Skocz do zawartości

Cosik na opozycję Marsa


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Tej zimy będzie wypaśnie. Ale... ( ;) jak zwykle jest jakieś cholerne ale :rolleyes: ) Poza teleskopem do ew. focenia, trzeba by mieć jeszcze sensor do takowego. I tu pytanko. SAC4 - 2. Miał to ktoś w łapkach? Może są inne, lepsze lub tańsze rozwiązania? Zależy mi na "bezproblemowości" obsługi. A tu jest link do maszynki która mnie zaintrygowała:

 

http://www.sac-imaging.com/saciv.html

 

Na Astromarcie jest do wyjęcia już poniżej 200$, a to zaczyna być ciekawe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest kamerka planetarna zdaje się... ona nawet nie ma długich czasów ( Shutter speeds 10 ms - 2 s) .... pixel 5.2 mikrona... i głównie chwalą się, że obraz jest szybko przesyłany bo jest w RAW ( Compression: RAW, entirely uncompressed) co ma głównie znaczenia przy planetach, nic nie pisza o ilości bitów ( więc pewnie 8 ), brak aktywnego chłodzenia, obsługa tylko w PHD ( Software support: PHD Guiding and PHD Planetary ) .....i ogólnie porównują do zwykłego webcama ......to nie jest kamerka do DSów chyba .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest kamerka planetarna zdaje się... ona nawet nie ma długich czasów ( Shutter speeds 10 ms - 2 s) .... pixel 5.2 mikrona... i głównie chwalą się, że obraz jest szybko przesyłany bo jest w RAW ( Compression: RAW, entirely uncompressed) co ma głównie znaczenia przy planetach, nic nie pisza o ilości bitów ( więc pewnie 8 ), brak aktywnego chłodzenia, obsługa tylko w PHD ( Software support: PHD Guiding and PHD Planetary ) .....i ogólnie porównują do zwykłego webcama ......to nie jest kamerka do DSów chyba .....

 

No masz 100% racji. Patrzę na nią pod kątem Zimowego Marsidła (jak sam tyt. wątasa wskazuje ;) ) Kamerka do DSów to moje nemezis na dluższą metę. Ta sięzainteresiłem cosikiem na opozycję Marsa. I właśnie pod takim kątem pytam. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz 100% racji. Patrzę na nią pod kątem Zimowego Marsidła (jak sam tyt. wątasa wskazuje ;) ) Kamerka do DSów to moje nemezis na dluższą metę. Ta sięzainteresiłem cosikiem na opozycję Marsa. I właśnie pod takim kątem pytam. :)

 

Pozdrawiam.

 

A sorki.... faktycznie... jakoś przyzwyczajony jestem do myslenia o kamerkach pod DSy... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tej zimy będzie wypaśnie. Ale... ( ;) jak zwykle jest jakieś cholerne ale :rolleyes: ) Poza teleskopem do ew. focenia, trzeba by mieć jeszcze sensor do takowego. I tu pytanko. SAC4 - 2. Miał to ktoś w łapkach? Może są inne, lepsze lub tańsze rozwiązania? Zależy mi na "bezproblemowości" obsługi. A tu jest link do maszynki która mnie zaintrygowała:

 

http://www.sac-imaging.com/saciv.html

 

Na Astromarcie jest do wyjęcia już poniżej 200$, a to zaczyna być ciekawe.

 

Pozdrawiam.

 

Kurcze,ale co Wy widzicie pod tym linkiem,oprocz Dating and games...????Gdzie tu kamera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszytkie te kamerki są uważane za kamerki planetarno-guidingowe... wiekszość ma chłodzenie pasywne ( lub opcjonalnie TEC ). W sumie od biedy nadają się tez do focenia słabych DSów ( widzialem pare spoko obrazków z SACa o którym mowa wyżej ).

 

Ale jakoś tak jest.... że nie powalają one jakością zdjec .... nawet tych planetarnych.... ciagle w foceniu planet króluje ToUcam.

ja nie wiem jak w innych Toucamach, ale w moim bardzo słabo działa tryb RAW w wersji kolorowej... odkodowane obrazki wyglądają jak kupa ( testowalem juz w najprzeróżniejych konfiguracjach i zawsze to samo ). Natomiast moja nowa kamerka SC3 w RAW sprawdza się doskonale....Niestety ( w sesnie planet ) SC3 mam duży pixel...ale może jakby załadować standardową matrycę tyllko w wersji B&W ( chyba ICX098BL ) to bedzie RAW chodził znakomicie i maly pixel.... tylko wtedy filtry stają sie koniecznością...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze jaj jestem totalna dupa jak chodzi o elektronikę. Dla mnie schemat jakiegoś układu, to bardzo ładny wzorek na tapetę do pokoju i tyle. Jak się złapię za lutownicę, to będzie większe prawdopodobieństwo, że skończę z piękną, abstrakcyją rzeźbą z cyny, niż zlutowaną choćby jedną nóżką chipa. Nie zrobie sobie sam kamerki. Muszę mieć gotowe rozwiązanie, z którym nie będę musiał wojować ze sterownikami 5oma kablami do LPT/ COMA/USB i jeszcze ze 2 do zasilania tego, śmego itd... Więc szukam czegoś takiego jak LPI, tylko o lepszych parametrach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciągu kilku dni ma dotrzeć do mnie i jeszcze kilku osób alccd 5 (chyba na podobnym detektorze jak ten SAC).

Nie mam wprawdzie żadnego sprzętu o szaleńczo długiej ogniskowej ale jakies testy pewnie porobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.