Skocz do zawartości

Montaże BELLINCIONI


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem włoskiego producenta montaży :

 

http://www.bellincioni.com/

 

Czy ktoś kiedyś coś słyszał o tych montażach ??? Wcale nie są tanie - Omega kosztuje 6250 E .... wyglądają tez całkiem solidnie....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom sporo jest producentów montaży. Ich odbiorcami są głównie obserwatoria szkolne i mniejsze zawodowe, czasami też klubowe z dotacji. Indywidualni klienci jednak rzadko się na nie decydują ze względu na ceny - za podobne pieniądze kupuje się sprzęt renomowanej marki, który w razie czego można sprzedać.

 

Nie zmienia to faktu, że bardzo często te montaże przewyższają możliwościami te znane nam "amatorskie" Takahashi, MI, czy AP. Weźmy dla przykładu montaże firmy 10MICRON. Marzenie!

 

Można je kupić np. tu:

http://www.telescope-service.de/10micron/s...icronstart.html

 

Parametry i features robią naprawdę wrażenie. Opinie userów także. No ale cena... Najmniejszy GM2000 o ładowności 50KG kosztuje w komplecie 12520 euro, to więcej niż Paramount, który ma znacznie większą ładowność. No i kolejny potwór - GM4000 - masakrator niepospolity, 100KG load capacity (sam teleskop). Cena oczywiście "on request", ale szacuje go na przedział 50-70K euro, ale może być i więcej, bo wejście w kategorie 100KG jest bardzo kosztowne, więc może się okazać, że kosztuje nawet więcej. Ale wygląda imponująco:

 

GM4000Groessenvergleich.jpg

 

Kiedyś mieliśmy tu na forum "jazdę" na montaże pewnego węgra. Pamiętacie? To było marzenie :) G41 GEMINI :) Człowiek był nawet na zlocie którymś. Montaże fajne, ale powstał jakiś mit, że strasznie hałasują i już nikt ich nie chciał. A ja sądzę, że jak zwykle kluczowa była cena. Producent to Andras Dan, ale coś nie mogę odkopać jego strony.

 

Nie mniej - montaże były naprawdę świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby sama mechanika montażu paralaktycznego jest "prosta", ale niezwykle istotne jest tu wykonanie. Chyba w niczym nie jest tak ważne, jak tu. Zastanawiam się, ile jest osób, które są w stanie zaryzykować kilkanaście tysięcy euro na coś, czego nikt nie zna... tym bardziej, że jest alternatywa w postaci Paramountów i AP.

 

Ktoś ma chęć zaryzykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z tymi montażami dwa razy. W Trebur tuż koło kopuły teleskopu 125cm stoi pawilon z którego na torach wyjeżdża Schmidt-Newton 35 cm właśnie na montażu makaronowym z systemem astrometrica. Innym miejscem gdzie takowy montaż widziałem i tam się nim miałem okazję dłużej pobawić było obserwatorium w Sabadell gdzie mają go wyposażonego w Meadowskiego 12" Newtona i jest to teleskop również tarasowy.

Ja nie fotografuję i w mojej branży ważne by montaż prowadził a sekundy łuku mnie nie interesują. Ale montaże robią wrażenie.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym wypadku ryzyka nie ma, bo to bardzo znany montaż i często używany przez astrofotografów za oceanem. Jego zaletą jest stosunkowo szybki czas dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.