Skocz do zawartości

Astronaut Farmer


Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie jestem po seansie tego filmu. :)

Widzial juz ktos ? :)

 

Opisz po krotce: lajtowy, przyjemny, optymistyczny,

Koles buduje rakiete we wlasnej stodole no i ma problemy z FBI :) bo przeciez nikt nie moze sobie kupic cysterny paliwa rakietowego :D

 

a czy ktos wie jak to jest z polskim prawem ? strzelanie z Polski jest zgodne z prawem czy program 0 tolerancji obejmuje rowniez loty kosmiczne :D ? Ciekawy jestem jedynie, czy jest to wina jedynie pieniedzy, usytuowania geograficznego, czy poprostu uwarunkowania polityczne.

Jasnym jest ze naszego kraju nie stac na utrzymanie programu kosmicznego, ale angazujemy sie w inne, tylko ciekawy jestem czy byly takie projekty.

 

Jestem czlowiekiem ktoremu latajaca mrowka rusza wyobraznie. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety paliwa rakietowe można spokojnie podciągnąć pod ustawę o materiałach wybuchowych a tu, aby uzyskać licencje trzeba zainwestować sporo pieniędzy. Oficjalnie u nas jest masakrycznie. W Polsce nadal jest komuna. Polecam stronę http://www.arcaspace.ro/en/home.htm można zobaczyć, że nie trzeba US-manów a nawet w kraju postkomunistycznym można zrobić coś ciekawego w tym temacie. A to Rumunia synonim zacofania i biedy więc jak to jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o no to może będziesz pierwszym, który przetrze "rakietowe szlaki" w pl? :rolleyes:

 

No już nie przeginajmy... :)

 

W Polsce jest dość aktywna ekipa rakietowców, aczkolwiek wydaje mi się, że po pewnym tragicznym wypadku sprzed kilku lat, jest nieco mniej aktywna i bardziej... uważna. Aczkolwiek o ich obecnym statusie prac naprawdę nic nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles buduje rakiete we wlasnej stodole no i ma problemy z FBI :) bo przeciez nikt nie moze sobie kupic cysterny paliwa rakietowego :D

A co to było za paliwo? Bo jakoś mi się w to wierzyć, bo w USA w pełni legalnie amatorzy budują nie byle jakie silniki hybrydowe i na paliwo ciekłe, gdzieś na Youtube jest nagranie takiego który pracował gdzieś przez 2 minuty :Salut:

Niestety paliwa rakietowe można spokojnie podciągnąć pod ustawę o materiałach wybuchowych a tu, aby uzyskać licencje trzeba zainwestować sporo pieniędzy.

W takim razie cukier i saletra również powinny być sprzedawane osobom posiadającym licencję :ha:

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to było za paliwo? Bo jakoś mi się w to wierzyć, bo w USA w pełni legalnie amatorzy budują nie byle jakie silniki hybrydowe i na paliwo ciekłe, gdzieś na Youtube jest nagranie takiego który pracował gdzieś przez 2 minuty :Salut:

 

W takim razie cukier i saletra również powinny być sprzedawane osobom posiadającym licencję :ha:

 

co innego jak sie kupuje kilkadziesiat litrow, a co innego jak sie kupuje kilkatysiecy! :D

Edytowane przez mavvverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat pozwolenia, to można poczytać choćby w wątku o balonie, który wystrzelił jeden z polskich amatorów. Sumas pewnie zna link. Na jego stronie dokładnie była opisana procedura załatwiania takiego pozwolenia. W dniu "wystrzelenia" cały ruch lotniczy w tym regionie i w tej "luce" czasowej jest zatrzymywany. Dlatego, o ile dobrze pamiętam, czas rezerwacji takiej "luki" jest dosyć długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fotosy z tego filmu: krótko pisząc zbudował swoją własną kapsułę Mercury na swoim własnym Atlasie. A tamte Atlasy używały nafty (rakietowej) i ciekłego tlenu: czyli trzeba byłoby mieć wtyki w jakiejś rafinerii i aparaturę do skraplania tlenu: w ilościach przemysłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.