Skocz do zawartości

Pierwszy aparat cyfrowy , zmora wyboru ;]


arwe19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko , przymierzam się do rozpoczęcia zbierania funduszy na pierwszego cyfraka , od razu mówię że nie ma mieć nic wspólnego z AstroFoto. Poprostu dużo spaceruje po lesie i zawsze o każdej porze da się uchwycić ciekawą kompozycję przyrodniczą.

 

Mam pytanie czy opłaca się mi laikowi zbierać docelowo na używaną lustrzankę czy zainwestować mniej w jakiegoś kompakta który zaspokoi podstawowe potrzeby z zakresu fotografii cyfrowej , być może też z drugiej ręki.

 

ps. Tymi podstawowymi potrzebami jest ostry i kontrastowy obraz ;] zdjęcia nie będą wywoływane.

Edytowane przez arwe19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Canona A410. polecam go i całą tą serię (nowsze oczywiście). Do nie-astro-foto się nadaje ładne zdjęcia z imprez, czy krajobrazów. }

 

Koszt lustrzanki np. 300D używany to w okolicach 1300zł-1500zł? Problem w tym, że taki aparat na szybkie wypady już zajmuje więcej miejsca, a kompakta masz w kieszeni.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat moim zdaniem nie jest duży problem , opcji w rzeczywistości nie jest tak wiele,

żeby się nie połapać w nich... no oczywiście na początku to wszystko przeraża.... ;),

ale po chwili "zabawy" z aparatem dojdziesz do tego co i jak.

Większym problemem będzie chyba wybór odpowiedniego obiektywu i ewentualnie filtru...

 

pzdr

 

Sky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połapiesz się i to napewno. Na pczątku może będą pewne problemy ale po kilku godzinach zabawy będziesz wiedział co jak i gdzie. Wiem bo sam tak miałem, zastanawiałem się czy wziąść kompakta czy lustrzanke. Wybór padł na lustrzanke i nie żałuje, aparat świetnie się spisuje. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wycieczki z lustrznką nie jest zbyt wygodnie, ale da się :) Ja złaziłem całe Bieszczady z 300D i paroma szkłami. B)

 

He, he , ja kiedyś, dawno temu, złaziłem te same Bieszczady z.. Practisixem 6x6 i trzema obiektywami. I żyję. Czy na wycieczkach MUSI być wygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off odnośnie kompaktów (mam nadzieję, że autor nie będzie mieć nic przeciwko) zastanawiałem się ostatnio na ile zdjęć czy też godzin użytkowania projektuje się takie sprzęty. Ja swoim kompaktem robię fotki już półtorej roku zrobiłem trochę ponad pięć tysięcy zdjęć ostatnio zauważyłem, że obiektyw zaczął trochę głośniej chodzić ;-) choć nie bardzo, ale zauważalnie. Więc jak to jest z trwałością na ile możemy liczyć kupując markowy sprzęt w moim przypadku Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.