Skocz do zawartości

Śruba statywowa


Mithoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję pomocy. Jakiś czas temu kupiłem na Allegro głowice kulową do aparatu fotograficznego, w celu fotografowania nieboskłonu. Wygląda ona tak:

 

http://www.allegro.pl/item122876452_glowic...kozlaczka_.html

 

Przytwierdzać ją miałem do balustrady balkonowej przy pomocy kwałka drewna do którego miała być przyczepiona głowica.

Zdziwiłem się jednak kiedy okazało się ze gwint w głowicy nie jest typowy, bo calowy.

Póki co sprawę załatwiłem za pomocą wkrętu do drewna i plastikowego kołka rozporowego. Kołek wsadziłem do gwintu, a samym wkrętem przytwierdziłem głowicę do deski.

 

Jest to prowizorka. Chcę zamówić taką śrubę, ale do tego potrzebuję dokładne wymiary ("normalia" śruby), czyli chyba szerokość gwintu i jego skok. Ile one wynoszą w przypadku tego gwintu?

 

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez Mithoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Sumas :Beer: ta tabelka to chyba to czego mi było potrzeba:).

jeszcze tylko jedno:

może się tak zdarzyć ze moj gwint będzie miał inny skok od tej śruby podanej w tabeli, czy też jest to standart który można brać jako pewnik? chciałbym być w 100% przekonany że zamawiam dobry komplet śrub :rolleyes:

Wybacz, że tak wypytuje ale jestem nieobeznany w tej dziedzinie i to co jest dla Ciebie oczywiste, to dla mnie czarna magia ;)

 

Śruby zamawiam w sklepie internetowym "Marsel"

Edytowane przez Mithoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisze w opisie tej aukcji: 3/8"

si, si. Tylko ani słowa o innych danych. Przeoczyłem po prostu w poprzednim poście, że nie napisałem jej gwintu :rolleyes:

W "Marselu" powiedzieli mi że samo 3/8" to za mało informacji, dlatego zapytałem fachowców z astrpo-forum :Salut::Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tego co mi się udało znaleźć, to tak:

 

mały gwint statywowy - 1/4" 20 UNC

duży gwint statywowy - 3/8" 16 UNC

 

ozn. średnica nominalna gwintu w calach x ilość zwojów na cal

jest to tzw. gwint calowy „amerykański”

 

ale szukane w różnych dziwnych miejscach, np. tu: http://72.14.221.104/search?q=cache:5FhAYm...pl&ct=clnk&cd=1

a niemam suwmiarki, żeby zwymiarować Ci ten gwint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.