Skocz do zawartości

TV Plossl


aph

Rekomendowane odpowiedzi

znacie moze jakis sklep internetowy, najlepiej w niemczech, gdzie mozna kupic (z wysylka do polski, bez wiekszych problemow) plossle televue? nigdy sie nie interesowalem zakupami za granica i troche ciezko mi kupowac w ciemno. a w niemczech wolal bym ze wzgledu na to, ze nie bylo by problemu z komunikacja (mam w rodzinie osobe znajaca biegle niemiecki) no i nie ma cla, jak przy sprowadzaniu z usa.

chodzi konkretnie o model 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ siedzi taki Plossl ;)

Ja w tym samym sklepie kupowalem (tzn. kupował dla mnie Polaris) Silver Plossla Baadera 8 mm, który wg niemieckich for powinien niemal dorównywać Plosslom TV. Kosztował mnie zaledwie 30 euro (bez przesylki), bo jest na wyprzedaży.

Już kiedyś na forum Pirx pisał, że obserwowanie tymi Plosslami jest porównywalne do patrzenia przez słomkę do picia. Sporo w tym prawdy! Co nie umniejsza faktu, że to okularek znakomity. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Gromady kuliste wyglądają przez moją "ósemkę" wprost cuuuudownie :)

 

Aaaa- zapomniałem dodać, że wysyłka byla wrecz błyskawiczna, dostawa po 3, czy 4 dniach :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, sa tam. tylko szkoda, ze cena nie jest juz amerykanska <_<

przy cenie 99 euro cena zblizyla sie do ultimy celestrona (w polsce), ktory jest minimalnie lepszy do ds'ow.

jesli nie uda mi sie znalezc TVPL w europie za cene porowywalna z 85 USD (a patrzac realistycznie pewnie sie nie uda) to dozbieram do ultimy 7,5mm.

w kazdym razie dzieki za pomoc :D

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeliczałem szybciuchno w automacie przeliczeniowym walut na WP ceny ze sklepu z linka Rammsteina i mi wyszło, że Naglery są ciut droższe, niż TUTAJ , w Telescope Service.

Jeśli ktoś się myli, to nie ja, tylko automat :Boink:

W razie czego poprawcie!

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ceny nie do konca sa amerykanskie. TV PL 8mm w USA kosztuje 85 USD, a anglii odpowiednik 133 USD. no chyba, ze mi tez ten automat z wp nawalil :szczerbaty:

jeszcze moze sie udac sprowadzenie tego okularu uzywanego z USA. jesli cena sprzedajacego byla by dosc niska to mozna liczyc, ze po doliczeniu wszystkich oplat bylo by nadal znosnie. musze sprawe jeszcze przemyslec...

swoja droga ciekawe czemu TV nie ma swojego dystrybutora w polsce. juz chodzby tymi plosslami by odstawil caly rynek ortoskopow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując z Hameryki np. na Ebay'u płacę cło i VAT? Czy ktoś już kupował coś w tym portalu? Interesuje mnie w tej chwili nie okular ale wyciąg crayforda za ok 265 zł, ale jeśli jest tak tanio to może i ten właśnie okular moża by było namierzyć? Jak ktoś kupował to może podać stawki podatków, żeby wszystko sobie przeliczyć?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując z Hameryki np. na Ebay'u płacę cło i VAT? Czy ktoś już kupował coś w tym portalu? Interesuje mnie w tej chwili nie okular ale wyciąg crayforda za ok 265 zł, ale jeśli jest tak tanio to może i ten właśnie okular moża by było namierzyć? Jak ktoś kupował to może podać stawki podatków, żeby wszystko sobie przeliczyć?

pozdr

 

 

Kupując w Usa jesteś zobowiązany do zapłacenia cła. Co do stawek to nie idzie tego tak jednoznacznie określić, bo nie wiadomo do jakiej grupy wyciąg zostanie zaliczony. Z tego co wiem to średnio cło wynosi 30-40% ceny towaru ale to tylko orientacyjne liczby. Jeśli masz jakąś rodzinę w USA lub jakiś znajomych wtedy możesz uniknąć cła i nie zapąłcisz ani złotówki więcej ( ewentualnie możesz zapłacić podatek stanowy ale to już grosze w porównaniu z cłem). Przesyłki prywatne nie podlegają ocleniu.!!

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozna sie ze sprzedajacym umowic, zeby przesylka poszla jako "prywatna"? :szczerbaty:

 

 

Jeśli jest to jakiś pojedyńczy sprzedawca to pewnie można choć nie jestem pewien, ale jeśli mówimy o jakimś sklepie internetowy w USA to napewno się na to nie zgodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to jakiś pojedyńczy sprzedawca to pewnie można choć nie jestem pewien ( nigdy nie próbowałem w taki sposób tego załatwić zazwyczaj rodzina mi przysyła lub ewentualnie przywozi towar), ale jeśli mówimy o jakimś sklepie internetowy w USA to napewno się na to nie zgodzą.

To jest jakiś Astrocośtam czyli sklep internetowy, bo mają szeroki asortyment i ploosle też i inne rzeczy, także jestem tym zmartwiony. Hymmm, to tylko rodzina, znajomi... ale oni nie znają się na tym sprzęcie i tu trochę się boję. Kolega poprosił dziadków żeby mu kupili pamięć do PC i kupili kingstona za 60% ceny i okazało się że jedna kość jest wadliwa i teraz co reklamować za oceanem?

Hytry czasami 2 razy traci - co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś Astrocośtam czyli sklep internetowy, bo mają szeroki asortyment i ploosle też i inne rzeczy, także jestem tym zmartwiony. Hymmm, to tylko rodzina, znajomi... ale oni nie znają się na tym sprzęcie i tu trochę się boję. Kolega poprosił dziadków żeby mu kupili pamięć do PC i kupili kingstona za 60% ceny i okazało się że jedna kość jest wadliwa i teraz co reklamować za oceanem?

Hytry czasami 2 razy traci - co radzicie?

 

 

 

Ja robiłem już wiele zakupów za Oceanem i zawsze podaje gotowego linka do towaru który chce kupić i rodzinka mi go kupuje. Jeszce nigdy nie miałem wadliwego sprzętu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.