mam rozwiązanie! należy wykona "gest" polegający na kliknięciu na miniaturce i przejechaniu czy to w góre czy w dół poza jej obręb bez względy na dokładność i krzywizne - za każdym razem otwiera się tylko i wyłącznie w nowej karcie :helo:

 

KONIEC OT.

Coś mi sie wydaje że wieczór dzisiejszy może być dla nas łaskawy. Już teraz w tym słońcu jest dobra widoczność, kamerka to tylko potwierdza :) Do tego może jeszcze coś do wieczora kapnać z nieba to by się dodatkowo oczyściło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje że wieczór dzisiejszy może być dla nas łaskawy. Już teraz w tym słońcu jest dobra widoczność, kamerka to tylko potwierdza :) Do tego może jeszcze coś do wieczora kapnać z nieba to by się dodatkowo oczyściło :)

Przy takiej pogodzie jak dzisiaj (temp, wilgotność, zachmurzenie, stojące powietrze) nie ma najmniejszych szans, aby było widać dobrze góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przy tego typu pogodzie nie ma szans na odpowiednią widoczność. Jeszcze wczoraj, przy niższej wilgotności było nie najgorzej (do 7,5/10), dziś to powietrze chyba nabrało pyłów i dałbym co najwyżej 5. Poprawy spodziewałbym się na weekend.

 

Przeglądowa panoramka na Rozsutec z Wdżaru:

 

wdarrozsutec.th.jpg

 

Mogę zrobić szerszą.

 

zwdaru.th.jpg

Edytowane przez elcupa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądowa panoramka na Rozsutec z Wdżaru:

 

wdarrozsutec.th.jpg

 

 

elcupa >> serdeczne i stokrotne dzięki! i oby się ta Twoja poprawa pogody na weekend sprawdziła. Ta mi w zupełności wystarczy, wiadomo przecież gdzie Fatry szukać tylko nie wiedziałem jak dokładnie bedzie Rozsutec wyglądać z tej strony. Widzę że Diablaka nie masz podpisanego :P A ta druga jest rzeczywiście szeroooooooka :D

 

 

Jest jeszcze jedna sprawa, próbował ktoś już zasadzić się na Jesieniki z Lubomira lub sąsiedniej G.Łysiny ? te 204km mnie intrygują :D

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moja "działalność" obserwacyjna w ostatnim czasie zamarła z przyczyn braku czasu (ale oczywiście także z braku warunków) mam nadzieję, że ten weekend przyniesie jakieś niespodzianki. Ponieważ zamierzam go spędzić w Istebnej, pytania - może ktoś będzie na Ochodzitej lub innym okolicznym punkcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje że wieczór dzisiejszy może być dla nas łaskawy. Już teraz w tym słońcu jest dobra widoczność, kamerka to tylko potwierdza :) Do tego może jeszcze coś do wieczora kapnać z nieba to by się dodatkowo oczyściło :)

Dopiero dzisiaj można z czystym sumieniem odświeżyć tę wypowiedź Vrg. Idealnie rześko, lekki wiaterek, skąpe zachmurzenie z chmurami wyraźnymi po horyzont - dzisiaj bracia do broni! W weekend jestem w Bieszczadach, jak dobrze pójdzie będę łapał Forumowiczów wypoczywających w Tatrach :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ma sporo racji opisując obecne warunki jako sprzyjające dobrej widoczności. Ta od godziny 8 szybko rośnie, teraz dałbym 7,5/10 i z tendencją do dalszej poprawy. Nad Podhalem niebo czyste, jakby miał sposobność to sam nie za niedługi czas wybrałbym się polować na Tatry.

 

Widoczność już na 8 może 8,5.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem oczywiście na Biskupiej Kopie i warunki były bardzo dobre. Kilka ujęć po 16-tej:

babia.JPGikar.JPGkarkonosze.JPGel opole.JPG

Potem szybki powrót do domu i....po otrzymaniu sms-a szybko z powrotem na Kopę :szczerbaty: Okazało się, że warunki coraz to lepsze, a szczyt nastąpił po 20-tej. Babia, M. Fatra znośnie. Skrzyczne, Morawsko-śląski całkiem dobrze. Karkonosze kapitalne! I powiem, że to była właśnie ta chwila kiedy powinno się być w okolicach Turawy, a Śnieżka na pewno by się złapała z prawie 180 km!

Niestety nie mam zdjęć z drugiego wypadu i gdyby nie Northwood ze swoim sprzętem to chyba bym się rzucił z wieży ;) (żart).

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert J. gratuluję ekstra zdjęć! :) Wyobrażam sobie, jak świetne musiały być warunki... Tak się zastanawiam, oglądając to zdj. z el.Opole co to za wzgórze widać w tle po prawej stronie. Może uda się kiedyś zidentyfikować jakiś obiekt dalej od Opola na pn-wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Robert, dziś wieczorem były warunki na Śnieżkę z okolic Turawy.

