Jump to content

warpal

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1524
 • Joined

 • Days Won

  6

Everything posted by warpal

 1. Witam, Jak w tytule. Kamera kupiona w marcu tego roku w tleskopy.pl. Dokładna specyfikacja: Kamera ZWO ASI 183 GT (20 Mpix, monochromatyczna, bufor DDR 256 MB, z wbudowanym kołem filtrowym 5x1,25 ) (teleskopy.pl) Komplet filtrów LRGB ZWO (też kupione w marcu, w tym samym miejscu): Zestaw filtrów LRGB zoptymalizowany dla kamer ASI1600 (SKU: ZWO-LRGB1.25NEW, ZWO) (teleskopy.pl) I kupiony latem filt Ha-alfa Omegon : Omegon Filtr pro H-Alpha 7nm Filter 1,25 (astroshop.pl). Wszystkie elementy są w bdb. stanie, filtry zamontowane w kole po zakupie i od tej pory nie "ruszane". Najchętniej sprzedam komplet. Filtry ewentualnie po sprzedaży samej kamery. Cena za komplet - 7300,- zł. Cena za samą kamerę - 6800,- zł Na razie wszystko jest zmontowane, więc tylko zdjęcie poglądowe. Jeśli ktoś będzie na serio zainteresowany to szczegółowe zdjęcia oczywiście prześlę.
 2. A nie interesuje Cię wymiana na mono? Konkretnie na 183, wersja GT? Jeśli tak, to to napisz do mnie PW. Ja niestety nie mogę znów wysyłać wiadomości :/, stąd tą drogą.
 3. Coś tu poszło nie tak przy składaniu:
 4. Trzeba mieć jednak świadomość, że nowy egzemplarz w pierwszej kolejności wymaga likwidacji luzów. Na granicy nośności jest też bardzo czuły na wiatr. Ale generalnie na początek mogę rekomendować. Teraz ten model "rozkimia" @Bartosz
 5. Z Piątku na Sobotę. Ze 135 mm (crop na kometę i M1): i z 455 mm, tylko luminacja (gwiazdy i kometa składane osobno):
 6. ?? Moim zdaniem detal jest niezły (nawet z pewnym marginesem do podostrzenia). Centrum jest owszem nieco za jasne i ginie przez to drugi plan.
 7. Opisałeś sytuację na Koskowej Halogen na końcu drogi w sumie to tak bardzo nie przeszkadza. Tartak w Tokarni jest oświetlony jak stadion w czasie meczu, ale jest znacznie niżej, schowany, więc IMO też nie bardzo przeszkadza. Niebo w Wilczycach jest faktycznie lepsze niż na Koskowej. Uciążliwe bywają przejazdy samochodów. Dziś w nocy odwiedziła nas nawet policja ;). @stratoglider i @BogdanS + - dzięki za towarzystwo!
 8. Ja tak między 17-tą a 18-tą. Też mam 1 wolne miejsce.
 9. Chyba można też używać plug-in'ó astro z PS.
 10. Jako, że sezon na M42 się właśnie zaczyna to w końcu skleciłem animację z Tivoli (60 kl., każda 30 s.)
 11. Ja nie byłem nigdy w Wilczycach - daj namiar, to pojadę jakbyś się tam wybierał.
 12. Jeśli nic się nie wydarzy, to wybieram się, ale na Koskową . Będę tam przed 20-tą.
 13. Ale za to zmieściła się cała Głowa Ryby - IC1795
 14. Chyba to wszystko jedno Dzięki!
 15. Stretch i wyrównanie kanałów. Tak. Chyba wersja tif'owa bardziej mi się podoba. Dzięki!
 16. Dzięki W mniejszej skali wygląda jak po 15 godzinach naświetlania w większej.
 17. Kawałek Żagla z poniższego wątku: Zapraszam. Fits: https://drive.google.com/file/d/1DbyXLMRzO1EImTJdrgnpSc8NiuZeRZVV/view?usp=sharing Tif: https://drive.google.com/file/d/14bMFJkQynrU_v1Y6d2fgcqJj1I_ORs_n/view?usp=sharing
 18. Głównie z ubogiej ilości materiału i wyciągania za "uszy", a i tak jak słusznie zauważył @_Spirit_: Wrzucę stack'a do odpowiedniego wątku, może ktoś o lepszym warsztacie niż ja (o co tutaj nie trudno) coś więcej z tego "wyciśnie". Też tak sobie pomyślałem, bo oszar jest niezmiernie ciekawy, ale potrzebuje zdecydowanie więcej godzin naświetlania.
 19. ... czyli Ołówek (NGC 2736) i trochę innych obiektów. ASI294 MC-Pro, Samyang 135, f/4, na HEQ5. 3 godziny w klatkach po 5 minut, gain 120. Miało być więcej, ale niestety po flipie klatki się rozjechały (Samyang jest umocowany "na barana", na FSQ) i pole się niestety nie do końca pokrywa, a mozaika nie wygląda "atrakcyjnie"
 20. Jak to piszą na stronie ZWO: "ASI1600, it’s not so obvious" What is Amp-glow and how do I manage it? | ZWO ASI (astronomy-imaging-camera.com)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.