Skocz do zawartości

Tuning achro na apo ?


Yodie

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie tylko czy warto przerabiać achro na apo ? Dużo taniej wyjdzie kupić od razu apo, bo achro też swoją cenę ma. Był taki wynalazek produkcji ukraińskiej jak chromacor i było to jak do tej pory jedyne sensowne rozwiązanie aby z achro zrobić apo za duzo mniejszą kasę. Różnego rodzaju filtry typu "minus violet" wycinały swoje pasmo i były tylko namiastką apo. Chromacor działał inaczej, ale od 2 lat nie mogę go kupić do swojego achro TMB :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodie, Przerabianie Achro na APO jest trochę bez sensu, ponieważ jak wymienisz obiektyw - na przykład na TMB 152/1200 za 4500 euro to wypadałoby wymienić dziadowski wyciąg ze standardowego sprzętu :szczerbaty:

Wtedy zostaje ci sama rura, która na przykład w SK15012EQ6-2" ma zwyczajnie za małą średnicę, poza tym wypadałoby zrobić nowe diafragmy ect..., ect....

Czyli jak widzisz lepiej takie stare achro opchnąć i za tą kaskę kupić sobie jakiś porządny wyciąg i obejmy do tego APO.... $$$$$$$$$$$$$...

 

Rysiek, z tego co czytałem na necie, zwłaszcza na amerykańskich listach dyskusyjnych (wiadomo miłośnicy teori spiskowych :) ) wynika, że produkcja chromacora w Ariesie została zaprzestana jakieś ~2 lata temu właśnie "z incjatywy" Ludesa :Pig:

 

A z tym sklepem w Portugalii to trzeba by napisać maila i sprawdzić, czy faktycznie mają tego chromacora na stanie czy tylko strona jest nie zapdejtowana, ewentualnie celowo zostawili, co by jakiegoś dodatkowego klienta przyciągnąć B) ...

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem, że Ludes temat Chromacora zadusił własnymi łapskami. Nabył cwaniak wyłączność na reprezentowanie Ariesa w sprawach korektora. Myślę, że w ramach innego biznesu z Ariesem po prostu sprzedaż korektora nie była "dobrym interesem".

 

Szczęśliwcy, którzy mogli się pobawić tym korektorem przy achro 150/1200 gubili szczęki. Temat chromacora kiedyś badałem bardzo dokładnie. Próbowałem go zamawiać z różnych źródeł - bez skutku. Kiedyś nawet na giełdzie widziałem razem z telepem, ale się spóźniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, kiedyś widziałem jedno ogłoszenie w USA, gdzie koleś sprzedawał chromacor-a z tubą celestrona 150/1200 i za samego chromacor-a chciał jakieś 800$ - oczywiście poszedł na pniu...

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.