Skocz do zawartości

Ma ktoś Auroxa ?


Kurak

Rekomendowane odpowiedzi

Auroxa można za 35 zł kupić razem z pismem jemu poświęconym - oto sklep internetowy:

http://www.prenumerata.software.com.pl/pl/...kategoria=aurox

Z takim łączem jak twoje lepiej zapłacić trochę kasy niż ściągać :szczerbaty: Ale uważam że jeśli jest się początkującym "pingwiniarzem" jak ja, to lepiej wybrać Mandrivę, którą zainstalowałem przedwczoraj i jestem jak dotąd bardzo zadowolony z tego systemu. Jak tylko załatwię sobie na Mandrivie dostęp do sieci, do od razu zmniejszam partycję Windowsową do minimum, miejsca na Linuxa daje na maksa i się przerzucam na lepszy, darmowy świat :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uważam że jeśli jest się początkującym "pingwiniarzem" jak ja, to lepiej wybrać Mandrivę, którą zainstalowałem przedwczoraj i jestem jak dotąd bardzo zadowolony z tego systemu.

eeee tam - po jednym dniu wiesz, który system linuxowy jest "lepszy". Linux to niestety nie tylko KDE czy Gnome - a raczej shell i jego możliwości. Stabilność takiego systemu uwidacznia się po określonym czasie i jest poparta codziennym użytkowaniem - nikt na świecie nie jest w stanie porównać 2 systemów (po jednym dniu, czy tygodniu) - nawet podobnych. Ja troszkę używałem Redhata, Slackwara (wer. min, max) i praktycznie tylko działałem w shellu (czyt. powłoce systemu) - i tak nie znam interakcji pomiędzy różnymi urządzeniami podłączanymi do obu tych systemów - po prostu nie badałem czy pracują stabilnie itd... :Salut:

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsluga neostrady pod linuksem na szczescie nie wystepuje tylko w jednej dystrybucji (czego dowodem jest fakt, ze pisze te slowa) ;)

 

natomiast niestety musze sie zgodzic z tym, ze uzywanie tego systemu bez znajomosci podstawowych zasad jego pracy i 'serwisowania' troche mija sie z celem. tzn jak ktos chce to ok, ale ja uzywam tego systemu (akurat gentoo linux) nie dla stablinosci czy darmowosci, a przede wszystkim dla tego, bo tu jestem w stanie duzo szybciej i wygodniej zarzadzac systemem (np. zarzadzanie plikami - nie mam zadnego programu chodzby udajacego explorera z windowsa, a w konsoli jestem w stanie wiekszosc operacji wykonac duzo szybciej niz osoba z windowsem). ale niestety - sa to rzeczy, ktore uczy sie miesiacami, a zaczyna sie je w pelni doceniac po latach.

 

do czego zmierzam? chodzi mi o to, ze mozna zainstalowac sobie suse, czy mandrive i miec fajny system windowso-podobny od zaraz, ale po okresie fascynacji warto zainteresowac sie prawdziwymi mozliwosciami tego systemu (na zachete powiem, ze potem czlowiek sie zastanawia jak przez tyle lat mogl uzywac tego niewygodnego windowsa) :rolleyes:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jestes z Krakowa, wiec jesli jeszcze nie znalazles tej plytki to napisz na PW to sciagne ja i Ci wypale.

A co do innych poruszonych kwestii to:

1. Windows jest wygodniejszym systemem do typowego, codziennego uzytku, natomiast jest niesamowicie skomplikowany jesli chodzi o powazna administracje nim.

2. Jesli ktos podlacza neostrade do komputera z windowsem bezposrednio przez usb to albo jest super specjalista od windowsow, albo jest bardzo odwazny, albo zupelnie nie zalezy mu na danych na dysku i pieniadzach w mBanku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam - po jednym dniu wiesz, który system linuxowy jest "lepszy".

Mówiąc "lepszy" miałem na myśli raczej prostotę instalacji, konfiguracji i obsługi - czy nazywał byś tryb tekstowy linuksa dobrym dla początkującego pingwiniarza, który dopiero co zrezygnował z kolorowego Windowsa? No raczej nie, dlatego wybrałem taki system który ma przejrzysty, graficzny instalator (a nie tekstowy, choć tekstowy też ma) i tym podobne. Zdaję sobie sprawę z potęgi shella, jednakże KDE, Gnome i inne środowiska graficzne powstały po to, aby były prostszą w obsłudze alternatywą dla pracy w trybie tekstowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie alternatywa, ale zeby sie dopelnialy. dobry terminal graficzny to podstawa, w nim odpalasz polowe programow (a mam nadzieje, ze szybko sie przekonasz, ze np. torrent wygodniejszy jest jako tekstowa karta na terminalu niz jako okno, ktore caly czas zawadza).

 

natomiast windows jest prostszy tylko pozornie, bo to on jest tym systemem 'normalnym', a wszystkie inne sa 'nienormalne'. a w jakim windowsie moge zainstalowac dowolny program jednym poleceniem? no na jakim? :szczerbaty:

 

a tak w ogole to windows moze sie niedlugo 'skonczyc', jak wydadza viste, ktora wymaga do instalacji 9GB miejsca na dysku i 1GB ramu (jednoczesnie nie wnoszac niemal niczego kluczowego i rewolucyjnego w stosunku do poprzednika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdłgu mnie i moich doswaidczań odnośnie dyskutowania na forum na temat najlepszych wersjach linuksa dochdzi sie do jendej konkluzji:

Wybór systemu operacyjnego jest kwestią gustu

Każdy ma dobre i złe strony, a razem tworzą wielka dopełniająca sie całość :szczerbaty:

Troche to pompatycznie brzmi ;P

 

Ja ma tak kompa podłączonego :huh: ale nie zależy mi na danych na dysku i nie mam pieniędzy w mBanku :szczerbaty:

 

Pozdrówko!

 

P.S. A tak wogule to lubie konsole i wiersze poleceń to ma w sobie coś magicznego xD

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.