Skocz do zawartości

Sky Map Pro 10


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

A może tu?

http://www.softbooks.com.pl/index.html

Nie ma co prawda tego programu w ofercie, ale wiem, że oni sprowadzają różne specjalistyczne cuda (głównie dla naukowców, ale i na indywidualne potrzeby). Może można się z nimi dogadać.

A właściwie dlaczego nie chcesz kupić samodzielnie i legalnie za granicą?

Na przykład tu: http://www.skymap.com/smp_order.htm

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie dlaczego nie chcesz kupić samodzielnie i legalnie za granicą?

1. bo nie mam konta paypal

2. płatności, a właściwie mikro płatności do 100$, czy tam do 150$ są obarczone durnowatymi i dla mnie niezrozumiałymi opłatami dodatkowymi. Wcale nie adekwatnymi do rzeczywistych kosztów oprogramowania, czy produktu.

 

... no chyba że coś pokręciłem :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z pośrednikami będzie jeszcze gorzej. Ostatnio kupowałem w Softbooks uaktualnienie do Surfera 8 z wersji 7. Cena 149 USD, a zapłaciłem prawie 800 zł. Ale wszystko było dokładnie wyliczone i uzasadnione.

no ale widzisz Lampka - masz 150$*3=450 PLN - i nagle wychodzi 800 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,

 

Mimo, że testowałem wszystko co na rynku (dzięki kilku kumplom ;)) ja jestem

przywiązany do Guida8. To chyba najlepszy program pod względem precyzji

i możliwości manualnych dostosowań do użytkownika. Może bez wodotrysków

jak Sky6 czy SkyMap Pro. Mam też Sky6 Pro. Programik jest fajny, z zaawansowanym

sterowaniem teleskopu i integracją z CCD poprzez CCDsoft. Gdyby mieć takie zestaw:

Sky 6 Pro+ TPoint + CCDSoft + Orchestrate Scripting masz w pełni 'robotyczne' obserwatorium.

Wiem, że koszt jest duży ale powiedziałbym, że warto.

 

Rzeczywiście SkyMap Lite wygląda fajnie i w zastosowaniach amatorskich do wizuala jest

wystarczający - to taka moja skromna opinia.

 

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogawo.

To juz wole pracowac na SkyMap Lite 2005 z licencja PCWK.

 

Tylko, że ja nie kupowałem programu astronomicznego. To musiał być zakup tego konkretnego produktu w konkretnej firmie, będącej przedstawicielem na Polskę. I kupowałem na firmę. Dochodziło cło, podatek, instrukcja obsługi, opłata za przesyłkę, marża przedstawiciela itp. Prywatnie to bym sobie kupił bezpośrednio w amerykańskiej firmie płacąc przez internet i ściągając bezpośrednio od nich uaktualnienie.

Ale mniejsza o to, w sumie to zbaczamy z tematu.

510 zł + 70 zł za przesyłkę za program, który kosztuje u producenta 100 Euro, to dobra cena. Jak Ci zależy, radzę kupować. Chociaż i tu można się czepiać, że to aż 180 zł ponad cenę samego programu.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netto Lampka Netto - całość około 700 PLN (już brutto)

 

To się nam powoli zaczynają stanowiska zbliżać. Moje prawie 800 zł było ceną brutto, którą zapłaciłem. Cena wyjściowa była 150 USD netto, co stanowiło wyłącznie koszt licencji przy samodzielnym ściąganiu programu ze strony internetowej.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.