Skocz do zawartości

Tarus 380 lub 410


bubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Czy warto kupować Taurusa 380 lub 410?? Czy są jakieś inne lepsze i tańsze sprzęty by oglądać dalekie galaktyki - mgławice oraz planety naszego układu palnetarnego??

Gdzie to kupić takie taurusy??

 

Dziekuje za odpowiedzi. Robert Piła

 

 

To "pomarańczowe" nie jest do końca zgodne z prawdą, gdyż zależy od rodzaju zastosowanego okularu. Po za tym do niektórych obiektów mgławicowych można zastosować odpowiednie filtry.

 

Teleskopy produkuje Mirek Dymek, którego znajdziesz praktycznie na wszystkich forach.

Edytowane przez telwal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niedaleki sąsiad, więc niebo będzie miał ciemne, nooo... chyba że z centrum tej swojej Piły będzie chciał lukać ;) Ale co jakiś czas pewno przyjedzie do mnie z telepem... I hope :)

 

Z Bubkiem rozmawiałem na gg- intrygują go DS-ki, ale planetki też chciałby zobaczyć. Stwierdziłem, że jak ma kasę- niech bierze Taurusa 410. Wstępnie jesteśmy umówieni na sobotę. Nauczę go znajdować te najważniejsze obiekty, doradzę co i jak dalej.

W rozmowach wyszło, że interesuje go po prosu b. duża apertura, choć zwracał też uwagę na możliwosci Synty na Dobsie. Wybierał pomiędzy Newtonami 10" na EQ, a Syntą 8-10" na Dobsie, padło też cos na temat Meade LXD 10"SN. Gdy się okazało, że jest do wzięcia okazyjny Taurus 410- padło na niego. Potwierdziłem wybór, kierując się mobilnością, zainteresowaniem DSkami, warunkami do obserwacji.

 

Sprawa pewno jest nieco pilna - dzis telep ma być odbierany- więc cuś napiszcie ;)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy taurusem 380 a 410 nie ma praktycznie żadnej różnicy w obrazie, bynajmniej nie ja jej nie dostrzegłem. A miałem postawione obok siebie właśnie taurusa 380 i 410. Jeśli szukasz światłosilnego teleskopu do DS to trafiłeś idealnie. To teleskop stworzony głównie do tych obiektów, ale wbrew pozorom planety wyglądają równie pięknie ( nie podzielam tego zdania że jak chcesz obserwować planety to tylko jakiś dobry refraktor, albo newton z świałosiłą powyżej f/6). Co warto zaznaczyć pisząc o tym telekopie to jego mobilność, teleskop z lustrem 40cm zajmuje jedno miejsce pasażera w samochodzie !! Jeśli masz możliwość kupienia taurusa to kupuj i się nie zastanawiaj, ja kupiłem i nie żałuje żadnej złotówki którą wydałem na ten teleskop, jedyną rzeczą która mi się strasznie nie podobała to kiepski wyciąg ale to zawsze można zmienić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.