Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Nie stety nie moge zrobic zdjecia dla zarysu samego komina, moj telefon niema takiego przyblizenia aby go dokladnie widziec , powiem tylko ze on miga w nocy, i jest caly bialo,czerwony, a znajduje sie nie daleko takiej nowoczesnej elektrocieplowni w chorzowie tylko bardziej od strony piekar slaskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię, jedna prośba - edytuj posty. Łatwiej będzie skupić się na Twoich pytaniach :)

A zdjęcia z komórki to na początek nic złego. Dobrą komórką też można zrobić świetne fotki. W niektórych warunkach nawet lepsze niż normalnym aparatem z uwagi na maleńki obiektyw.

 

Do mierzenia odległości polecam Ci np GoogleMaps, Geoportal lub GoogleEarth.

 

W odpowiedzi na Twoje pytanie: komin koksowni Jadwiga ma 65m, natomiast pokazana na jednym zdjęciu EC Miechowice (nie Michałowice) to 2x110m + 2x120m z tego co znalazłem w sieci.

 

Wrzuć fotke tego "wysokiego i grubego" komina z pogranicza Piekar i Chorzowa, sam zarys powinien dużo podpowiedzieć. Byćmoże będzie to np Elcho Chorzów albo właśnie EC Katowice, chociaż ten jest na pograniczu Katowic, Siemianowic i Czeladzi.

 

65 metrow hmmm mialem na mysli ten komin w koksowni jadiga : ten wysoki o ile to jeszcze z koksowni:D A ELCHA CHORZÓW to nie jest ten komin o ktory mi chodzi jest szerszy i wyzszy i blizej piekar slaskich

post-17695-124973819261_thumb.jpg

Edytowane przez neon94
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze znowu nowy post ale starego nie moge z edytowac po raz juz edytowalem,a oto ten komin z Kopca wyzwolenia w Piekarach Śląskich najlepsza jakosc jaką dalem rade telefonem:/ I interesuje mnie wysokosc najwyzszego komina Azoty Chorzow.

post-17695-124974379671_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre Marcinls :) Tylko że na niej ten komin schował się za wieżę kościelną i na pewno to nie jest Jaworzno tylko ZG Piekary Ruch II Brzeziny lub KWK Andaluzja,jak kto woli :) Co do samego Jaworzna to zerknijcie tutaj, jest ho ho i trochę :)

Edytowane przez merti
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obydwoch zdjeciach za bazaylika jest komin przed malowaniem (zdjecie z zeszłego roku) i po malowaniu zdjecie pod moim postem:D o to mi chodzi, a kolo EC szombierki jest jakas wieza podobna do tej z glywic ciekawo co to:D I DZIEKI ZA POMOC AHA EC KATOWICE AHA NIE NO BO MNIE KOLORY ZMYLILY BO NIE WIEDZIALEM ZE BYM MALOWANY:d A W SPRAWIE KOKSOWNI JADWIGA TO ILE MA TEN KOMIN KILKA POSTOW WYZEJ MOJ??

post-17695-124975137861_thumb.jpg

Edytowane przez neon94
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon > nie możemy tak zgadywać w ciemno co Ty widzisz z jakiegoś punktu.

 

Na panoramce z Kopca zaznaczyłeś EC Katowice. ELCHO też jest spore, a to co Ty załączyłeś w tym poście to ja nie wiem co to jest.

Zacznij pisać jakoś normalnie po polsku bo ciężko jest to wszystko ogarnąć.

 

Co do dzisiejszych warunków to przejazdem wstąpiłem na PO Oberża i Beskid Śląski niewidoczny natomiast Żywiecki na granicy widoczności. Także suuuabo.

 

 

Marcinls >> Jaworzno na fotce z telefonu z Radzionkowa ? . . .

Edytowane przez vrg
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgo co ty taki bojaźliwy jesteś. Chill out chłopie, już czerwoną kartkę dostałeś :) Jeszcze chłopaka zniechęcisz, a tak to trzeba kuć żelazo puki ciepłe :) Przeca pisze, że nie ma fotopstryka i robi komórą więc należy go wspierać. Z czasem coś odłoży, zakupi i będzie pstrykał fotki, może nawet lepsze od nas wszystkich :)

 

Dobrze że się pojawiłeś neon. Mama dla ciebie misję bo chodzi mi o twoje rejony. Widzę że pstrykasz taką samą komórą co ja mam. Wiadome, służy to do dzwonienia, ale jak się nie ma .... Jakbyś mógł zrobić zdjęcie tego zakładu (to mapa a potem przełącz sobie na Satelitę żebyś wiedział o co chodzi) i wrzucił je okrojone o 1/3 od góry (bo po co tyle nieba). Będę wdzięczny...

Aha, jakbyś mógł to tak z Kopca i z Piekar, z tych rejonów gdzie te kościoły widać na twoich fotkach....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VRG własnie ja tu rejestrowalem sie bo sie tym interesuje i liczylem na wsparcie bo malo takich stronek jak ta, .. ale najwidoczniej to był błąd a po polsku pisac nie bede bo chłopak ze sląska jestem !!! juz mnie tu nie ujzysz lepiej ci?? A TELEFON KUPILEM BO NAGRYWA VIDEO JAKO JEDEN Z NIE WIELU W ROZDZIALCE 640x480 Xd I MA SWIETNE GŁOSNIKI ZEGNAM nara!!!

