Skocz do zawartości

Wyprzedaż Saywieha


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saywiehu

Sprzedam następujące „historie”:

- okular Soligora RKE 2” 32 mm, stan idealny, nie licząc śladów normalnego użytkowania na tulei, pudełko + zaślepka dolna – 150 zł

 

- okular ortho Vixena 5 mm (sygnowany jako Celestron), kupiony w październiku ubr. w Telescope-Service, stan j.w., pudełko, obie zaślepki – 160 zł

 

- okular UWA Sky Watchera 15 mm, ten b. chwalony przeze mnie na forum, stan OK. – okular ma 4 miesiące, pudełko, obie zaślepki – 125 zł

 

- nasadka bino PZO 0.965” z przejściówką na 1.25”, w komplecie 2 pary okularów: 5 i 15x – 150 zł

w Syncie ostrzy tylko z Barlowem, mogę dodać do niej Barlowa Vixena 2x za 70 zł (samego Barlowa nie sprzedam)

 

- extra travellerek :-) Tał Alkor, Newtonik 65/540 kompletny (tuba, montaż, statyw, okular NPZ 14 mm) za 140 zł, daje dużo lepsze obrazy niż allegrowy 76 mm, optyka w stanie idealnym, lustra długo jeszcze nie będą wymagały aluminizacji

 

- folię ND-5 Baadera, w kawałkach do 25x25 cm, mam tego troszkę, przykładowo 20x20 cm wyceniam na 25 zł; jeśli ktoś chciałby wspomóc moje kółko, może zamówić gotową oprawę, wg wzoru opisanego przeze mnie w ATM na forum- na Syntę 8” wyniesie 45 zł, dodatkowo na szukacz- 10 zł.

 

Rozważam również sprzedaż:

- Plossla Tele Vue 40 mm w stanie idealnym, pudełko, zaślepki- cena ok. 370 zł (nówka w TS to 139 euro)

 

- ciężkiego statywu drewnianego Parallax Istruments, idealnego np. do astrofoto, statyw uniesie z łatwością każdy niemal amatorski teleskop z montażem (rekomendacja pod C-14), jest to najwyższa klasa statywów, cena powinna oscylować w okolicach 900-1000 zł

 

- Skyluxa

 

- kompletu optycznego do wykonania Newtona 100 mm f/8 : lustro główne i wtórne z pająkiem, wszystko znakomitej jakości prod. Edmund Scientific.

 

Wszystkie ceny, oprócz folii, obejmują przesyłkę.

 

Sprzedaję, bo mam teraz inne alternatywy dla tego sprzętu, a jednocześnie rozkręcam kółko młodzieżowe- kasa potrzebna na sensowne montaże, napędy, literaturę, tanie okulary z dużym ER, filtry- nie mam jeszcze sensownych dotacji ;)

Mam kłopot z fotkami, dodam później, jeśli będą potrzebne.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folię Badera 25x25cm, na razie rezerwacja wieczorem potwierdzę (muszę zobaczyć czy będzie mi też pasowała oprawa).

 

Gdybyś jeszcze znalazł jakieś ścinki na szukacz 8x50 z drobnym naddatkiem bo mój meade jest nieco większej średnicy to prosze o jedną taką folię.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Uwa Sky Watchera - rezerwacja dla Dobsonme.

Tał Alkor- wstępnie rezerwowany dla Adi_115.

Ortho 5 mm- rezerwacja dla Grzybka80.

Folie pojadą do Grzybka80 i do Ignisdei. Rezerwacja dla Mario2005

 

Oj, Anva spóźnił na UWA :( Dobsonme rezerwował o 01.25, choć bez wpisania w topicu. W razie czego- Anva jesteś następny w kolejce.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

RKE sprzedany.

 

Kto jeszcze chętny na folię Baadera- spieszyć się, bo qrcze 50-metrowego wałka to ja nie mam, a sporo mi już zeszło.

 

Benedyktowi odpowiem, że póki nie znajdzie w Giełdzie mojego ogłoszenia "Sprzedam Syntę", czy np. Maka-Newtona, to jeszcze tak źle ze mną nie będzie ;)

Moralez- to nie zniechęcenie, to przejście na wyższy pułap ;)

Dobsonme- cóż, przywiązuję się do pewnych przedmiotów. RKE, UWA, Alkora, ten zestaw optyczny pewno i traktuję jako własne dzieci. Ale sprzedając mam jedną pociechę- akurat te dzieci można wymienić na INNE :szczerbaty:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Spoko, spoko, jeszcze nie wystawiłem RKE Infinity 19 mm 2" B)

Zresztą przejście na wysokiej jakości okulary 1.25 z powiedzmy "średniej ligi" 2-calowców ma sens. Sens jest też taki, że na kółku mam kilka teleskopów, z których połowa ma wyciągi 1.25". Muszę ujednolicić zestaw! Wręcz zakładam, że jeśli nie sprzedam tego zestawu optycznego, to powstanie teleskop też z wyciągiem 1.25 . Cóż, są różne wykładniki postępu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

No to koniec folii na razie. Muszę dokładnie pomierzyć , mając nadzieję, że Bodi nie dowie się, że został dla niego tylko jeden kawałek.

