Skocz do zawartości

Refraktor Soligor RT-1000


Merak

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt kupiłem w grudniu 2003 w Astrokraku. To mój pierwszy teleskop - łza się w oku kręci, ale przyszła pora na dużą reorganizację sprzętu i trzeba zwolnić miejsce w szafach...

 

Wygląd i parametry jak na zdjęciach. Montaż paralaktyczny z mikroruchami, kątówka 45* (obraz jak w lunecie ziemskiej), 3 okulary Plossla: 25mm Astrokrak, 12mm Celestron i 6,3mm.

Solidna niemiecka robota, model zbliżony do Celestrona C4-R.

Cena za całość: 490 zł.

Soligor_00002.jpg Soligor_00003.jpg Soligor_00001.jpg Soligor_00004.jpg

 

Aha, sprzęt do odbioru osobistego bo nie mam głowy do pakowania, nadawania paczek itp. (więc oferta

praktycznie dla Wa-wy i okolic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tym Soligorkiem robiłem pierwsze próby astrofoto (chyba jeszcze Zenitem na na tranzycie Wenus).

Soligor_00006.jpg Soligor_00007.jpg Soligor_00008.jpg Soligor_00009.jpg

 

P.S. Ostatnio, korzystając z pięknej pogody, posadziłem Soligorka na napędzie z goto i z dużą przyjemnością oglądałem sobie jasniejsze Messiery. Ta apertura nie pokaże tyle co C8-N, ale gromady otwarte są chyba ładniejsze - gwiazdki to punkciki, nie przecinki.

Soligor_00010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.