Jump to content

warpal

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1371
 • Joined

 • Days Won

  4

Everything posted by warpal

 1. W linku jest opis zestawu, który ma Sara Wagner - może jakieś informacje będą Ci przydatne: Dual imaging setup from Sara Wager - Sara Wager Astrophotography (swagastro.com)
 2. Może tak: ASTAP >> Solve >> Tools >> Magnitude (measured) annotation (lub >> Star (database) annotation) Wartości trzeba podzielić przez 10.
 3. Sprawa nieaktualna, proszę o zamknięcie wątku.
 4. Wycofuję się - będę miał z innego "źródła". @dobrychemik @Tuvoc @Sebastianus - dzięki za czujność, to było miłe.
 5. Niestety dalej nie mogę wysyłać nowych wiadomości przez PW. @kyrie - napisz proszę.
 6. Nie będę negocjował rozsądnej ceny
 7. @count.neverest - jest super!
 8. Może akurat ktoś poczuł chęć sprzedaży? Oferty poproszę przez PW.
 9. Zasilacz, Canon - Fotomarket24
 10. ASTAP powinien dać radę.
 11. Jednak są Być może moim brakuje (jak mawiają Anglicy - "I know my limitations") , ale to fotki Patryka.
 12. No nie wiem.... file.php (1750×1868) (astropoludnie.pl) Patryk - AstroPołudnie (astropoludnie.pl)
 13. Tak, i to "równanie" trochę zaburza przejście miedzy tłem i obiektami.
 14. W moim odbiorze niestety w finalnym zdjęciu tło, to było pierwsze co mi się rzuciło w oczy. Przy takim zagęszczeniu drobnych obiektów to przeszkadza (mnie przynajmniej). Zrobiłem sobie takie porównanie - efekt obróbki i bez w wersji czarno-białej (poniżej zestawienie mniej więcej tego samego obszaru). I ta druga wersja jest dla mnie ciekawsza, bo mogę się skupić na tym o czym jest to zdjęcie. Naprawdę lubię patrzeć na Twoje prace opatrzone solidnymi opisami, ale w tym wypadku po raz moje pierwsze wrażenie było takie, jakie było.
 15. warpal

  APT

  I nie chodzi. Plate solve: Gear> Point Craft> Settings - tu są wymienione programy do plate solve, trzeba podać ścieżki.
 16. warpal

  APT

  Zakładka: - "Gear">Connect Scope - "Gear">Guide> click> Guiding Settings> ustawiasz program do guiding'u i dihtering Wyłącz APT, uruchom Phd2, uruchom APT, połączy się automatycznie z Phd Jeśli przyciski kierunkowe po połączeniu teleskopu z APT są podświetlone, to sprawdź czy masz ustawione minuty, czy sekundy do precyzji ruchu montażu. Nie wiem czy można ustawić prędkość, nigdy nie miałem potrzeby w APT używać tej funkcji.
 17. Jutro napiszę o co mi chodzi.
 18. Nie, nawet się nie przymierzałem. Meade 5" jest nawet nie tyle za ciężki (z oprzyrządowaniem), co za długi. Możesz mieć problem z wibracjami (cytat co prawda dotyczy innego montażu przy okazji testowania Meada, ale tu może być podobnie): "For low to mid power observation a stock LXD-55 mount works okay but if you want to take photos or use high powers on this scope then at minimum an Orion Atlas (EQ 6) is needed in order to avoid vibration" Widziałem co prawda zdjęcia, które gość robił używając SCT8 - ale to inna konstrukcja.
 19. Artykuły owszem fajne. Jest tylko jedno "ale" - ja i dwie znane mi osoby, używające tego montażu musieliśmy go wyregulować. W powyższych artykułach wszystko chodziło jak trzeba (?) Zresztą ja od samego początku pakuję na niego sprzęt na granicy teoretycznego obciążenia (6-7 kg do astrofotografii). Sumaryczny błąd guiding'u w stabilnych warunkach, po porządnym wypoziomowaniu, wyważeniu i w stabilnych warunkach jest w granicach 0,6". Bywało, ze schodziłem nawet ponżej 0,4. Porywy wiatru skutecznie dewastują rejestrację (średnio 30% klatek do kosza). Wszystko je
 20. Oj! Dla ASI294 w kolorze to jest wyzwanie :/
 21. Kurcze, to tło jakieś takie nie za fajne.
 22. Poskładane :)  Jak prognoza się utrzyma, to premiera na Koskowej z Niedzieli na Poniedziałek :)fsq183.thumb.jpg.6c8edc790ae6888e448b867dcb84bc6f.jpg

  1. Show previous comments  12 more
  2. Flaytec1

   Flaytec1

   Dziekuje.Miejsce rozstawiania sprzetu to ta łąka zaraz na południe od kapliczki?

  3. warpal

   warpal

   Raczej nad Kapliczą. Zresztą jak przyjedziesz, to się zorientujesz.

  4. Flaytec1

   Flaytec1

   ok dzięki,wpadne moze za dnia turystycznie i rozeznam się w terenie a potem już autem ;)

 23. Bez guidingu nawet nie próbowałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.