Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Rafale, Mateuszu >> nie będzie żadnych zdjęć (oprócz tych zamieszczonych tu z Klimczoka) z tych ostatnich kilku "dobrych dni" ? Śmigaliście gdzieś po polach i łąkach, Jesieniki zza Olkusza mieliście łapać i co i nic nie będzie z tego na forum ?:unsure:

 

Za późno dotarliśmy na miejsce, żeby złapać Pradziada, było już totalnie ciemno. Następnym razem się uda, miejscówkę mamy już obeznaną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno dotarliśmy na miejsce, żeby złapać Pradziada, było już totalnie ciemno. Następnym razem się uda, miejscówkę mamy już obeznaną. :)

 

To Ty Zbyszku też z Mateuszem te wszystkie miejsca zjeździłeś w niedzielę ? Chwaliłeś się że, tu cytat "masz już zaliczone ok 150km i jedziecie po więcej", więc powinno się coś na forum z tego wypadu pojawić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty Zbyszku też z Mateuszem te wszystkie miejsca zjeździłeś w niedzielę ? Chwaliłeś się że, tu cytat "masz już zaliczone ok 150km i jedziecie po więcej", więc powinno się coś na forum z tego wypadu pojawić :P

 

Nic ciekawego z Olkusza nie udało się złapać.

thumb_4a9c6ea8b94f8548588646.jpg

EL Jaworzno (w tle pasmo wyglądające jak Jeseniki, ale azymut nie pasuje)

thumb_4a9c6ea99cc80407061968.jpg

Skrzyczne

thumb_4a9c6eaa1b9eb954099974.jpg

Babia góra.

 

Fotki z godź ok 22:00 naświetlane po 60s

Edytowane przez Rafał ZOOM
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano, po nocnej burzy...

... z Kochlowic...

Przepraszam za siec WN, ale fotki robilem "w przelocie" :)

Takie same ujęcia zarejestrowała z rana kamera DO! Warunki diametralnie się poprawiły, gdyby jeszcze te niskie chmury chciały sobie pójść, to kto wie co się dzisiaj bęzie działo przez dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że warunki się poprawią. Byłem dzisiaj na chwilę (dosłownie w Krakowie) i już spod Buska było widać bardzo wyraźnie Tatry, a Beskid Wyspowy i Gorce były jak na wyciągnięcie ręki.

Między Działoszycami a Pińczowem na horyzoncie było widać też Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią niedzielę byłem na rydułtowskiej hałdzie polować na Radiostację w Gliwicach , lecz mizernie to wyszło i poczekam na lepszą widoczność. Tak jak kiedyś Wielki ORJ pisał " Jezeli chodzi o Sudety to na bank będzie można je doskonale obserwować z hałdy stożkowej w Rydułtowach,jednak dominatą tam będzie Beskid Morawsko-Śląski z Lysą Horą..." I tak było w niedzielę.

 

Jesenik i opawskie

 

http://www.panoramio.../photo/26462558

 

Ostrava

 

Panorama 5bsmall.JPG

 

360 stopni

 

http://www.panoramio.../photo/26463176

 

Crop z cropa z 360 czyli południowe pasma górskie

 

Panorama 3b_cr_cr.jpg

 

Przez ten tydzień przeglądania fotek coś znalazłem , ale jeszcze nie chce zapeszać i sprawdzam . Jak zlokalizuję to napiszę.

 

pozdrawiam  :Salut:

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze określiłem współrzędne kamery to z symulacji Kashmirem wynika, że w obniżeniu pomiędzy Leskowcem a Policą powinny wystawać wierzchołki Kieżmarskich, Łomnicy, Durnego i Lodowego. No i król Gerlach na prawo od Cylu Hali Śmietanowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Microdema lub Kashmira ? Może sprawdzić czy z Rety w Mikołowie widać tatry i gdzie?

 

Wydaje mi się, że na lewo od wieży kościoła coś majaczy ;-)

 

Niestety tam nic nie majaczy ;) To pewnie drzewa, ale na pewno nie Tatry.

