Skocz do zawartości

największy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przeczytać w tym wątku co Jacek ma do powiedzenia w tej sprawie . Od wielu lat jesteśmy na TY i po mojej stronie nic się nie zmieniło . Niewiem czy czyta Astro Forum ale jeżeli tak to powinien bez obaw sam się wypowiedzieć tutaj . Jacku odwagi , tu nie gryzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi jak mu sie zachce ( jak mawia Alex z wyrobami U to rosyjska ruletka z tą różnicą, że jedna komora jest pusta) ale tylko optykę zresztą poprawdzie, której oni nie robią tylko podwykonawca. Cała reszta to szczyt amatorszczyzny każdy miłosnik ATM-u robi mechanikę teleskopów lepiej niz fabryka w Żywcu i to jest największa tragedia. Montaż za 1100zł to bardzo drogo Janusz Płeszka oryginalne paralaktyki Soligora sprzedaje po 890zł to chyba nie wymaga żadnego komentarza. "Złodziejstwo" i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A najgorsze jest to, ze gdy rozmawialem, i dokladnie opisywalem teleskop, na jakim mi zalezy, co do jakosci dawanych obrazow, itd, mialem nadzieje, ze dalem odczuc mojemu "zleceniobiorcy", ze orientuje sie troche lepiej przy budowie teleskopow. Wystarczajaco jasno nakreslalem, na jakim instrumencie mi zalezy. Juz po tej rozmowie mozna bylo wywnioskowac, ze nie zgodze sie na przyjecie i pozostawienie sobie czegos takiego... w spokoju i z przymruzeniem oczu, i ze z czasem prawda ujrzy swiatlo dzienne. Moje wypolerowane, i praktycznie sfiguryzowane zwierciadlo wraz z czesciami skladowymi lezy, i czeka spokojnie na finalizacje (gdyby nie obecny brak czasu, na pewno nie myslalbym o zakupie teleskopu w Zywcu). Moj refraktor 70 mm, ktory zbudowalem od poczatku z zakupionych niegdys w PZO soczewek, do dzisiaj daje idealnie czyste obrazy, i cieszy teraz mojego znajomego. To forum laczy w sobie ludzi z duzym doswiadczeniem i wiedza, ktorzy czuja czym jest astronomia. Dlatego dziele sie tutaj swoimi ostatnimi zdarzeniami, z jakimi niestety musze sie borykac, i dalej tracic czas a nie cieszyc sie ogladaniem nocnego nieba, w wolnych, krotkich chwilach. Odwazylem sie zaufac jednemu z bardziej znanych, polskich i solidnych producentow teleskopow - jak do niedawna sadzilem. A dzisiaj wiem, ze w przyszlosci, jak zapragne wybudowac np. kopule pod budowe obserwatorium, to nie bedzie to kopula "U".

 

Moge se skopiowac ten text na stronke? Wzruszyles mnie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz do nich pojechac.

Ja bylem 2 razy zanim udalo mi sie zwrocic sprzet, ale tylko daltego, ze postanowilem przyjechac bez zapowiedzenia. Wczesniej listownie, bardzo stanowczo uzasadnilem swoje prawo do reklamacji.

Obylo sie bez podwyzszonego cisnienia przy spotkaniu i samo oddanie obylo sie bez wiekszych zgrzytow i szybko. To bylo 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.