Skocz do zawartości

Przepiękne Tatry z Gliczarowa Górnego...


Grodlife

Rekomendowane odpowiedzi

No nie mogłem wytrzymać... trzymać urok Tatr na dysku mojego komputera i sie nim nie podzielić z astroforumowiczami? :huh:

 

NEVER! :szczerbaty:

 

Gliczarów Górny to przepiękna ostoja ciszy i spokoju koło zadymionego i co tu mówić... już nie tak zdrowego jak kiedyś Zakopanego. Tutaj są najpiękniejsze panoramy naszych Polskich gór, tutaj mieszkam i tutaj moge nasycać się tym co kocham najbardziej - czystym niebem...

 

No coż, pare fotek na początek z mojego Olympusa C350 ZOOM:

 

172969a55204be02m.jpg

 

6f03840d38248321m.jpg

 

2e6ce399de3f6bcem.jpg

 

463d64e205fa5179m.jpg

 

ad85965b745d717cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogłem wytrzymać... trzymać urok Tatr na dysku mojego komputera i sie nim nie podzielić z astroforumowiczami? :huh:

 

NEVER! :szczerbaty:

 

Gliczarów Górny to przepiękna ostoja ciszy i spokoju koło zadymionego i co tu mówić... już nie tak zdrowego jak kiedyś Zakopanego. Tutaj są najpiękniejsze panoramy naszych Polskich gór, tutaj mieszkam i tutaj moge nasycać się tym co kocham najbardziej - czystym niebem...

 

No coż, pare fotek na początek z mojego Olympusa C350 ZOOM:

 

172969a55204be02m.jpg

 

6f03840d38248321m.jpg

 

2e6ce399de3f6bcem.jpg

 

463d64e205fa5179m.jpg

 

ad85965b745d717cm.jpg

 

 

 

Oooooooooo przesadziłes!!!

Musisz przyjechac do Jurgowa. Na pewno zmienisz zdanie!!!

 

Ładne fotki. (z jurgowa mozna zrobic lepsze) :szczerbaty:

 

pozdrawiam z pieknego, gwiezdzistego, bezchmurnego Jurgowa :szczerbaty::szczerbaty:

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooooooo przesadziłes!!!

Musisz przyjechac do Jurgowa. Na pewno zmienisz zdanie!!!

 

Ładne fotki. (z jurgowa mozna zrobic lepsze) :szczerbaty:

 

pozdrawiam z pieknego, gwiezdzistego, bezchmurnego Jurgowa :szczerbaty::szczerbaty:

Tomasz

 

Oczywiście że przyjade i zobacze B) !!!

 

Nawet Darek Bobak wie że w Gliczarowie jest full wypas jeśli chodzi o Góry :rolleyes: ... W którymś jego poście przeczytałem :banan: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że przyjade i zobacze B) !!!

 

Nawet Darek Bobak wie że w Gliczarowie jest full wypas jeśli chodzi o Góry :rolleyes: ... W którymś jego poście przeczytałem :banan: .

No tak ,nie pamiętam w którym ale powtórzę linka do nocnej panoramy.

http://www.db.comelektronic.com/inne/gliczarow.jpg

 

 

ps.

A czemu nawet ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nawet'' użyłem po to aby podkreślić tutaj że twoja opinia jest tu istotna. Posiadasz więcej doświadczenia i więcej widziałeś niż my - młodziki :szczerbaty: .

 

Jak zmontować taką panoramke? Tzn: jakis konkretny programik? Spróbowałbym cośtakiego zrobić, zwłaszcza że moge teraz wyjechać za kościołek w Gliczarowie i porobić lepsze zdjęcia :Beer: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zmontować 3 dość ładne panoramki w programie Panorama Maker 3.0.

 

Jurgów się przy tym chowa :szczerbaty:

Ładnie jak na początek ale:

pierwsza fotka ma zbyt dużo niebieskiego, postaraj się eksperymentować z balansem bieli.

trzecia chyba najlepsza a we wszystkich jest przepalony zachód Tatr.

lekarstwo: spróbuj focić trochę później lub z samego rana.

