Skocz do zawartości

Nowe wyciągi w Syntach


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze słyszałem o kiepskich, kiwających się wyciągach w Syncie. Tymczasem jak kupiłem swoją Syntę miesiąc temu byłem pod dużym wrażeniem właśnie tego wyciągu, bo chodził płynnie i nie mogłem się dopatrzeć żadnego luzu.

Dzisiaj na sąsiednim forum Saywiehu napisał, że u niego był ktoś z nową Syntą która miała zainstalowany od początku zainstalowany wyciąg Crayforda. http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=10004.new#new

 

I tak okazało się, że i moja Synta również posiada wyciąg Crayforda.

 

Widać, że twórcy teleskopu poszli po rozum do głowy i usunęli jedną z największych usterek w tych teleskopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

ja w SW 200/1000 już jakieś dwa miesiące temu jak kupowałem miałem Cryforda, co ciekawe wyciąg ma możliwość kolimacji swojej osi wzgl. osi optycznej co przyznaje znacznie ułatwia kolimacje teleskopu.

 

Postaram się za jakiś momencik zrobić kilka fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! I ja zauważyłem ten nowy wyciąg w Syncie DarkaG podczas ostatnich wspólnych obserwacji (ma nówkę). Byłem zaskoczony, bo poprzednio widziałem tylko stary w teleskopie Freberta. W tym nowym pokrętła są identyczne jak w wyciągach od refraktorów serii S-W Pro - aluminiowe z gumowymi antypoślizgowymi nakładkami. Bardzo sympatycznie ten wyciąg chodził.

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje kiedy ten wyciąg pojawi się w DO :szczerbaty: po bardzo atrakcyjnej cenie ma się rozumieć. :D

Kupiłem syntę 8 pod koniec czerwca w DO (wtedy mieli dostawę) i mam już ten nowy wyciąg :szczerbaty:

Zaraz strzelę kilka fotek, to może coś się rozjaśni i ktoś obeznany powie mi czy to lipa czy wypas :D

 

EDIT

No to foteczki :)

Sorki za jakość, ale ciemno już w chałupie, a lampa nie daje sobie rady <_<

wyciag_1.jpg

 

wyciag_2.jpg

 

wyciag_3.jpg

 

Porównując z fotami starego wyciągu - rzeczywiście wygląda lepiej :D

 

pozdrawiam

Edytowane przez lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o fotkę wyciągu od wnętrza tuby, albo niech ktoś chociaż napisze, czy się świeci, czy nie.

 

Pozdrawiam :Beer:

Swieci się dokładnie tak samo, jak ten srebrny wysuwany element na fotce zewnętrznej <_<

Czyli taki srebrny metalik... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieci się dokładnie tak samo, jak ten srebrny wysuwany element na fotce zewnętrznej <_<

Czyli taki srebrny metalik... :huh:

A jaki problem z błyszczącym wyciągiem? Jest wątek o wyczernianiu synty...

 

ciemnego nieba i tubusa

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry tak to jest jak dziecko siedzi na kolanach przy klawiaturze (mało czasu na spokojne przejżenie forum) właśnie zauważyłem że to przerabiacie w sąsiednim temacie jeszcze raz przepraszam.

 

Jutro dzwonię do delty czy mają same takie wyciągi dedykowane do synty. Bo ten co mam zaczyna mnie z letka denerwować. Jak wsadzę do wyciągu LVW 8, to w momencie regulacji ostrości, gwiazdki zaczynają się kiwać, a to w lewo , a to w prawo, w zależności w którą stronę kręcę. Żenujący brak profesjonalizmu :angry::angry::angry:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dzwonię do delty czy mają same takie wyciągi dedykowane do synty. Bo ten co mam zaczyna mnie z letka denerwować. Jak wsadzę do wyciągu LVW 8, to w momencie regulacji ostrości, gwiazdki zaczynają się kiwać, a to w lewo , a to w prawo, w zależności w którą stronę kręcę. Żenujący brak profesjonalizmu :angry::angry::angry:

 

Pozdrawiam

 

 

Zupełnie to samo jest w moim przypadku <_< . Trzeba będzie kupić tego Cryforda bo mnie w końcu trafi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same wyciągi będą po piętnastym i cena ma być w okolicach 300pln. Tu nie ma co pisać, że się będzie dzwonić, tylko trza zadzwonić ;) Jak dla mnie, to jest niezła alternatywa dla tego taniego crayforda z AK (choć z drugiej strony Janusz twierdzi, że ten jego nie ustępuje Baaderom, a ten synciany w/g głosów na forach jednak tak. Gdzie prawda? Trza będzie obadać namacalnie.) Ja chyba skuszę się jednak na coś z przekładnią 1:10... a nawet jak uznam, że mnie nie będzie stać, to raczej będę zbierał do Baaderowskiego. Mam crayforda Baadera w C102 i zachowuje się doskonale... Kurde trochę jestem w kropce.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wyciąg 300 PLN, a Synta z nim bez zmiany ceny.

Po prostu rewelacja. Czyli nowa Synta z R&P mogłaby spokojnie kosztować 800-900 PLN...

 

EDIT:

ten Orion podobno ma inny rozstaw śrub mocujących niż R&P Synty; niestety, obawiam się, że ten nowy Crayford też może mieć inny rozstaw...

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wyciąg 300 PLN, a Synta z nim bez zmiany ceny.

Po prostu rewelacja. Czyli nowa Synta z R&P mogłaby spokojnie kosztować 800-900 PLN...

 

Innymi słowy sprzęt tanieje. Podobno jeszcze ponad rok temu ta Synta kosztowała 1700 zł i to ze starym wyciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same wyciągi będą po piętnastym i cena ma być w okolicach 300pln. Tu nie ma co pisać, że się będzie dzwonić, tylko trza zadzwonić ;) Jak dla mnie, to jest niezła alternatywa dla tego taniego crayforda z AK (choć z drugiej strony Janusz twierdzi, że ten jego nie ustępuje Baaderom, a ten synciany w/g głosów na forach jednak tak. Gdzie prawda? Trza będzie obadać namacalnie.) Ja chyba skuszę się jednak na coś z przekładnią 1:10... a nawet jak uznam, że mnie nie będzie stać, to raczej będę zbierał do Baaderowskiego. Mam crayforda Baadera w C102 i zachowuje się doskonale... Kurde trochę jestem w kropce.

 

Pozdrawiam.

 

 

Rozumiem że informowałeś się w Delcie. Ale jak to będzie w przypadku różnych synt, np 8 cali i 10 cali? Przecież krzywizny tuby są inne. Będą osobne wyciągi do 8 calówki i 10 calówki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że informowałeś się w Delcie. Ale jak to będzie w przypadku różnych synt, np 8 cali i 10 cali? Przecież krzywizny tuby są inne. Będą osobne wyciągi do 8 calówki i 10 calówki?

 

Pozdrawiam

 

Myślę że będzie jeden wymagajacy dopasowań. Trza by zadzwonić i spytać ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to jest niezła alternatywa dla tego taniego crayforda z AK (choć z drugiej strony Janusz twierdzi, że ten jego nie ustępuje Baaderom, a ten synciany w/g głosów na forach jednak tak. Gdzie prawda?

 

to chyba jakiś żart ? wyciąg AK jak baader ? to jak sądzę wyłącznie marketing JP, wyciąg syntowy (cr.) bije na głowe ten z AK a porównywać tego ostatniego do baadera nijak się nie da !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.