Skocz do zawartości

Nowe wyciągi w Syntach


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy.

 

Janusz w rozmowie telefonicznej poinformował mnie, gdy dopytywałem o jego crayfordy, że ten:

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=436

 

w niczym nie ustępuje crayfordowi baadera z DO . Temu:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e542504c50cd19e

 

Nie jestem w stanie tego potwierdzić, bo tego z AK nie miałem w łapkach. I teraz mam zagwozdkę który z nich kupić. Januszowy, Synciany, Baaderowski, czy zbierać fortunę na Wujka Optyka z przekładnią 1:10.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wyciąg który pokazuje JP jest identycznym do wyciągu w nowych SW - proszę sobie samemu porównać, podkreślam ponownie wyciąg baadera chodzi lepiej, a będąc szczerym to o niebo lepiej. Zapewne jakość wynika z precyzji wykonania i wykończenia, która w baaderze będzie wyższa od taniej chińszczyzny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

5.jpg

 

Jednak jakieś różnice są, a największa to ta jak dla mnie ta nie potrzebna tulejka 2" jak przy starych wyciągach, nie bardzo rozumiem jakie ma ona znaczenie.

Z AK dowiedziałem się że nie ma problemu ze współpracą z syntą, tyle że może wystąpić problem z otworami

ale tylko z tymi sprzedawanymi w DO, to znaczy trzeba nawiercać nowe :szczerbaty: ale to chyba nie problem.

Sam już nie wiem jaki wyciąg wybrać, cena kusi ale czy to dobry wybór :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 200/1000 bez tego przejścia będzie problem ze złapaniem ostrości z dłuższymi okularami 2". Wygląda na to że wyciąg oferowany przez Jp jest identyczny poza tym że nie ma tego przejścia co może skutkować tym co powyżej. Przyznaje że idea tej tulei jest conajmniej dziwna - wew. otwór wyciągu jest większy od 2" i dalej jest robione przejście z tegoż na 2" a z 2" na 1,25".

 

Reszte pozostawiam wyobraźni... tak jak np porównywanie tego wyciągu z baaderem :)

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybek,

problem nie leży jedynie w rozstawie otworów mocujących, ale też w średnicy głównego otworu w OTA w który wchodzi wewnętrzna część wyciągu - w starych Syntach jest za mały na tego Crayforda - dopasowany do starego wyciągu R&P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym otworem to może być problem, nie mam pojęcia jak go profesjonalnie wyciąć, wydaje mi się że bez specjalnego przyrządu się nie obejdzie :blink:

Można użyć specjalnej otwornicy do metalu, są różne średnice, niestety powstaje problem już istniejącego otworu, tzn. nie ma prowadzenia dla otwornicy, można to oczywiście jakoś wykombinować wstawiając odpowiednio wyprofilowaną sklejkę B)

 

Co do tulejki to maśle że jest zbędna, mam z nią tylko problem, np. bino okularowe nie ogniskuje przez tą tulejkę (miedzy innymi) dlatego chcę wymienić wyciąg na jakiś "normalny" i przesunąć obiektyw w stronę wyciągu aby ognisko wypadało nieco dalej o jakieś 2 cm.

Z moich eksperymentów wynika że wtedy bino będzie ostrzyć prawidłowo bez barlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.