Skocz do zawartości

Nowy teleskop (do 1000£)


Kuba_22

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !!!

 

Mam zamiar kupic sobie nowy teleskop i prosilbym o mala pomoc. Kupuje na stronie www.telescopehouse.co.uk, na razie nie jestem zbyt sprecyzowany jednak narazie ide w strone etx 125 premier edition. Co sadzicie moze cos innego, moj budzet do 1000 £ z lekkim nagieciem.

Na koniec teleskop powinnien byc raczej nie ogromny, liczy sie mobilnosc :) Mam takze jakies doswiadczenia wiec nie szukam niczego na poczatek a raczej na kilka lat.

Prosze o pomoc i wskazowki.

PS : Nie jest wazny sprzet dodatkowy okulary itp (mam je w dosc dobrej klasie)

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, cenę znamy. A teraz powiec nam POD JAKIE WARUNKI? :rolleyes: Bo wiesz, co z tego, że powiesz nam za jaką kwotę. A warunki? Gdzie mieszkasz? W domku na wsi, pod miastem, w mieście, masz samochód, nie masz, co chciałbyś obserwować? To narazie tyle z mojej strony. Jak nam to wyjaśnisz, to wtedy możemy Ci pomóc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz mieszkam w domku na przedmiesciach, warunki przecietne, mam jednak mozliwosc na wyjazdy okolo 5 mil gdzie warunki sa juz dosc dobre powiedzialbym ze zobaczysz 4,5, 5 mag. Dlatego dosc wazna jest dla mnie mobilnosc czytaj mozliwosc przewiezienia sprzetu samochodem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taką sytuację, nie musi być ultramobilny, masz względnie sensowny dostęp do znośnego nieba, mamy kwotę. Powiedz nam jeszcze jakie obiekty będą twoim głównym celem (DS, planety, inne) i czy zależy ci na maksymalizacji możliwości wizualnych sprzętu, czy powinniśmy szukać czegoś zautomatyzowanego (GOTO, napędy itp.).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dołozysz setkę?

 

http://www.telescopehouse.co.uk/page.aspx?...&action=lnk

 

Bo widzisz to małe nie jest, ale auto-mobilne, a jak przeryjesz się przez spis dodatków, to wygląda to na najlepszą ofertę w sklepie, dla założeń, które przedstawiłeś. Tylko jeszcze raz, to jest duża krowa.

 

Tu w ogóle wypadało by wiecej wiedzieć, żeby z sensem doradzić. Co dla ciebie ważne, co planujesz w astro w przyszłości itd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie stan rynku w UK jest jak w USA mozesz dostac wszystko takze wszystko wchodzi w rachube. Myslalem o nexstarze 8, albo zostac narazie przy tym meade etx 125 pe, z tego co slyszalem nie jest to zly teleskop a zawsze za kilka lat moge zmienic na cos wiekszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dozbieram troche i kupie meade lx 90 8''.

 

Gdybym miał Twój dylemat, kupiłbym Syntę 8" na Dobsonie a za resztę kupiłbym ze 4 lub 3 dobre okulary.

Taki zestaw na pewno pokaże więcej niż lx, mimo, że nie będzie bzyczał i szukał sam obiektów :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Planuje tez dokupic jakies filterki (mam dostac 4 kolory i ksiezycowy z telepem) moze jakies propozycje cos na srednie warunki obserwacyjne plus jakis mglawicowy.

 

Mysle tez o okularach ale z tym sie chyba na razie wstrzymam bo mam miec wkomplecie kolo 7 szkielek, komplet Meade 4000 (Plossl) (za free wiec nie mozna wybrzydzac :)) ale plany mam na jakiegos naglera lub meade wyzszej klasy.

 

I na koniec co myslicie o tej kamerce meade

 

Kamera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.