Skocz do zawartości

[geografia] Obserwacja


Martinparat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Dostałem dziś z geografii głupie zadanie i nie wiem co wymyślić? :) Chodzi o to żebym przez siedem dni obserwował jakieś zjawisko, przedmiot lub proces geograficzny (moze byc tez ogolnie przyrodniczy). I nie mam najmniejszego pojęcia obserwować, dlatego też zwracam się z prośbą o podpowiedź zawaansownych geografów :) Może być do typowa obserwacja lub obserwacja porównawcza (2 rzecz). Raczej temperatura, ciśnienie nie wchodzą w rachube gdyż babka daje za to trójki :D I też nie za bardzo zaawansowane, tylko do wykonania w warunkach domowych :) Nie wiem może zna ktoś coś ciekawego :D

Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam!

Martin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rodzaje chmur i wielkość zachmurzenia, wielkośc i natężenie opadów, widoczność określonego przedmiotu w dali (tzw. repera) - przejrzystość powietrza, etc. Naprawdę jest wiele takich rzeczy, które możesz obserwować przez tydzień.

 

Ale zamiast iść na łatwiznę i pytać na forum (i tak nikt Ci nie odpowiedział więc sam musiałeś zmierzyć się z problemem) mogłeś pogłówkować i samemu coś wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam nadzieję, że Twoje zadowolenie wypływa z tego, że sam wpadłeś na ciekawy pomysł, sam go zrealizowałeś i dostałeś dobrą ocenę. Bo chyba nie o to chodziło, aby pójść na łatwiznę, wejść na forum, napisać jeden post i otrzymać gotową podpowiedź do tego "głupiego zadania :rolleyes:

 

I tak masz szczęście, że nie dostałeś zadania z astronomii i nie napisałeś, że masz takie głupie zadanie polegające na obserwacji wybranego przez siebie zjawiska astronomicznego, bo wtedy ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
(...)I tak masz szczęście, że nie dostałeś zadania z astronomii i nie napisałeś, że masz takie głupie zadanie polegające na obserwacji wybranego przez siebie zjawiska astronomicznego, bo wtedy ... ;)

Już sobie wyobrażam reakcję forumowiczów na taki post :szczerbaty::pain10::pistols::sterb029:

W większości wypadków naprawdę najlepsze efekty da się osiągnąć samemu, bez pójścia na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.