Skocz do zawartości

jaki aparat do astro foto?


bolid25

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, kazdy by chcial, ale niestety nie ma w tych czasach latwo...

Po pierwsze chcesz lustrzanke, czy lustrzanke cyfrowa?

Ja na przyklad przymierzam sie do Canona 350D - tylko ze poczekam az troche stanieje :] bo na razie to jest wydatek rzedu 2500PLN :( A to chyba nie jest tanie (dobre juz jest)

Do kliszy mozesz poszukac EOSa300- bardzo popularny , albo jesli chcesz taniej i Ci sie trafi to np. Zenit ;)

 

Jesli chcesz sam cos znalezc w necie to wybieraj aparaty z funkcja BULB - jest to czas naswietlania, tak dlugi jak dlugo trzymasz spust -czyli dowolny.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie nalezy liczyc na to, ze podstawowa lustrzanka cyfrowa stanieje kiedykolwiek. Polityka prodecentow kamer jest taka jak producentow komputerow. Wprowadza sie coraz bardziej zaawansowane modele zeby utrzymac ten sam poziom ceny, starsze wycofujac z oferty. Patrz Canon 300D, 350D, 400D itD!

Dopiero z drugiej reki, zwlaszcza jakis sprzet watpliwego pochodzenia, mozna trafic taniej. Ale na razie to sprzet jeszcze ZA NOWY zeby byl duzy rynek wtorny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ to prawda, ale z dokladnoscia do tego czy kupuje sie w sklepie, czy tez na gieldzie fotograficznej ;)

jakies 3 tyg. temu bylem sprawdzic jak sie maja aparaty na gieldzie i srednio na samo body 350D musialbym wydac ok.200PLN mniej niz tak pol roku temu, wiec mam nadzieje, ze taka sytuacja sie jeszcze utrzyma. I chyba rzeczywiscie tak bedzie, zobaczylem to juz na wielu przykladach: karty pamieci Kingston SD 512Mb - 80PLN a rowno 3 tygodnie pozniej Kingston 1Gb 50PLN !!! I to nie z drugiej reki, jak bym poprosil to bym fakture nawet dostal... :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie całkowitą racje.Doszedłem do wniosku ze najlepiej kupic west kamerke i laptopa za taką cene.Taki zestaw stwarza wieksze możliwosci niż aparat cyfrowy :Beer:

 

Taki zestaw nie stwarza większych mozliwości jesli kamerka jest nieprzerobiona ale jesli chciałbyś aby stwarzał to potrzebne jest wstawienie matrycy SC3, kupno filtrów, koła filtrowego itp. A tutaj juz koszta znacznie rosna. mam nadzieje że pamietasz o odpowiednim montażu i optyce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli przerobienie kamerki oczywiscie.powiedziano mi ze koszt przeróbki to około 300PLN plus koszta samej kamerki tez wachają sie w tych granicach.Oczywiscie niebęde sie wymądrzał bo nieposiadam wystarczającej wiedzy na ten temat(musze działać sam bo w mojej okolicy niema nikogo interesującego sie astronomią.tak robie już od 15 lat),ale nawet niezłe próby focenia osiągnołem uzywając kliszy,niestety teraz juz to przestarzała metoda i trzeba isć do przodu. DZIEKI ZA RADY :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.