Skocz do zawartości

Baader hyperion zoom 8-24


jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po raz pierwszy mialem okazje poogladac lysego przez ten okular. Efekt jest zaskakujacy. Okular daje znakomity obraz praktycznie w calym przedziale ogniskowych. Mam takze okulary LVW i moge powiedziec, ze w miejskich warunkach jakośc praktycznie taka sama.

jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy mialem okazje poogladac lysego przez ten okular. Efekt jest zaskakujacy. Okular daje znakomity obraz praktycznie w calym przedziale ogniskowych. Mam takze okulary LVW i moge powiedziec, ze w miejskich warunkach jakośc praktycznie taka sama.

jaro

W jakim skopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisalem z punktu widzenia kogos, kto po prostu lubi gapic sie w kosmos przez teleskop glownie ze wzgledow estetycznych. Czytalem te rozne opinie zanim zdecydowalem sie na zakup i jestem zadowolony. Widok lysego w zoomie i LVW praktycznie taki sam. A ponad to ogromna wygoda, szerokie pole i i duze ER. Najgoesze w zakupie sprzetu optycznego jest to, ze czesto nie mozna go najpierw wyprobowac i porownac na wlasnym sprzecie.

jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisalem z punktu widzenia kogos, kto po prostu lubi gapic sie w kosmos przez teleskop glownie ze wzgledow estetycznych. Czytalem te rozne opinie zanim zdecydowalem sie na zakup i jestem zadowolony. Widok lysego w zoomie i LVW praktycznie taki sam. A ponad to ogromna wygoda, szerokie pole i i duze ER. Najgoesze w zakupie sprzetu optycznego jest to, ze czesto nie mozna go najpierw wyprobowac i porownac na wlasnym sprzecie.

jaro

jak będziesz miał okazję, to pochwal się, jak się toto sprawuje na planetkach i DS, bo o to głównie mi chodzi (ze wskazaniem na DS) :szczerbaty:

jeśli potrafi dorównać nawet dobrym (nie bdb) okularom, to jest ciekawą alternatywą...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka pytań:

 

czy zoom jest parafokalny? (po zoomowaniu trzyma ostrośc czy trzeba korygować?)

 

jak aberracje czy przy pozaosiowym patrzeniu? migają aberracje do czerownego i niebieskiego?

 

czy muszla oczna jest wystarczająco długa dla wszystkich ogniskowych? jak mocno zmienne jest ER? czy przy 8mm mocno trzeba włożyć oko w muszle żeby widzieć całe 68st?

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie jest parafokalny - trzeba minimalnie doostrzyc po zmianie ogniskowej

2. co do aberracji, to przyjze sie dokladniej i napisze. jest tak minimalna, ze nie wiem.

3. muszla oczna jest regulowana na gwincie o duzym skoku i mozna dopasowac sobie dowolnie odleglosc zrenicy.

jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. muszla oczna jest regulowana na gwincie o duzym skoku i mozna dopasowac sobie dowolnie odleglosc zrenicy.

jaro

 

Ale czy przy najniższym położeniu muszli lub jej zdjęciu ER jest na tyle duży, że okularnicy obejmą całe pole czy będą musieli się zadowolić 50-70% pola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.