Skocz do zawartości

Refraktor Takahashi Sky90


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To będzie mój debiut, jeżeli chodzi o sprzedaż sprzętu astro.

A więc…

Kilka tygodni temu kupiłem na Astromartcie teleskop Takahashi Sky90.

Zrobiłem nim zdjęcie przy pomocy mojej poprzedniej kamery SBIG 2000XM. Niestety zdjęcie było bez flattenera i wyszło jak wyszło. Dodatkowo źle osadzona kamera spowodowała komę.

 

Niestety potwierdziły się wczoraj moje przypuszczenia, że ten teleskop mimo założenia dedykowanego mu reduktora/flattenera z moją nową kamerą SBIG STL-11000M nie działa poprawnie. Brzegi pola mają widoczną komę.

Zrobiłem wczoraj zdjęcia rejonu M42, na których wyraźnie widać ten efekt. Kamera ma bardzo duży czip 24x36mm. Zbyt duży dla tego teleskopu. Tu można zobaczyc to zdjęcie: http://www.iryda.pl/ogloszenie/sky90stl.jpg

Jest to złozenie kilku fatalnych zdjęć, między chmurami, bez darków i flatów. Dodatkowo jest rozlane w wyniku prześwietlenia.

 

Ze zdecydowaną większością używanego sprzętu Sky90 współpracuje doskonale. Przykładów tego można znaleźć w sieci bardzo dużo. Jedynym ograniczeniem jest bardzo duży format czipu, taki jaki jest w Sbig STL 11000 lub Canonach Full Frame.

 

W związku z tym zmuszony jestem sprzedać ten piękny sprzęt.

Jeśli ktoś chce pobawić się w symulację obrazu otrzymanego tym teleskopem niech pobawi się kalkulatorem ccd: http://www.astrovid.com/ccd_calc.php

Proszę pamiętać, że sprzęt sprzedaję z reduktorem, który „przyspiesza” sprzęt do f/4.5.

 

I tym sposobem mam za swoje niedowiarstwo. : )

Ron Wodaski, ekspert w sprawach CCD już dawno pisał, że taki zestaw z bardzo dużym czipem nie ma sensu.

 

W skład sprzedawanego zestawu wchodzi:

1. Teleskop Takahashi Sky90

2. Oryginalna wykładana filcem obejma do teleskopu

3. Szklany filtr słoneczny Thousand Oaks w metalowej oprawie.

4. Oryginalna obejma do szukacza

5. Szukacz Soligora 8x50. W zestawie był szukacz Takahashi, lecz tylko ze względów snobistycznych zostawiłem sobie do pracy z TOA 130. Do tej pory z powodzeniem służył mi sprzedawany Soligor.

6. Kątówka 1.25 firmy Intes. Nawet, jak napisał poprzedni właściciel nigdy nie odkorkowana:)

7. Waliza “Doskocil XL Water Tight Case”

8. Reduktor/flattener Takahashi. Tydzień temu przysłany prosto ze sklepu internetowego Astrovid

 

Sprzęt jest praktycznie jak nowy. W jednym, dwóch miejscach widoczne maleńkie odpryśnięcia na stalowej obejmie.

Preferuję odbiór osobisty w Krakowie. Najlepiej przyjechać, wypić kawę, pomacać, pokręcić wyciągiem :)

Wysyłka kurierem też jest oczywiście możliwa.

 

Celowo dosyć dużo napisałem, gdyż chciałem wyjaśnić przyczynę tego ruchu. Sprzęt jest sprzedawany z piętnem nieudanego, zepsutego, źle działającego. Chciałem jasno powiedzieć, że tak nie jest.

Jeśli ktoś będzie chciał kupić ten sprzęt za duże, czasem ciężko zarobione pieniądze chciałbym żeby był przekonany, że nie kupuje czegoś, co nie działa tak jak powinno.

Sprzedaję powyższy zestaw (po rozliczeniu ceny szukacza) za cenę, mniej więcej taką ( z dokładnością do kilkudziesięciu złotych) za jaką go kupiłem za Wielką Wodą.

 

Wszelkie pytania proszę kierować na PW. Z całą pewnością odpowiem najlepiej jak tylko potrafię.

 

 

 

Cena: 6400 PLN

 

Dzięki za uwagę.

 

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten reduktor jest dedykowany jedynie do 90-tki, czy bedzie współpracował poprawnie np. z FS 102?

 

A tak przy okazji, czy w twojej sytuacji nie byłoby lepiej: :icon_idea:

1. zostawić sobie 90-tkę

2. sprzedać kamerkę

3. kupić Canona 350D lub 30D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten reduktor jest dedykowany jedynie do 90-tki, czy bedzie współpracował poprawnie np. z FS 102?

 

A tak przy okazji, czy w twojej sytuacji nie byłoby lepiej: :icon_idea:

1. zostawić sobie 90-tkę

2. sprzedać kamerkę

3. kupić Canona 350D lub 30D?

 

 

Witam,

Ten reduktor jest zalecany przez producenta do SKY-90II/FS-78/FS-60C.

Dzięki za propozycję, ale kamera STL jest docelowym sprzętem i pod nią mam zamiar dobrać konfigurację a nie odwrotnie (Canona 300d mam i używałem go również do astrofotografii).

 

Sprzedaję cały zestaw, ewentualnie mając kupca na Sky90 resztę mogę sprzedać pojedynczo.

 

Qbanos.... no cóż.... Smiena wystarczy : )

 

Piotrze, moja poprzednia kamerka jest w bardzo dobrych rękach.

Myślę, że mogę napisać, że jej nowym włascicielem jest Tom-cio, który jak widać nie próżnuje :)

Raczej po sprzedaży Skya zaopatrzę się w coś małego. Najpewniej na początek obiektyw ED Nikon 180mm.

 

Pozdrawiam

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z czystej ciekawości krzywizny pola w SKY90 skropowalem zdjecie Tiamata z rozmiaru 36x24mm na 22x14,7mm czyli coś około EOS350D.... no nie wiem czy mnie to pole pociąga....choć tragicznie nie jest...

 

sky90_350D.jpg

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.