Zrobiłem symulacje z trochę wyższego punktu niż jest kamerka, a i tak ledwo co się szczyty wychylają, więc w praktyce z poziomu kamerki raczej nic się nie dostrzeże. >> http://img205.imageshack.us/img205/1461/83826852.jpg <<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, Mateuszu >> nie będzie żadnych zdjęć (oprócz tych zamieszczonych tu z Klimczoka) z tych ostatnich kilku "dobrych dni" ? Śmigaliście gdzieś po polach i łąkach, Jesieniki zza Olkusza mieliście łapać i co i nic nie będzie z tego na forum ?:unsure:

Chłopaki coś niechętnie dzielą się swoimi wynikami z ostatniej niedzieli i poniedziałku, ale tak na prawdę nic specjalnego nie udało się uchwycić. Główny cel obu wypraw, Pradziad, okazał się nieosiągalny raz z powodu zagapienia (pojechaliśmy na G. Bożniową - 50°10'8.55"N, 19°28'51.90"E zamiast na ciutkę wyższą górkę koło Psarów - 50°10'17.87"N, 19°32'43.42"E) a dzień później z powodu zbyt późnej godziny przybycia na pola "wściekłych krów" za Olkusz, gdzie pół roku temu pogoniły nas krasule, kiedy autami próbowaliśmy dostać się miejscówkę.

 

Z pierwszej wyprawy proponuję następujące fotki (by Northwood):

Kombinacja beskidzkich światełek - Góra Żar, Skrzyczne i Hrobacza Łąka

 

Światełka w górach na oko na wysokości 550-600 m npm świecące 4 długości Żar-Skrzyczne na lewo od zabudowań na Górze Żar - klik. I w szerszym kadrze - klik. Zachęcam Forumowiczów do rozszyfrowania tej zagadki, do dnia dzisiejszego na dobrą sprawę nie wiemy co to za światełka. Na pewno nie widać ich ze Śląska, na moje oko zasłania je od nas Hrobacza Łąka i okoliczne górki. Mam swój typ, z resztą Zbyszek także, ale żeby nie sugerować odpowiedzi poczekamy na Wasze.

 

Z drugiej wyprawy między Olkusz a Skałę przedstawić można następujące fotki:

 

Beskidy grubo po zachodzie Słońca (te chyba z resztą już się pojawiły) - klik1 i klik2. Niesamowite, w momencie ich wykonywania na południu była gęsta mgła doświetlona przez agresywnie świecący Księżyc, nie było widać kompletnie nic. Samo zdjęcie nie oddaje zaskoczenia, jeżeli nie widziało się tego na żywo. I to samo w wykonaniu Rafała, przy czym pierwsze zdjęcie prezentuje domniemane przez autora foty Jeseniki, któe okazały się Wzgórzem Wandy... Z Katowic się to aż tak wysokie nie wydaje, ale jak widać rozmiary ma imponujące jak na G. Śląsk.

 

Poczekamy, może Koledzy w trakcie obróbki fotek jeszcze coś dorzucą na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadaaaaa!!

 

Dzisiaj widoczność była naprawdę bardzo dobra, przynajmniej z Buska, gdzie było widać na ponad 150km.

Niestety z zachodu nadeszły chmury, co nie pozwoliło mi uchwycić Babiej i części Beskidu Wyspowego.

 

Panorama obejmuje od Beskidu Niskiego po Tatry Zachodnie

 

Tatry Zachodnie, ta góra na lewo od Tatr to Lubogoszcz w Beskidzie Wyspowym

dsc0312.th.jpg

 

Panorama - niestety trzeba ściągać, bo fotoupload.be nie działa.

http://www.sendspace.pl/file/ebb660ea7327d2b422649b1

 

Może po meczu dokładnie opisze szczyty które widać. Prosze zwrócić uwagę że kilka szczytów wystaje także ponad pasmo wzgórz w lewej części kadru.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tam tym kierunku to by pasowała Sucha Beskidzka Mateo, choć nie podałeś dokładnej lokalizacji pola "wściekłych krów".

 

Dziś niestety Jesenik nie był dla mnie łaskawy. Niskie chmury skutecznie ograniczyły widoczność do jakiś 100km. Za to Beskid miodzio, a Tatry widziałem przez chwilę, bo potem dopadły je chmury... :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13392&view=findpost&p=232744

 

Tutaj masz dane >> http://srtm.csi.cgiar.org/SELECTION/inputCoord.asp << ponieważ tamte są już raczej nieaktywne.

Zaznacz opcje "ArcInfo ASCII" a następnie kwadraty z mapy które chcesz pobrać, po wybraniu klikasz "Click here to Begin Search".

