Skocz do zawartości

Stare posty


bartolo

Rekomendowane odpowiedzi

(pytanie do admina, ale miło widziane dodatkowe pytania na ten temat od innych uzytkowników)

 

jak wygląda sprawa przeniesienia starych postów?

czy będzie możliwe przeniesienie ich do nowej bazy (innego przecież enginu forum), a jeśli tak, to jak będzie wyglądała sprawa przynależności starego postu do danego użytkownika? tj. czy trzeba zalogowac się pod tym samym loginem co na yabbse?

 

jesli starych postów się nie uda przenieść, a nie będzie też możliwe postawienie zamrożonego yabb jako archiwum to zgłaszam się na ochotnika do zrobienia archiwum jak poprzednio (tyle, że tym razem będę potrzebował jeszcze informacji o przynależności danego tematu do odpowiedniego działu, czego niestety brakowało jak robiłem pierwsze archiwum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć na jakiś serwerek na kilka godzin, a ja sciągnę

 

mam nadzieję, że w bazie jest kolumna z informacją o tym pod jaki dział podlega dany temat, bo będzie ciężko z takiego archiwum korzystać

 

potem się wezmę i machnę jakąć prymitywną wyszukiwarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem na boardzie PHPBB, ze taki plugin jeszcze nie istnieje. Z innych tak, ale z Yabbse nie. Ten Yabbse to bardzo egzotyczny engine (malo popularny) wiec nie ma chyba co w niego brnac dalej. Phpbb na pewno dzieki swojej popularnosci jest malooryginalne, ale faktem jest, ze jest najbardziej dopracowane i jest najwiecej dodatkow - jak ktos sobie zarzyczy. Ja osobiscie uwazam, ze forum ma byc przede wszystkim szybkie i wygodne. Bajery sa sprawa drugorzedna. Mi w Yabbse brakowalo np dobrej listy ostatnich zmian na forum od ostatniej wizyty np.

 

Tu mamy to bardzo fajnie rozwiazane na glownej stronie, z prawej strony nad paskiem niebieskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

archiwum wygląda w taki sposób (jeden przypadkowo wybrany post z dawnego archiwum):

 

"

INSERT INTO messages VALUES (7675,532,52,'Re:Wrocław, Leszno, Poznań, Piła - O¶ Astronomii','...','...@...',1048066100,'80.50.129.25',1,NULL,NULL,'....','xx',0,NULL);

"

 

czyli jest w postaci zapytań SQL, więc do niczego się nie obrobione nie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jest w postaci zapytań SQL, więc do niczego się nie obrobione nie przyda

Domyślam się, że obrobione się nie przyda, ale ponieważ całę życie przesiedziałem w oracle więc może jak znajdę trochę czasu to je sobie przerobię wedle własnego gustu. Dlatego chciałbym sobie je ściągnąć.

 

Pozdrawiam,

tomekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta baza pochodzi z forum Bartka. On mi ja przekazal zapewne na potrzeby tego forum. Nie wiem, czy chce ja upubliczniac - wszak wtedy moze powstac 20 innych forow - co to spowoduje, to nawet nie chce myslec.

 

Wiec jezeli ktos chce miec baze, bardzo prosze zapytac Bartka. Tak chyba bedzie uczciwie.

 

Baze w tej chwili ma Bartolo. Jezeli uwaza, ze mozna to puscic dalej to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, jak ja rozumiem, właścicielem tego archiwum nie jest Bartek, ale w tej chwili Ty albo po prostu my wszyscy. Skoro Wy je macie to zwróciłem się do Was o jej udostępnienie, ale skoro mi nie chcecie jej dac do zwrócę się do Bartka. Forum nowego nie zamierzam tworzyć bo nie mam na to czasu, chcę mieć je po prostu u siebie. Ale jesli nawet bym chiał utworzyć forum, to przecież nikt tego nie może mi zabronić i nie możecie sobie uzurpować prawa do tego archiwum. Wszyscy je tworzylismy i wszyscy mamy do niego prawo.

Lubie proste odpowiedzi, więc oczekuję albo udostepnienia albo powiedzenia, że nie.

 

Pozdrawiam, tomekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.