Skocz do zawartości

Zdjęcie Domka!


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz myślę, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co zostało powyżej napisane a Twoje wystąpienie jest skrajnie subiektywne, fajnie że Dominik Ci w wielu sprawach pomógł, ale naprawdę proszę Cię o OBIEKTYWNĄ ocenę sytuacji !

 

 

Cieszę się że napisałeś coś pozytywnego na jego temat :Beer: , pomógł i pomaga nie tylko mnie , różnych pozytywnych inwestycji które ma na końcie jest sporo , włożył w to nie tylko swój czas ale niejednokrotnie i pieniądze których mu niestety niektórzy zazdroszczą (ja nie).

 

Facet zrobił duże postępy w okresie kilu lat i nie powinno się mu tak dokopywać tylko za to że inaczej obrobił swój materiał-nawet jeśli sam miał inne zdanie na ten temat.

 

Ja również nie lubię zbytniej ingerencji w materiał bo zdjęcia wyglądają wówczas jak namalowane, w tym jednak przypadku widzę to inaczej, tak samo można by przekreślić cukierkową mgławicę w Orionie Jacka Pali , a dla mnie ona jest po prostu piękna, nawet jeśli to w skutek jakichś tam odblasków czy innych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

a dla mnie Janusz jest ogromna różnica pomiędzy sztucznym wytworzeniem obrazka na bazie rzeczywistości przy takim zjawisku gdzie generalnie preferuje się formę dokumentacyjną to po pierwsze, no a po drugie jeżeli już tak bardzo się starasz być rzecznikiem dominika to proszę ustosunkuj się również do tego że sam dominik wielokrotnie niezwykle obraźliwie traktował ludzi którzy dokładnie takie same zabiegi wykonywali na swoich zdjęciach. To właśnie w tym tkwi problem, no i może jeszcze w tym że dominik pomógł garstce a do rzeszy odnosił się oględnie mówiąc niemiło, opryskliwie i obraźliwie. Nie tylko na polskich forach ale również na zagranicznych. No ale jak już w tym wątku pisałem wielokrotnie najwyraźniej wielce szanowny domek ma prawo obrażać, jego tknąć nie wolno, a ty Janusz jesteś w tym momencie najlepszym przykładem takiej Dulszczyzny...

 

Kto sieje wiatr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość złych słów które padło pod jego adresem..

 

 

Nic tu strasznego nie zostało powiedziane. Interpretacja efektu pracy Domka przez forumowiczów jako fotomontaż, nie jest przecież obelgą. Prezentacja tak stworzonych fotek mogłaby zostać opatrzona stosownym opisem techniki wykonania. Odnosząc się do tego forum, trudno mieć pretensję do autora fotki, bowiem być może nawet nie wiedział, że jego praca zostanie tutaj zamieszczona w takiej niezręcznej formie.

Uważam, że jeżeli Dominik ma jakiś tam zadawniony problem tego forum, to TUR wykonał niepotrzebną "przysługę", choć jak sądzę nie miał złych intencji.

Zamieszczając tego typu pracę na forum, trzeba się liczyć z "gorącym przyjęciem". :ph34r:;):ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest to efekt różnych momentów focenia (nagrywania) i różnych warunków? Zdjęcia Saturna były robione przed zakryciem (a więc tuż po zachodzie Słońca) i seeing lokalny mógł być gorszy. Po godzinie mógł się poprawić? Co prawda z czasem obiekty były coraz niżej, ale wciąż dosyć wysoko.
Robercie, przyjrzyj się szczegółom Księżyca że są też rozmyte, tylko ta krawędź jest ostra. Wystarczyło zastosować odpowiedni stopień rozmycia tej krawędzi i byłoby idealnie, tylko co z tego. Mistrzom stawia się większe wymagania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest amnestia na forum -super , tylko czy my uczestnicy forum jesteśmy przygotowani na to aby zniknęły podziały -chyba nam jeszcze daleko do tego.

 

Nie uwazażam fotki Dominika za fotomontaż, tylko zabawe na warstwach, a to już nie to samo, Saturn i Księżyc tam był, a to że podciągnął co nieco tylko dodało uroku i wspanałości całego zjawiska.

 

Oczywiście można dyskutować na taką fotką ale to co wypisujecie to żenada.

 

Ilość złych słów które padło pod jego adresem przekreśla jego ewentualny powrót na to forum, a szkoda bo facet wie co robi.

 

Szkoda , wielka szkoda bo mogło to być najlepsze forum w Polsce a tak to tylko powielacie nienawiść i brak tolerancji.

 

Każdy ma prawo do błędów i innego zdania czy spojrzenia ale pamiętajcie że słowo AMNESTIA powinno do czegoś zobowiązywać.

 

Zamiast wytykać sobie na wzajem postarajmy się ukazywać astronomię jaka jest piękna, chociaż by przez takie cukierkowe zdjęcie Dominika które notabene mi się podoba.

 

Każdemu można przypiąć to i owo nie ma świętych na ziemi więc zanim obsmarujemy kogoś zastanówmy się czy nowe osoby zaglądające na to forum będą chciały się tu zapisać -pozdrawiam.

 

To samo można by napisac na innym forum ale nie będę sie powtarzał.

 

Nie jedną osobę skrytykowano już na tym forum że odechciało im sie tu być :Boink: , mam to szczęście że niektórym udało mi sie wybić z głowy odejście z tego forum , mam nadzieję że sam nie będę musiał odejść, ale w takiej atmosferze nie będzie to łatwe.

 

Amnestia , Amnestia czy coś wam to mówi ......

Jeszcze niedawno Domek natrząsał się z kolegów z Astronocy robiących testy montaży, później nie raczył przyjąć ich zaproszenia do udziału w wystawie polskiego astrofoto, a Ty w naiwności swojej wierzysz że Domek miałby wrócić na AF? Musiał ci nieźle pomóc że nie jesteś obiektywny. Przykro mi to przypominać, bo w sumie interesuje mnie tylko sprawa zdjęcia, a nie to jaki jest Domek. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeżeli Dominik ma jakiś tam zadawniony problem tego forum, to TUR wykonał niepotrzebną "przysługę", choć jak sądzę nie miał złych intencji.

 

Paweł na pewno nie miał żadnych złych intencji. Chciał pokazać zdjęcie, które mu się spodobało. Zresztą mnie też.

 

Zapomniał tylko, że Domek to osoba wielce kontrowersyjna i efektem pokazania jego zdjęcia może być jakaś sprzeczka. No i stało się.

 

I wielka szkoda, że Dominik - osoba, która robi naprawdę dobre zdjęcia nie jest w stanie dzielić się nimi (na forach) w podobny sposób jak czyni to Paweł (TUR).

 

Dlatego, może pora już kończyć tę dyskusję. Zdjęcie widzieliśmy. Sprawę znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później nie raczył przyjąć ich zaproszenia do udziału w wystawie polskiego astrofoto

 

O! Nie wiedziałem!

 

To bardzo smutne, że tak Wielki Astrofotograf, jakim bez wątpienia jest Domek, 'wykręca takie numery'!

 

Bardzo szkoda! Wiele z Jego zdjęć z całą pewnością by pięknie się prezentowało na tej wystawie!

 

Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego tak jest, bowiem bardzo 'kibicuję' Kolegom z astronocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.