 

ps.

Na jakiej wysokości mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie jak na początek ale:

pierwsza fotka ma zbyt dużo niebieskiego, postaraj się eksperymentować z balansem bieli.

trzecia chyba najlepsza a we wszystkich jest przepalony zachód Tatr.

lekarstwo: spróbuj focić trochę później lub z samego rana.

 

ps.

Na jakiej wysokości mieszkasz?

 

Rzeczywiście, wszystkie zdjęcia robiłem o mniej więcej tej samej porze i za każdym razem wkurzałem się na te słońce które już bardzo przeszkadzało uchwycić piękno Gubałowki...

 

Mieszkam właśnie gdzieś na wysokości Gubałowki (będzie gdzieś około 900m.n.p.m) - a przynajmniej tak nam mówił poprzedni właściciel domu który tata zakupił. W tej części Gliczarowa jesteśmy chyba drudzy pod względem wysokości, wyżej jest kościółek.

 

Serdecznie zapraszam, można popykać zdjęcia a w szczególności - poobserwować :szczerbaty: .

 

PS: W piątek jade prawdopodobnie do mara121 z Jurgowa na obserwy - zapowiada się kolejna dawka niezłej pogody B) .

 

ZAZNACZAM że te wszystkie panoramki są zrobione z naszego ogródka. NIC nie zasłania Tatrm a wieczorami widać gołym okiem nawet dom towarowy w Zakopanem. :)

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4a08d7f16e3849b6m.jpg

68c90a4375ec138am.jpg

5096bff477cb6057m.jpg

 

Udało mi się zmontować 3 dość ładne panoramki w programie Panorama Maker 3.0.

 

Jurgów się przy tym chowa :szczerbaty:

No nie wiem czy takie ładne. :rolleyes:

Wszystkie fotki są przepalone i wyprane z barw. Ustaw pomiar światła na szczyty a jak wyjdzie za ciemne to zawsze można zrobić następne. To szczyty powinny być w centrum uwagi i ważne żeby były dobrze naświetlone.

I czy nie lepiej takimi ślicznymi górami zająć sie jak słoneczko będzie nisko?? Zdjęcia wyjdą cieplejsze i ekspozycje będzie łatwiej dobrać.

Z tego co widze to zdjęcia chyba robiłeś koło południa a to raczej kiepska pora na takie zdjęcia w plenerze, niedosyć że przedmioty rzucają wyjątkowo krótkie cienie, zdjęcia wychodzą bardzo płasko, no i co najgorsze mogą być problemy z balansem bieli i trzeba uważć żeby śnieg nie wyszedł niebieski.....

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy takie ładne. :rolleyes:

Wszystkie fotki są przepalone i wyprane z barw. Ustaw pomiar światła na szczyty a jak wyjdzie za ciemne to zawsze można zrobić następne. To szczyty powinny być w centrum uwagi i ważne żeby były dobrze naświetlone.

I czy nie lepiej takimi ślicznymi górami zająć sie jak słoneczko będzie nisko?? Zdjęcia wyjdą cieplejsze i ekspozycje będzie łatwiej dobrać.

Z tego co widze to zdjęcia chyba robiłeś koło południa a to raczej kiepska pora na takie zdjęcia w plenerze, niedosyć że przedmioty rzucają wyjątkowo krótkie cienie, zdjęcia wychodzą bardzo płasko, no i co najgorsze mogą być problemy z balansem bieli i trzeba uważć żeby śnieg nie wyszedł niebieski.....

 

Zdjęcia robiłem około godziny 18.00... Także słońce było niziutko nad zachodnim horyzontem :rolleyes: .

 

Wystarczy popatrzeć na inne zdjęcia (wyżej w temacie) które robiłem właśnie w godzinach południowych a wyszły zdecydowanie lepiej, chociaż nie było już takich cieni na górach. W każdym razie - nie jest nic na nich przepalone.

 

Tutaj jeszcze raz kopiuję albumik

http://Grodlife.fotosik.pl/albumy/169526.html

 

Proszę zajrzeć i się przekonać że jednak te góry lepei wyglądają...w godzinach południowych (przynajmniej według mnie, chociaż moge się nie znać). :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robiłem około godziny 18.00... Także słońce było niziutko nad zachodnim horyzontem :rolleyes: .

