Skocz do zawartości

kupię młotek geologiczny


tommek

Rekomendowane odpowiedzi

Praktyki na uczelni to raz, a dwa zaczyna mi sie podobać dłubanie w skałach. B)

 

Używałem do tego celu zwykłego mlotka murarskiego ze szpikulcem z hipermarketu. Lekki z aluminiowa rączka, 30pln. Uzanłem, że kupowanie młotka dedykowanego za 50$ to kompletne nieporozumienie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyki na uczelni to raz, a dwa zaczyna mi sie podobać dłubanie w skałach. B)

 

Ja na początku używałem zwykłego młotka. Po kilku wyprawach uczelnianych kupiłem geo.

Kup dobrej jakości ciężki młotek (tylko nie ciesielski - on wyglada jak geologiczny ale jego ząb złamie ci się na 1 serpentynicie - tak na serpentynicie!!!)

 

Dodam, że większość poważnych geologów i tak w teren zabiera zwykły młot i mały meselek. Matko pamiętam jak się ze mnie śmiano, że to zabieram ale jak np. dzięki temu zestawowi (okulary, młot, mesel i kask - wygląda się komicznie) w Lubiechowej wśród ściany trachobazaltowej dotarłem do pięknej szczoty ametystowej to nagle wszyscy chcieli mieć zwykły młotek i meselek - to się zawsze przydaje.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko nie ciesielski - on wyglada jak geologiczny ale jego ząb złamie ci się na 1 serpentynicie - tak na serpentynicie!!!...

 

Ja miałem na praktyce właśnie ciesielski i rozbijał wszystko, co chciałem bez najmniejszego problemu. Fakt, że był to bardzo stary, rodzinny egzemplarz. Może teraz już takich nie ma? Ten był w każdym razie równie dobry jak geologiczny, a nawet odrobinę masywniejszy. Potwierdzam, że przecinak się bardzo przydaje.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma taki młotek geologiczny czego nie ma zwykły młotek? W składach budowlanych można dostać młotki ze spłaszczoną szerszą końcówką, myśle, ze mogłyby sie do tego nadać

 

Chyba, że tylko młotkiem geologicznym odkryjesz coś, czego zwykłym odkryć się nie da :rolleyes:

 

salut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma taki młotek geologiczny czego nie ma zwykły młotek?

 

salut

 

No ma;

Stal bardziej uwęgloną, przechodzi staranny proces hartowania, wyważenie, wzmocnioną metalową rączkę, nie odbija przy uderzeniu, nie rdzewieje, firmowy nie do zdarcia.

A za tym idzie;

Wysoka trwałość, możliwość ,,większego czucia,, przy uderzeniu, wykorzystanie maksymalnej siły i precyzji dzięki doskonałemu wyważeniu, wątpliwy prestiż (wszak wszystko poprzez lata praktyki można osiągnąć zwykłym młotkiem z drewnianym trzonkiem :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.