Skocz do zawartości

Optisan Star 1000/114


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Ponieważ dostaje wiele pytan o ten model, a nie chce odpowiadać każdemu z osobna na podobne pytania pozwalam sobie zamieścić informacje o tym modelu na forum

 

Witaj Marku

Byłem ostatnio u mnie w fotojokerze i stał tam sobie "Optisan STAR 1000/114 II" co do tej rzymskiej II to nie jestem pewien bo był opisany tylko jako1000/114 czy cos wiesz na temat tego teleskopu? możesz pisać albo na priva albo na liste może inni też chcieliby się coś dowiedzieć co to za teleskop pozdrawiam

 

A więc tak. Benefit sprowadził kiedyś większą partię tego modelu i rozprowadził po FotoJokerach. Łatwo je poznać. Biała tuba, 50 cm długości i ... 1 metrowa ogniskowa. Cena jak modelu 900/114 na trym samym poziomie (powinna być 899,00 zł.)

Teleskopy mają wbudowaną w wyciągu okularowym soczewkę Barolow'a, która skraca ogniskową 2 krotnie. Dzięki temu uzyskujemy tak małą długość telepa przy niestety zdecydowanym pogorszeniu jakości obrazu Bardzo trudno ustawić nawet ostrość !

Apeluje do wszystkich aby nie kupowali tego modelu, bo nie będą mogli go nawet zwrócić. FotoJoker bardzo rzadko coś zwraca, a jak już to może wymienić.

Zdecydowaną lepszą alternatywą jest 114/900 w tej samej cenie bez paskudnego Barolw'a. Cena 899,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy

I bardzo dobrze że taka informacja się pokazała,żeby tylko wszyscy zainteresowani ją przeczytali,bo niestety dużo ludzi patrzy na wygląd,a nie zwraca uwagi na detale bardzo istotne przy obserwacjach astronomicznych.

Pozdrawiam Tedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jest 150/750 ale jak dla mnie to to krótkie jest. Takie 130/900 coś jak Pegasus Bresera wydaje mi się, że na początek jest bardzo optymalne."

 

Jest model 114/900 czyli tylko o nieco mniejszej średnicy zwierciadła. Potem mamy już 150/750 i 203/800.

 

Z teleskopów Optisana nie wchodzących na Polski rynek sa też np. 1400/150, ale tutaj pokuszono się znów o wspaniałe sztuczne wydłużenie ogniskowej. Jest też 900/114 na Dobsonie, ale to już inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a ja jestem szczesliwym posiadaczem tego 1000 144 II :P wprawdzie nie ja go kupowalem ale ... :)

 

chcialem sie zapytac ile z niego mozna wyciagnac ?

ogladaniem kosmosu zaczalem sie bawic dopiero 3 dni temu gdy wkoncu mialem dobry widok na ksiezyc ;)

musze powiedziec ze jestem pod wrazeniem tego co zabaczylem :) (heheh wkoncu pierwszy raz ogladam ksiezyc z bliska :P )

 

ale co po ksiezycu ? co moge tym teleskopem zobaczyc , gdzie szukac i jak szukac -> wiem poszperam w jakis czasopismach i sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie zapytac ile z niego mozna wyciagnac ?

 

Lustro glowne i wtorne z pajakiem.

Tyle wyciagniesz ;-)

 

A na powaznie to sporo przy dobrym doborze okularow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.