Skocz do zawartości

Grafika 3d


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako że mamy niezbyt przychylną pogodę do obserwacji postanowiłem wykonać mój teleskop czyli synta 8 w 3d. Wszystkie elementy są z wymiarowane. Co sadzicie o tej grafice może ktoś się pokusi o własną i może powstanie baza z modelami, dzięki którym można by pooglądać teleskop przed kupnem.

 

tel2.JPG

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako architekt który na codzien pracuje z obiektami 3d... musze powiedzieć.... że fajnie, że wybudowałeś teleskop w 3d ( sam akurat taki całkiem nie dawno budowałem dla potrzeb wlasnego dyplomu ).... Potraktuj to jednak jako wprawkę w obsłudze programu do renderowania.

 

Natomiast zupełnie nie licz na to, że ktoś będzie tego używał do poznawania teleskopów czy też powstanie jakas baza takich teleskopów. W architekturze takie przedsięwziecia zdarzały się wielokrotnie na przestrzeni ostatnich kilku lat - i wszytkie predzej czy pózniej upadały. Na dodatek całkiem duża ilość osób które w zaawansowany sposób korzysta z internetu zupełnie nie czai jak uzywać takie obiekty a co gorsza nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie co to jest ten obiekt ( mimo, że moze go sobie obracać, zoomować, wyobraźnia przestrzenna średniego obywatela ziemii jest zaskakująco niska - gdzieś mam artykuł na ten temat ).

 

Ogólnie szkoda na to twojego czasu.

 

Jedyną bazą tego typu obiektów ( która od biedy ma sens ) to 3dwarehouse gdzie jest całkiem spora lepiej lub gorzej wykonanych modeli w sketchupie.... zupełnie nie uporządkowana, bez żadnych standardów ani norm tworzenia obiektów.... taki misz-masz.

 

Żeby cię jeszcze dobić... to modele muszą być tworzone przez kogoś kto wie co robi aby były one "wiarygodne". Ileż ja już przerobiłem obiektów 3D które miały być na przykład samochodami o konkrtnej marce.... potem sie okazywało, że maluch ma zderzak wiekszy niż mercedes czy wogóle nie trzymał proporcji ( nie mówiąc o skali czy jednostach w jakich był budowany )

 

Podsumowując bazy obiektów 3D to trudna sprawa i nie do ogarnięcia przez jedną osobę. Natomiast samo budowanie to duża frajda i bardzo może sie przydać później.

 

PS . Własnie w tej chwili buduje obiekt 3D do mojego projektu dyplomowego - obserwatorium radioastronomicznego w irlandii - szkicowy render :

15.jpg

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako że mamy niezbyt przychylną pogodę do obserwacji postanowiłem wykonać mój teleskop czyli synta 8 w 3d. Wszystkie elementy są z wymiarowane. Co sadzicie o tej grafice może ktoś się pokusi o własną i może powstanie baza z modelami, dzięki którym można by pooglądać teleskop przed kupnem.

 

Pozdrawiam.

 

witaj

bardzo fajny model i świetny pomysł

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS . Własnie w tej chwili buduje obiekt 3D do mojego projektu dyplomowego - obserwatorium radioastronomicznego w irlandii - szkicowy render :

15.jpg

 

Taaak jedynie ten typ astronomii ma tam rację bytu, byłem tam, głównie pada deszcz

zwykle przez pół roku, a zachmurzenie codzienne :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma co pokazywać ,model zrobiłem w wolnej chwili gdy jeszcze miałem ETXa 125 i robiłem szkic wedge`a do wykonania przez Leszka Ćwikłę.

 

ps.

Orc wrzuć jakiś model na forum ,najlepiej w ogólnodostępnym formacie 3d i zzipowany.

Ja jutro poszukam swojego 3ds`a z tym szkicem.

Image_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest w jakis sposob lepszy od blendera?

 

W blenderze też kiedyś pracowałem ( zrobiłem Sputnika1 muszę go poszukać ) jednak Rhinoceros wydaje mi sie znacznie łatwiejszy w obsłudze i projektowaniu łatwiej jest sie go nauczyć, teleskop wykonałem po 1 dniu studiowania tutoriali, więc są to moje pierwsze kroki a efekty każdy widzi.

 

Model teleskopu zajmuje 9.25MB gdzie mam go wysłać. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.