 

>>> merti ja na gorze robilem juz fotki są tam w moich pierwszych postach ze stronki (286) a w srodku nie moge bo niema mozliwosci wejsc,, mam fotki juz teraz kilka wrzuce ejszcze z telefonu ZNOWU VRG!!! oczyywiscie z kopca moglbym ale nie bo jak widac przeszkadzam wam tu VRG zdjecia przed malowanie ( 2 lata temu) i z tych wakacji...jutro zrobie wiecej i to moj ostatni post jutro na tej stronie a z kopca nie wiem czy zrobiee bo tam mnustwo ludzi zazwyczaj jest:/ a zdjecia robie na spacerach z psem..w Radzionkowie mamy jeszcze fajna wieze telekomunikacyjna oraz piekny kosciol :D PEACEEEE!!!

 

........P.S NIE WIECIE CZEMU MI W GOOGLE EARTH 5 NIE DZIALAJA BUDYNKI 3D ?? W SZYSTKICH POPRZEDNICH WERSJACH DZIALALY:/

 

AHA VRG FACET 21 LAT A JAK DZIECKO WSZYSTKIE MOJE POSTY NA CZERWONE KARTKI ZROBIL ,,,HANBA CI ZAPOMNIALEM OKROIC SORRY

post-17695-124976040396_thumb.jpg

post-17695-124976050969_thumb.jpg

post-17695-124976052282_thumb.jpg

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach dzieci. Kolega Neon chyba pomylił to forum z naszą klasą lub onetem.

Uważam że wszyscy starali się okazać jakieś wsparcie początkującemu odpowiadając na kolejne pytania. I nigdzie nie napisałem że telefonem zdjęć robić nie można. Więc nie wiem skąd te wszystkie nerwy.

 

Witamy Cię, jedna prośba - edytuj posty. Łatwiej będzie skupić się na Twoich pytaniach :)

A zdjęcia z komórki to na początek nic złego. Dobrą komórką też można zrobić świetne fotki. W niektórych warunkach nawet lepsze niż normalnym aparatem z uwagi na maleńki obiektyw.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon zainstalowałem specjalnie GE 5 mimo ze ciągle wywala mi blue screena IRQ_NOT_LESS... No i masz rację. Nie wszystkie obiekty 3D wyświetlają się, ale chyba warto zostać przy tej wersji bo wreszcie linijka pokazuje azymut :)

 

PS.

muszę jednak cofnąć te słowa bo tera zerkłem na centrum Katowic i co widza. Ano wszystkie dostępne obiekty 3D są wyświetlone, a więc możliwe że trzeba dłuższą chwilę zaczekać....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem dosc dlugo i nadal nic:/ moze zbyt wolny interet ja mam 100,0 mb/s a na jednym forum ktos napisal ze trzeb miec 200 mb/s ,,, a na gorze narazie takie zdjecia zakładu i niemoge wiecej wrzucic poniewaz kraza tam kibice innego klubu:/ i bedzie buba a ja sie nie bawie w kibicow itp. ale nie rozumieją , ale z kopca telefonem nie bedzie zbyt dobrze widac:/ jedynie spod samego komina...w google earth robie model kominu EC KATOWICE:D i powoli jeszcze EC Szombierki

 

 

najwyzszy komin w europie ma 360 metrow , na swiecie ma 480 a w budowie ma byc za jakis czas komin = 1000m :D komin najzwyzsza budowla swiata:D

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj o 22:00 na kopcu w piekarach slaskich i zauwazylem ( nie jestem pewien czy mam racje)ale komin EC ZAborze nie jest oswietlony do samej gory ...( dziwne bo to bardzo wysoki komin) nie wie ktos czasem jak to z nim jest w koncu?? oczywiscie moglo mnie zmylic miganie swiateł ale dziwnie nisko byly te gorne swiatła:/

 

 

>>>> rafał44 swietne zdjecia i pomyslec ze to taka odleglosc:D brawo

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile przerwę "morskie obserwacje" :)

Kolega Mike zapakował mi swoje fotki z Kopca Piłsudskiego na serwer

http://www.sendspace.pl/file/81d095a68cb3595f7a5c636

Jak ktoś coś rozpozna, to jest proszony o odpowiedz na tym forum :)

Wracając do morskich obserwacji, to byłem na latarni w Niechorzu, stamtąd widziałem Trzebiatów (ok 23 km )

i Kamień Pomorski (ok 30 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś coś rozpozna, to jest proszony o odpowiedz na tym forum :)

Jest możliwe, żeby była to Kostuchna? W linii prostej 61 km

1.jpg

Chyba, że zdjęcie było robione nie w tym kierunku... :)

 

EDYTA

sorry, teraz dopiero zauważyłem, że odnośnie tych zdjęć powstał osobny temat

Edytowane przez marcinls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich zdjęć:

 

Przechyba...

przechyba.th.jpg ok. 110km

i Chorągwica z Buska Zdroju.

choragwica1.jpg ok 75km

 

A na deser Tatry:

tatry2.th.jpg 150 i więcej km.

 

Nie jestem tylko pewien co to za szczyty tutaj są: (na pewno jest to Pasmo Jaworzyny, Beskid Niski i Pogórze Rożnowskie). Proszę zwrócić uwagę na refleks na tle gór (i bynajmniej nie jest to wada aparatu, bo był widać go na kilku zdjęciach, które posłużyły do panoramy)

http://www.upload3r.com/serve/100809/1249940963.jpg

Inne zdjęcie tych gór (robione z tego samego miejsca)

pasmojaworzynybeskidnis.th.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tego Bornholmu to może to nie samo źródło światła a po prostu jego snop widać z naszego wybrzeża. A poza tym, robiąc taką symulacje na Hey'u wyznacza się teoretyczną widoczność terenu, nie kilkudziecięciometrowej latarni.

 

Panowie, nie macie wrażenia, że jakieś dziecko neostrady psuje tą dyskusję?

Ano. Cóż zrobić. Taka cena wzrostu popularności Dalekich Obserwacji :P

 

 

twmichal>> te panoramki również z Buska ?

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.