Skocz do zawartości

KIT18-55 Canon - sprawny inaczej - potrzebna pomoc.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie.

 

Chciał bym się dowiedzieć jak można manualnie w tym obiektywie ustawić maksymalne światło.

Po przestawieniu na AF widzę tylko Err99 po przestawieniu na MF moje 300D tłucze fotki, ale widzę, ze obiektyw ma ustawioną przesłonę na mniej więcej połąwe maksymalnego światła. Mam pomysł na kilka ciekawych fotek północnego nieba, ze Słońcem wędrującym tuż pod linią horyzontu, może jakąś zorze uda się upolować... ale... :rolleyes: walczę na razie ze sprzętem. Chciał bym mieć możliwość cyknięcia kilku fotek dwu/pięcio/dwudziesto sekundowych moim KITem 18-55 z niesprawną automatyką. Ale wpadam na różne miny setup'u. A to przesłony nie moge manualnie przestawić, a to walki z ustawieniem ISO innego niż 100, a to z czasem naświetlania i opóźnieniem fotki itd itd :) No generalnie wiecie jak to jest. Nowa zabawka w ręku i człek chciałby coś odrazu wypalać, a anglojęzyczna istrukcja ma 140 stron i jakoś nie nastraja mnie bojowo do przebijania się przez nią :) Klasyczny przypadek (do instrukcji zaglądam dopiero wtedy, gdy już kompletnie nie wiem jak sobie poradzić intuicyjnie :) ) Tyle, że tam ani słowa o tym jak walczyć z obiektywem sprawnym inaczej... Ma ktoś ochotę na skrobnięcie kilku zdań odpowiedzi na moje pytania?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans po prawej stronie na dole, patrząc od przodu aparatu, masz takie 2 "pipki" jeden służy do zdejmowania obiektywu, drugi mniejszy do ręcznego przykręcenia przysłony do ustawionej wartości

weź go wciśnij i popatrz jak i czy wogóle przymyka się przysłona

pewnie się listki zacięły i dlatego nie chodzi

bo zawsze obiektyw w eosach pokazuje max światło, przesłona domyka się dopiero podczas wykonywania zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.