Skocz do zawartości

Tair 3s


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to nie doceniany obiektyw przez miłośników astrofotografii.

Pragnę tylko zaznaczyć iż obiektyw pordukcji radzieckiej Tair 3s jest obiektywem o ogniskowej 300mm i światłosile 4,5. Był sprzedawany w komplecie z aparatem Zenit 122s jako Foto Snajper.

Ja nabyłem go za niewilkie pieniądze jako, że nie mogłem zakupić niczego innego.

Po testach astrofotograficznych, które polegały na wykonaniu kilku zdjęć nieba okazało się, że obiektyw rysuje bardzo ładnie od brzegu do brzegu kadru i doskonale nandaje się do astrofotografii.

dla przykładu zdjęcie mocno wykadrowane:

m33.jpg

konski.jpg

Komplet taki można kupić za jakieś 250-300 zł na Allegro a sam obiektyw nieco taniej.

Sądzę, że obiektyw ten może konkurować z legendarnym Sonnarem pod względem jakości obrazów lecz nie ma szans konkurować pod względem cenowym :wink:

Dodam tylko na marginesie, że nasz kolega JanuszP widząc ten obraz sewierdził, że to z Sonnara:

rosetta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

 

 

...Po testach astrofotograficznych, które polegały na wykonaniu kilku zdjęć nieba okazało się, że obiektyw rysuje bardzo ładnie od brzegu do brzegu kadru i doskonale nandaje się do astrofotografii....

...Sądzę, że obiektyw ten może konkurować z legendarnym Sonnarem pod względem jakości obrazów lecz nie ma szans konkurować pod względem cenowym :wink:

Dodam tylko na marginesie,  że nasz kolega JanuszP widząc ten obraz sewierdził, że to z Sonnara....Adamo

 

No tak bo nie wiedziałem wtedy że jest mocno powiększony i wykadrowany i dlatego pozornie jakością na środku obrazu dogania Sonnara.

Ale jego sprawność optyczna i winietowanie na pełnej dziurze pozostawiaja go o klasę lub dwie za Sonnarem typu 300/4 :roll:

To jest dobry obiektyw z klasy econo o dobrych parametrach optycznych w swojej klasie cenowej ale bez przesady z jego reklamą bo taki bez skazy to on nie jest :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu

porównywałem takiej samej wielkości foty z Leszkowym Sonnarem i różnica jest znikoma!

Widze że masz skłonność do przesadzania :)

Sonnar jest po prostu przereklamowany i tyle!

Na giełdzie fotograficznej za Sonnara 4/300 wołają 1000 -1400zł to poraszka!

sądże Sonnar też na samym brzegu jakieś zmiany w ostrości będzie miał.

Ponadto sonnar jest porjektowany pod szeroki obrazek! a Tair pod mały!

dodam jeszcze że rogi zdjęcia najmniej mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też demonizuejsz , Sonnara w dobrym stanie można już kupić za powiedzmy 600-700 zł czyli za połowę tego co piszesz, koło tysiaca i ponad to chodzą egzemplarze kolekcjonerskie jeszcze w folii z napisem Carl Zeiss :wink:

Chyba nie jesteś snobem że rozważasz zakup takigo do kolekcji, ja obiektywów używam do focenia i kilka rysek na obudowie czy otarcia od noszenia w futerale nie stanowią dla mnie problemu jak dla kolekcjonera i focę Sonnarem 300/4 za 500 zł, bo taki mi spokojnie wystarczy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Januszu,

szukałem długo sonnara i dałem sobie siana bo ceny mnie zwaliły na glebę :shock: i jakoś za 500zł nie udało mi sie trafić.

Otarcia mi nie przeszkadzają bo większość moich obiektywów jest w takim stanie bo je mocno używam.

Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski, że jestem snobem? :noughty:

czy napisałem Ci że jestem kolekcjonerem i kupuje tylko w folii Sonnary?

Oj nie ładnie z Twojej strony :noughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jesteś snobem że rozważasz zakup takigo do kolekcji, ja obiektywów używam do focenia i kilka rysek na obudowie czy otarcia od noszenia w futerale nie stanowią dla mnie problemu jak dla kolekcjonera i focę Sonnarem 300/4 za 500 zł, bo taki mi spokojnie wystarczy 8)

 

Dobrze żeś tę buźkę dał bo by się jeszcze nasz Adamo zdenerwował :noughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.