Skocz do zawartości

M31 z Jodłowa


ciwe

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne. Minimalnie przepalone jądro, nie da się tego poprawić? W jakim ISO robiłeś?

 

Pozdrawiam

 

Cześć,

Zdjęcia zrobione w ISO800. Robiłem również czasy 180s, żeby nie przepalić jądra galaktyki, ale chyba nie umiem jeszcze tego prawidłowo poskładać.

 

Może jakieś podpowiedzi:) Jak złożyć w IP ramki 180s i 300s tak, żeby nie przepalić jądra i żeby było sporo szczegółów poza jądrem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś podpowiedzi:) Jak złożyć w IP ramki 180s i 300s tak, żeby nie przepalić jądra i żeby było sporo szczegółów poza jądrem?

 

pozdrawiam

 

No to możemy się uczyć na własnych błędach bo ja też dopiero zaczynam :) Chyba trzeba pokombinować z krzywymi , bo przy niektórych ustawieniach wychodziły mi poprzepalane jasne gwiazdy, a w innych nie. Wiesz ja sie dopiero uczę obróbki cyfrowej

Właśnie w pracy na monitorze LCD zobaczyłem jak straszne winietowanie mam na zdjęciu, które zamieściłem na sąsiednim wątku. Musze zrobić flata, niestety na CRT tego nie zauważyłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to o wiele za ciemne tło dałeś. No i przydałby się kolorek w większej ilości :) A tak poza tym jest fajnie. Na stacku też masz przepalony środek?

 

Cześć :)

Wieczorem podeślę Ci surowe klatki to może to ocenisz i coś podpowiesz względem obróbki :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to o wiele za ciemne tło dałeś. No i przydałby się kolorek w większej ilości :) A tak poza tym jest fajnie. Na stacku też masz przepalony środek?

 

Cześć,

Ponieważ zależy mi na uwagach, które pomogą mi lepiej obrobić te zdjęcia, wrzucam jeszcze surowe klatki.

 

180s:

 

CRW_7184.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć albo prześlij na maila (qbanos(at)mpi.int.pl) surowego stacka, najlepszy byłby FIT 16 bitowy (podzielony rarem na części po 10mb na maila), pojedyncze klatki nie za wiele mówią :) McArti aleś powyciągał szum, jak masz wycięte tło to krzywe nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciwe niestety jak podajesz obrazki w JPG to wycinasz automatycznie bardzo dużo zasadniczej informacji. dzieje sie tak dlatego, że JPG umieją pokazać tylko 256 poziomów jasności natomiast RAW z aparatu jest w stanie pokazać ich "aż" 4096. co za tym idzie w najciemniejszych fragmentach obrazu tam gdzie aparat zarejestrował sygnał, po konwersji do JPG jest on zniszczony. jest to powód dla którego cała obróbka powinna sie odbywać na plikach 16bitowych (65tyś poziomów jasności) (np 16bit TIF) wtedy wszelkie przekształcenia nie gubią pierwotnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć albo prześlij na maila (qbanos(at)mpi.int.pl) surowego stacka, najlepszy byłby FIT 16 bitowy (podzielony rarem na części po 10mb na maila), pojedyncze klatki nie za wiele mówią :) McArti aleś powyciągał szum, jak masz wycięte tło to krzywe nie pomogą.

 

cześć,

Wysłałem Ci na maila surowego stacka :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, obrobiłem tego stacka. Jak dla mnie wyszło bardzo dużo szumu jak na taką dużą ilość materiału. Jaka światłosiła? F/6? Nie wiem czemu ale koloru też nie miałem jakoś z czego wyciągnąć :) w związku z tym wersja BW :Beer:

 

P.S. Wydaje mi się że fotka jest troszeczkę nieostra, ale ogólnie fajnie wyszło.

m31.jpg

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez obrobiłem stacka Ciwe... mi wyszło tak jak niżej. Podobnie jak Qbanos... miałem problemy z wyciśnięciem koloru ( więc go lekko podbiłem :P ). Szumu jest nie mało... ale w porównianiu do mojej M31 z SC3 to i tak jest spoko ( chciałbym mieć "taki duży szum" w SC3 ).

Jakaś minimialna rotacja pola wyszła którą widać dopiero przy powiekszeniu rzędu 500%. Prócz tego gwiazdki fantastycznie punktowe. Detalu jest chyba sporo....choć, jak pisał Qbanos - forka mogła by być ciut ostrzejsza ( dla mnie spoko ).

 

Gdyby nad nią posiedzieć więcej niż 15 minut ( bo tyle mi to zajeło )to mysle, że dałoby sie wiecej wycisnąć, pozbyc się szumu i wogole podostrzyć, kolor poprawić, jakieś gradienty pozdjemować, mniej przepalić jądro i dodać więcej detalu ( kontrastu ) do pasów na galaktyce.

Funkcja DDP ( Digital Development ) w Nebulocity potrafi skutecznie zastępować Curves'y w fotoszopie i robić cuda.

 

M31_ciwe.jpg

 

PS. Te poziomie kreski są od Nebulocity które w wersji trialowej wrednie takie własnie dodaje za karę, że nie zapłaciłem :angry:

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dopiero teraz znalazłem chwilę, żeby obrobić zdjęcia zrobione w Jodłowie.

 

Efekt poskładania zdjęć 18*180s i 21*300s.

Refraktor 80ED, EQ6 Synscan, guider ST4, Canon 300D niemodyfikowany.

Składanie w IP.

 

M31_31.jpg

 

Pozdrawiam

 

Może taka Ci się spodoba ? Wszystko zresztą jest kwestiągustu. Daj zrobić na papier to się przekonasz, która jest lepsza.

pozdrawiam

M31_31a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w morde....... teraz popatrzyłem na to co ja zrobiłem z tą M31. Hehe... więc może mały komentarz do mojej obróbki : " tak wyglada obróbka kiedy robi się ją w środku dnia kiedy pokój z monitorem jest rozświetlony słońcem"... nie powtarzać !

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, obrobiłem tego stacka. Jak dla mnie wyszło bardzo dużo szumu jak na taką dużą ilość materiału. Jaka światłosiła? F/6? Nie wiem czemu ale koloru też nie miałem jakoś z czego wyciągnąć :) w związku z tym wersja BW :Beer:

 

P.S. Wydaje mi się że fotka jest troszeczkę nieostra, ale ogólnie fajnie wyszło.

 

Fajnie, choć trochę szkoda, że bez koloru. Wyszły Ci w tej obróbce ładne punktowe gwiazdy. Spróbuję odrzuć gorsze klatki i zrobić stacka jeszcze raz.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, choć trochę szkoda, że bez koloru. Wyszły Ci w tej obróbce ładne punktowe gwiazdy. Spróbuję odrzuć gorsze klatki i zrobić stacka jeszcze raz.

 

Pozdrawiam :)

 

 

Jest i kolor, jeśli można tak to nazwać bo wyszedł dość wypłowiały, ale to skutek zdejmowania gradientów.

 

pozdro

m31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.