Skocz do zawartości

co to oO


Bao

Rekomendowane odpowiedzi

Już prawie kwartał temu pisałem o moim "odkryciu" Nostrusa. Napisałem też do nich maila, żeby podali mi specyfikację niektórych teleskopów. Po prawie tygodniu nadeszła odpowiedź, że są młodą firmą i proszą o parę dni na przygotowanie takiej specyfikacji. Od tego czasu minęły ze dwa miesiące... cisza :Boink:

 

Myśle, że jest to, póki co przynajmniej, najtańszy allegrowy dostawca (to akurat chyba prawda) Newtonów 76/700 i maluchnych refraktorków, mający trochę zbyt "wybujałą" ofertę w necie :D

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego?? W ofercie mają tez teleskopy zdatne do obserwacji jak 150/750 czy 200/800 (taki jak Twój!!)

Fakt że nie ma specyfikacji to inna kwestia.

hehe no tylko że kupować "zabawke" o podobnych parametrach jak mój teleskop to troche mija sie z celem :Beer: Optyką napewno te teleskopiki niegrzeszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście opisy teleskopów są bogate :szczerbaty: . Ten refraktorek 700/60 jest taki sam jak mój <_<

I jak on jest słaby to co można powiedzieć o tym pierwszym 300/30 (Chyba tylko do podglądania sąsiadki się nadaje :szczerbaty: ).

Te małe teleskopy to może ktoś kupuje, ale te za 4000 zł, jeszcze praktycznie bez żadnych danych o nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem oni zrażą do astronomii wielu maluchów, no bo jak popatrzy przez taki co mu tatuś kupił

za 65zł i zobaczy, to znaczy nic nie zobaczy, a Księżyc będzie czerwono-niebieski,

to już nigdy nie zainteresuje się astronomią na poważnie.

Ja swojemu dziecku nie kupił bym takiego teleskopu <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no tylko że kupować "zabawke" o podobnych parametrach jak mój teleskop to troche mija sie z celem :Beer: Optyką napewno te teleskopiki niegrzeszą :D

 

Taa szczególnie ten 200/800 którego zwierciadło wyszło prawdopodobnie z tej samej chińskiej fabryki, co w zwierciadło twojego Soligora... Diabel tkwi pewnie w rzeczach takich jak montaz czy wyciag, a nie w optyce.

Z reszta, jak cos z nim jest nie tak, to po zamowieniu przez net zawsze mozna sprzet zwrocic w czasie 10 dni :)

 

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa szczególnie ten 200/800 którego zwierciadło wyszło prawdopodobnie z tej samej chińskiej fabryki, co w zwierciadło twojego Soligora... Diabel tkwi pewnie w rzeczach takich jak montaz czy wyciag, a nie w optyce.

Z reszta, jak cos z nim jest nie tak, to po zamowieniu przez net zawsze mozna sprzet zwrocic w czasie 10 dni :)

pozdrawiam

Maciek

drogi kolego soligor pochodzi z Taiwanu :D a jesli chodzi o dokladnosc optyki lustra soligora to wacha sie w granicach lambda 14 :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego soligor pochodzi z Taiwanu :D a jesli chodzi o dokladnosc optyki lustra soligora to wacha sie w granicach lambda 14 :Beer:

 

A kto to sprawdzi papier przyjmie wszystko :szczerbaty:

 

Wracając do meritum, jeśli ktoś chce kupić teleskop za relatywnie niewielkie pieniądze to jednak zazwyczaj jest tak, że dla tego kogoś te 400 czy 500zł to całkiem spory wydatek, więc radziłbym nie ryzykować i kupować w sprawdzonych miejscach gdzie z większą dozą prawdopodobieństwa otrzymamy to, za co zapłaciliśmy i czego oczekiwaliśmy.

Edytowane przez maxlam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to sprawdzi papier przyjmie wszystko :szczerbaty:

 

Wracając do meritum, jeśli ktoś chce kupić teleskop i relatywnie pieniądze nie są zbyt wielkie to jednak zazwyczaj jest tak, że dla tego kogoś te 400 czy 500zł to całkiem spory wydatek, więc radziłbym nie ryzykować i kupować w sprawdzonych miejscach gdzie z większą dozą prawdopodobieństwa otrzymamy to, za co zapłaciliśmy i czego oczekiwaliśmy.

Niebęde podawał nazwiska osoby od której to wiem ze względu na jego dobro.Zapewniam że informacja jest z wiarygodnego żródła.Przecież musiałem sie dowiedzieć dużo o swoim teleskopie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego telepa znalazłem !!

 

Jest super :banan: przytocze opis:

 

 

Profesjonalny teleskop astronomiczny model 76900. Główne cechy tego teleskopu to:

 

- średnica obiektywu 76 mm - długość ogniskowej 900 mm

 

- powiększenie maksymalne 675X

 

 

i to za 250 PLN

 

normalnie linka moge dać ale tylko na privie bo sie boje ze wszyscy go wykupią,braknie towaru i spadnie opinia sklepu :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego telepa znalazłem !!

 

Jest super :banan: przytocze opis:

Profesjonalny teleskop astronomiczny model 76900. Główne cechy tego teleskopu to:

 

- średnica obiektywu 76 mm - długość ogniskowej 900 mm

 

- powiększenie maksymalne 675X

i to za 250 PLN

 

normalnie linka moge dać ale tylko na privie bo sie boje ze wszyscy go wykupią,braknie towaru i spadnie opinia sklepu :szczerbaty:

Eeeeeee no podaj mi linka na priva,dam ci za to flache dobrej wódy :D:szczerbaty::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.