Skocz do zawartości

Deneb i okolice


pierzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiec wreszcie udało mi się znaleźć wolną chwilę i wyekspediować się na podwórko z heq5:)

 

Więc tak:

Ekspozycja 3x 240 s iso800 + 2 darki i 5x bias bez flatów;) stakowane w deepskystackerze + troche zabaw suwakami w picassie ;)

 

canond 300d + kitowy obiektyw, przeslona ustawiona na 4.0

da się coś z tego wyciągnać? czy poprostu za mało materiału?

Deneb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiału zawsze jest za mało :) Przydałoby się ciemniejsze niebo bo straszne gradienty wychodzą. Oraz jakiś inny obiektyw niż KIT bo on jest do kitu jak sama nazwa wskazuje :) albo chociaż przymknij go do f/5.6

 

 

P.S. Będziesz montował do tego HEQ5 guiding?

Untitled_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opdowiedz :)

co do guideingu to mam narazie problem bo mam kamerke na lpt + rs232+ps/2 i nie moge zastosowac relayboxa...

generalnie montaz daje rade z czasami ok 7 min - tylko niestety wtedy matryca daje juz na rozowo:)

surowa klatka - iso 1600 przeslona 5.6 ten sam obiektyw troszke pojechane gwiazdki ale to wynik takiego sobie ustawienia na ncp...

a co do obiektywu to co polecasz? zastanawialem sie nad szerokokatnym pelengiem ale nie wiem czy warto...

nie chce wydac kilku tysiecy;)

IMG_4941.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opdowiedz :)

co do guideingu to mam narazie problem bo mam kamerke na lpt + rs232+ps/2 i nie moge zastosowac relayboxa...

generalnie montaz daje rade z czasami ok 7 min - tylko niestety wtedy matryca daje juz na rozowo:)

surowa klatka - iso 1600 przeslona 5.6 ten sam obiektyw troszke pojechane gwiazdki ale to wynik takiego sobie ustawienia na ncp...

a co do obiektywu to co polecasz? zastanawialem sie nad szerokokatnym pelengiem ale nie wiem czy warto...

nie chce wydac kilku tysiecy;)

Na obiektywach się słabo znam. Ja będę celował prawdopodobnie w Sigmę 17-70 f/2.8 - 4.5

Z guidingiem pojedziesz ile Ci baterii wystarczy przy tak małej ogniskowej, czas zależy od jakości nieba. Staraj się unikać ISO1600 bo wtedy faktycznie się matryca grzeje.

 

P.S. na tej ostatniej fotce fajnie złapałeś Iridium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.