Od siebie dodam z dzisiejszego wypadu:

 

Śnieżka z Biskupiej Kopy (131km):

sniezka.jpg

 

Śnieżka z Charbielina k/Głuchołaz 339mnpm:

sniezka-charbielin.jpg

 

Babia Góra z Biskupiej Kopy (169km):

babia.jpg

 

W ramach ciekawostki (bo jakość słaba) - Tatry z Biskupiej Kopy (ok 210km):

tatry.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nortwood >> Twoja Śnieżka jest ... PRO!

i proszę Cie nie traktuj tak po macoszemu ciekawostek ukazujących wierchy z 210km :szczerbaty:

 

No powiem szczerze, że dzisiaj przy hardzie wyciągnąlem tatry, ale nie ma sie czym chwalić. Stwierdzam tylko fakt.

Z czeladzkiego Wzgórza Oberża można dziś było przez bino spokojnie stwierdzić że Tatry są na posterunku i czekają na lepsze czasy bo była to godzina 16, teraz żałuje że nie mogłem zostać dłużej bo Skrzyczne wieczorem aż raziło po oczach. Nieźle i oby to tylko był dobry prognostyk na weekend. Przez najbliższy tydzień będę co prawda 5x bliżej w linii prostej do wierchów (30km zamiast 150) ale warunki jak najbardziej się przydadzą. Chociażby na Małą Fatre której symulację mi elcupa strzelił :)

Pogranicze Podhala, Gorców i Pienin wzywają. Ciekawe czy uda mi się jakiś hotspot tam dorwać żeby na forum zajrzeć :D

 

 

Życzę udanych dni, świetnych warunków obserwacyjnych i do usłyszenia :)

Krzysiek VRG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northwood pierwszym zdjęciem Śnieżki mnie powaliłeś :notworthy: Wyraźnie widać kaplicę i obserwatorium :D Dodam tylko, że zdjęcie wykonane trochę poniżej szczytu (815 m n.p.m.)z miejsca o nazwie "Heegerova vyhlidka", taki punkt widokowy.

 

Ps. Wiedziałem, że wyciągniesz Tatry Zachonie :D

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nortwood >> żałuje że nie mogłem zostać dłużej bo Skrzyczne wieczorem aż raziło po oczach.

 

Chyba nie masz czego zalowac. Wierchow wieczorem nie bylo (przynajmniej z Kochlowic), choc Niski i Slaski bardzo przyzwoicie. Morawski i Jeseniki w chmurach. Zachod slonca zrekompensowal brak gor :)

polica.jpg babia.jpg pilsko.jpg skrzyczne.jpg anna.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Robert, dziś wieczorem były warunki na Śnieżkę z okolic Turawy.

Od siebie dodam z dzisiejszego wypadu:

 

W ramach ciekawostki (bo jakość słaba) - Tatry z Biskupiej Kopy (ok 210km):

tatry.jpg

 

 

Nie mam pytań!!! Myślałem, ze takie odległości tylko przy inwersji można osiągnąć.

 

P.S Mogliśmy sobie poświecić lusterkami.

 

Biskupia Kopa z Katowic z godziny 15:00

thumb_4a6a3b4769826308995143.jpg

 

Jeszcze dla tych, co marudzą, że nie mają obiektywu 500-1000mm.

Tatry z Katowic obiektywem 50mm wartym 100zł na Allegro

thumb_4a6a4ba4aaf3a775568991.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żałowaniu to obecnie się znam najlepiej. Cały tydzień na 14:00 i... omijają cię wspaniała pogoda, widoczność, ciekawe okazje ...

Zbyszek ta Śnieżka wyszła ci malowniczo jak z bajki, chmury za nią już są pewnie nad niemcami, Klimczok - Skrzyczne a pod nimi el. Detmarowice - nie wierzę że tylko tyle fotek pstrykłeś , a jestem ciekaw jak GOP z tamtąd widać - no i szarlotę ;)

 

Robert świetnie złowiony Ikar GSA no i Twoja Śnieżka była pierwsza :notworthy:

Po niedzieli pracuję na 6:00 rano więc pewnie załamanie pogody będzie :ha:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek ta Śnieżka wyszła ci malowniczo jak z bajki, chmury za nią już są pewnie nad niemcami, Klimczok - Skrzyczne a pod nimi el. Detmarowice - nie wierzę że tylko tyle fotek pstrykłeś , a jestem ciekaw jak GOP z tamtąd widać - no i szarlotę   ;)

 

Ja na Szarlotę strzelałem z myślą, że Ciebie tam uchwycę. ;-) A oto i ona:

szarlota.jpg

 

Dorotka:

dorotka.jpg

 

Zdjęć GOPu oczywiście mam bardzo dużo, ale zanim to wszystko wywołam minie kilka nocy. ;)

 

edit:

Szczeliniec Wielki:

szczeliniec wlk.jpg

 

Ślęża (84km):

Ślęża.jpg

Edytowane przez Northwood
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka:

dorotka.jpg

Ooo ! widze siebie tam na zdjęciu na górce miedzy Dorotą a Czeladzią :Boink:

 

Tak serio to powie mi ktoś gdzie dokładnie znajduje się ten pojedynczy biały budyneczek będący szybem jakiejś kopalni po lewej stronie zdjęcia? Widzę go z dachu, wydaje mi się że gdzieś w Radzionkowie.

 

 

Mówię sobie nie zasne jak nie zazerknę jeszcze na forum.To już uzależnienie.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.