 

Tatry:

http://www.viewfinderpanoramas.org/dem3/M34/N49E019.zip

http://www.viewfinderpanoramas.org/dem3/M34/N49E020.zip

 

Te linki są do dokładnych Tatr, ale nie musisz ich pobierac od razu, najpierw proponuje sciagnac dane z tej pierwszej strony co Ci podałem. Tam są mniej dokładne Tatry (są bardziej zaokrąglone), ale w robieniu symulacji nie ma to większego znaczenia.

 

Po pobraniu rozpakowywujesz dane, reszte robisz jak napisał kolega Lampka w poście, do którego dałem Ci linka.

 

Chciałem Ci to wysłać na PM, ale wyskoczyło "Użytkownik nie może korzystać z systemu wiadomości"

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pradziad z Tarnowskich Gór

 

Symulacja

 

 

120 km (fota z dziś)

 

 

Myślałem że przez wzniesienie terenu i drzewa, nigdy nic nie zobaczę w tym kierunku. Jednak dzisiaj przy bardzo dobrej widoczności dostałem najlepszą niespodziankę odkąd zerkam daleko ; )

 

 

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez Maćkov
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gorącą prośbę do kolegów- specjalistów od symulacji: jeśli to możliwe prosiłbym o wykonanie panoramki z góry Buczyna k/Dobromierza w kierunku południowym. Od jakiegos czasu wypatruję tam Tatr i Babiej :), ale nie wiem czego się spodziewać, w jakim stopniu sa one widoczne. Nie za bardzo umiem posługiwać sie tymi programami (kashmir, microdem itp), więc jakby ktoś mógł to byłbym wdzięczny

podaje współrzędne

51'00'07,26 N

19'56'16,16 E

wys. ok 324mnpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zasmucić - na wierchy nie masz szans - Jura zasłania. Za to na Diablaka poluj, widać go na azymucie 190,5 stopnia, a wtedy masz ładny rekord w okolicy - 161,5 km :)

 

Hmm, szkoda bo w hey what's widać z buczyny czubki Tatr.. dlatego zastanawiam się jak jest z dokładnością tego programiku, bo wg niego widać z Łomnicy nawet tereny poniżej Buczyny-tj łąki na wysokości ok 300mnpm.

 

A masz może taką panoramkę może w zanadrzu:) (chciałbym wiedzieć ile widać tej Babiej)

 

 

Ale z Fajnej (347m) to juz musi być chyba widać wierchy?:)

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szkoda bo w hey what's widać z buczyny czubki Tatr.. dlatego zastanawiam się jak jest z dokładnością tego programiku, bo wg niego widać z Łomnicy nawet tereny poniżej Buczyny-tj łąki na wysokości ok 300mnpm.

 

A masz może taką panoramkę może w zanadrzu:) (chciałbym wiedzieć ile widać tej Babiej)

 

 

Ale z Fajnej (347m) to juz musi być chyba widać wierchy?:)

 

Robiłem symulację spod lasu na Buczynie, jest szansa na Babią ale konia z rzędem temu kto ją złapie :D

Buczyna

Z Fajnej Ryby już jest szansa na Tatry, tylko wieży nam jeszcze nie zbudowali :D

Fajna Ryba

 

Zrobię dzisiaj panoramę z Buczyny w lepszej jakości i wrzucę.

Edytowane przez marol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to, że z Pasma Przedborskiego uda się zobaczyć gołym okiem Babią Górę. Tylko długi tele i wyciąganie z rawa. To tak jak z Babią z Częstochowy, odległość mniejsza, a jeszcze nie udało mi się jej dostrzec w inny sposób niż aparatem. Tak samo jak z Biskupic - Beskid Śląski. Odległość "zaledwie" 100-120km, a podczas naprawdę dobrych warunków (jak informowali koledzy na forum) udało mi się złapać w jakości co najwyżej średniej.

 

BTW. W najbliższym czasie pojawi się na stronie DO panoramka Beskidu Śląskiego i Małego z Biskupic k/Częstochowy.

 

To Ty Zbyszku też z Mateuszem te wszystkie miejsca zjeździłeś w niedzielę ? Chwaliłeś się że, tu cytat "masz już zaliczone ok 150km i jedziecie po więcej", więc powinno się coś na forum z tego wypadu pojawić :P

 

Tego dnia podjechałem do Markowic, skąd ustrzeliłem po raz kolejny Jeseniki - czyli te 150km. Później jak już Mateusz wspomniał, pomyliliśmy miejscówki. ;) Zdjęć nie zamieszczałem, bo nie są w lepszej jakości, niż zamieszczone kilka miesięcy wcześniej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.