 

Zostały:

 

- nasadka bino PZO 0.965” z przejściówką na 1.25”, w komplecie 2 pary okularów: 5 i 15x – 150 zł

w Syncie ostrzy tylko z Barlowem, mogę dodać do niej Barlowa Vixena 2x za 70 zł (samego Barlowa nie sprzedam)

 

- Tał Alkor, Newtonik 65/540 kompletny (tuba, montaż, statyw, okular NPZ 14 mm) za 140 zł, daje dużo lepsze obrazy niż allegrowy 76 mm, optyka w stanie idealnym, lustra długo jeszcze nie będą wymagały aluminizacji- wstepna rezerwacja dla Adi_115

 

- Plossl Tele Vue 40 mm w stanie idealnym, pudełko, zaślepki- cena ok. 370 zł (nówka w TS to 139 euro)

 

- ciężki statyw drewniany Parallax Istruments, idealny np. do astrofoto, statyw uniesie z łatwością każdy niemal amatorski teleskop z montażem (rekomendacja pod C-14), jest to najwyższa klasa statywów, cena powinna oscylować w okolicach 900-1000 zł, rozważę każdą sensowną propozycję

 

- Skylux, choć jest sporo pytań o niego

- komplet optyczny do wykonania Newtona 100 mm f/8 : lustro główne i wtórne z pająkiem, wszystko znakomitej jakości prod. Edmund Scientific.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Qrcze Qba ja nie zapominam, czasem tylko zdarzy mi się myśleć, że odpisalem na PW :szczerbaty:

 

Spoko, jesteś na liście jak najbardziej ... tylko te 27 cm ... grghhh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

No tak całkiem źle z folią to nie będzie - byleś w końcówce, ale pewno się załapałeś ;)

Jak pomierzę dokladnie- to dam jasne info- jakoś w środku nocy pewno.

 

Nasadka bino zarezerwowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Ostateczne info w sprawie folii Baadera roześlę na PW wszystkim zainteresowanym dopiero jutro ok. południa. Wybaczcie... padam na pyszczek po prostu, a mam jeszcze qpę roboty na kompie. Żeby wymierzyć folię pod konkretne zamówienia, musiałbym przejechać się łącznie 30 km...

Wybaczycie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ciężkiego statywu drewnianego Parallax Istruments, idealnego np. do astrofoto, statyw uniesie z łatwością każdy niemal amatorski teleskop z montażem (rekomendacja pod C-14), jest to najwyższa klasa statywów, cena powinna oscylować w okolicach 900-1000 zł

 

Małe OT

 

Kurcze Wiehu,

 

Drewniany? A mnie się zdawało że PI nie produkuje z drewna. Masz jakiś link do tego produktu?

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Nie, nie mam bezpośredniego linka. Ale to jest PI :) Tutaj: http://www.parallaxinstruments.com/IndexFX.html (trzeba wleźć w "Equatorial mounts")jest fotka podpisana "Series 125 with wood tripod", może to taki sam statyw jak mój. Ta fotka jest dowodem B)

 

Mam dwie fotki mojego statywu, zwymiarowane:

http://img529.imageshack.us/img529/3197/lt19vn.jpg

http://img529.imageshack.us/img529/8528/lt23pl.jpg

 

Tyle że... coraz mniej mam ochoty na sprzedaż. Na razie niech pozostanie jako zapowiedź ... w końcu wyraźnie w pierwszym poście napisałem, że "rozważam sprzedaż". Jeśli bedzie OK oferta- zawsze można pogadać. Takiego statywu w tym kraju się nie kupi, a gdziekolwiek indziej- owszem, ale nie za takie pieniażki. W USA ten mój statywik kosztował ponoć 620 USD, a używane chodzą po 450-500 USD. Ciekaw jestem ile do tej kwoty trzeba by doliczać w Europie.

Na razie mam zamiar posadzić na nim EQ5- choć pewno śmiesznie to będzie wygladało. Mam właśnie w domu (nie mój) mont WIĘKSZY od EQ6- ooo- to jest statywik pod taki sprzęcior ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.