 

Wystarczy popatrzeć na inne zdjęcia (wyżej w temacie) które robiłem właśnie w godzinach południowych a wyszły zdecydowanie lepiej, chociaż nie było już takich cieni na górach. W każdym razie - nie jest nic na nich przepalone.

 

Tutaj jeszcze raz kopiuję albumik

http://Grodlife.fotosik.pl/albumy/169526.html

 

Proszę zajrzeć i się przekonać że jednak te góry lepei wyglądają...w godzinach południowych (przynajmniej według mnie, chociaż moge się nie znać). :unsure:

Jeśli dobrze zmierzysz swiatlo to gwarantuje ci że pod wieczór i nad ranem zrobisz o niebo ciekawsze zdjęcia. W południe jasnosć szytów i nieba nie była dużo większa od jasności dolnej częsci kadru - łąk i pagórków. Nawet jak zrobiłes pomiar na łąkach to górna część kadru wyszła w miare dobrze naświetlona.

A gdy robiłes zdjęcia do panoramy(godzina 18) niestety ustawienie pomiaru na łąkach spowodował to że górna część kadru jest prześwietlona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zmierzysz swiatlo to gwarantuje ci że pod wieczór i nad ranem zrobisz o niebo ciekawsze zdjęcia. W południe jasnosć szytów i nieba nie była dużo większa od jasności dolnej częsci kadru - łąk i pagórków. Nawet jak zrobiłes pomiar na łąkach to górna część kadru wyszła w miare dobrze naświetlona.

A gdy robiłes zdjęcia do panoramy(godzina 18) niestety ustawienie pomiaru na łąkach spowodował to że górna część kadru jest prześwietlona.

Tak jak napisałem...jak zmierzysz światło na szczytach to napewno góra horyzontu nie będzie przepalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, będzie okazja to posłużę się SUPER STATYWEM - podstawką pod gitare elektryczną i postaram się sfocić co nie coś.

 

Kurcze, chciałbym się nauczyć focić moim bardzo skomplikowanym Canon'em EOS 300. Kliszówka i do tego bardzo skomplikowana jak dla BARDZO początkującego fotografa-amatora :unsure:

 

Olypmus mojego taty niestety nie ma możliwości ustawiania czasu ekspozycji, co najwyżej można ustawiać różne programiki. Do astrofoto do bani, marzę o jakiejś cyfrówce na której mógłbym się nauczyć podstaw bez wydawania dudków na wywołanie zdjęć i kupno klisz.

 

PS: Czy w Zakopanem lub w jakimś innym miejscu na podhalu są organizowane jakieś zloty dla niewyżytych astromaniaków? :szczerbaty: Będzie coś takiego to baaardzo chętnie bym zawitał i polukał przez nieco większe rury od mojej kochanej Synci :Beer:

 

mar121 i ja nie mamy do kogo otworzyć swoich astro-gęb - istna tortura, zwłaszcza że mało kogo interesuje patrzenie w przeważnie niewidoczne dla gołego oka obiekty przy temperaturze -15 stopni :lol: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najlepsza panorama jaką widziałem to panorama z Klikuszowej przy pochmurnej pogodzie. Nie było problemów z prześwietleniami w okolicy słońca. Autorem chyba jest Darek B, ale nie dam sobie głowy uciąć. Można znaleźć na forum regionalnym Katowice, temat : Tatry za Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza panorama jaką widziałem to panorama z Klikuszowej przy pochmurnej pogodzie. Nie było problemów z prześwietleniami w okolicy słońca. Autorem chyba jest Darek B, ale nie dam sobie głowy uciąć. Można znaleźć na forum regionalnym Katowice, temat : Tatry za Śląska.

 

Mimo to dalej utrzymuję że w Gliczarowie są najlepsze widoki na Tatry - można także zrobić lepsze panoramki ale do tego tzreba kogoś z doswiadczeniem i oczywisćie lepszym sprzętem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.