Skocz do zawartości

NGC7331 i ferajna


Heniek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj, gdy Michał (kałużny_m) fotografował wspaniałą kometę, ja wycelowałem swoją armatkę w Pegaza.

Kometa jest kiepskim celem dla czarno białych kamer.

Nareszcie wygrzebałem się za miasto. Zupełnie inna melodia. Nie ma walki z tłem, gradientami, a zasięg drastycznie rośnie.

 

NGC7331_1_kolor.jpg

NGC7331

Luminacja 35minut w ekspozycjach 2 i 3 minutowych 1x1 RGB 3x15 minut

Soligor MT-800, Artemis 285, Vixen GPD, guiding Vesta SC3+Rubinar 5,6/500

 

Wersja dla nielubiących koloru ;)

 

NGC7331_1bw.jpg

 

O rzut beretem o tej grupy, znajduje się inna, dosyć znana - Kwintet Stephana.

Gdyby czip był nieco większy, to obie znalazły się w jednym kadrze.

Z powodu limitu przestrzeni daję link do zdjęcia Kwintet Stephana

Zasięg wyszedł zdrowy, aż skończył mi się katalog USNO A2.0 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisze, bo tu po prostu nie ma co pisać.

Tylko podziękuję za tą drugą!

 

Kto mi pomoże szczenę znaleźć?

 

:Beer:

 

EDIT: już jest na głównej... chyba ktoś tak samo jak ja pomyślał ;)

EDIT 2: to, co nizej pisze Sumas jest chyba w tym wszystkim najprawdziwsze. Te fotki są przede wszystkim "miękkie", brak w nich tego, co gdzie indziej jest nazbyt techniczne, takie (inni nie obrażać się bitte) "bezduszne".

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja napiszę, bo mi właśnie do głowy przyszło, bo zdaje mi się, że "odkryłem" tajemnicę tych cudownych Heńkowych zdjęć - one nie są takie sterylne, są np. ślady szumów, a jednocześnie ten szum, nie nie wygląda na wynikający z "przeprocesowania" materiału, co daje oglądającemu, poczucie prawdziwego "dokumentu", ale w takim filmowym sensie, bo taka prawda z nich bije, .."prawdziwość" i to jest takie fascynujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpliwie uwaga Sumasa jest bardzo celna. Heniek nie obrabia swoich zdjeć, aż do granic "sterylność".

Dziękuję za zdjęcie B&W, szczególnie dobrze oddające zagubienie Kwintetu w Kosmosie.

 

 

Jodłowskich warunków.

 

ps. Ludzie! W Kwintecie bedzię z jakieś 6 * 200 miliardów gwiazd, w jednym kadrze! KOSMICZNIE!

pss. Założyłem, że galaktyki są podobne do naszej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne fotki :banan: kosmos jest CUDOWNY :banan: i tego będę się trzymał do końca życia

 

Ach ten Kwintet to dobrze że jest :D i niech sie rozwija jak najdłużej

 

Jecze raz gratuluje fotek :notworthy:

 

Długo sie jednak jego widokiem chyba nie nacieszymy bo idzie jakiś niż z chmurami i deszczem a i nawet z domieszszkami śniegu. :angry:

 

Oby jak najkrócej u nas zagościł :rolleyes:

 

Pogodnego i ciemnego nieba :D:Beer:

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.