Skocz do zawartości

Zielony Laser


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

stosunek do tych pointerów mam raczej ambiwalentny, poczytaj, bo to akurat bardzo kontrowersyjny temat, są osoby dla których jest on wręcz niezbędnym gadżetem, ale są również tacy, którzy ich po prostu nie trawią, zwłaszcza w większym gronie, na polu obserwacyjnym i przy foceniu

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9650

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=10750

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12011

i jeszcze w wielu wielu miejscach

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie chwile z zakupem.

Ja własnie jestem na ukonczeniu swojej zupełnie zmodernizowanej odsłony laserów zielonych. Ponieważ jakis czas temu zakupiłem 4 sztuki ( z zamiarem sprzedania 3 z nich ) a okazało się, że właściwie to one nie działają normalnie przy zastosowaniu w astro.... więc postanowiłem połączyć swoją wiedzę z poprzednio posiadanych laserów o ich podkręcaniu, zasilaniu i grzaniu na mrozie itp..... i zrobić cos na kstzałt "zielonego lasera dedykowanego do astro"....

 

Laser w moim wydaniu posiada :

- zasilanie zewnętrzne na 12V

- grzałkę która podgrzewa głowicę lasera ( dwa stopnie grzania w zależności od zewnetrznej temp ) także zasilaną od zewnątrz na 12V

- nową, aluminiową obudowę, pasujacą do popularnych uchwytów od szukacza synty ( w wersji ekskluzif będzie ona pewnie anodowana )

- wężyk spustowy załączający laser

 

W wyniku tych modyfikacji otrzymamy laser który po prostu działa w kazdej sytuacji, przy każdej temperaturze ( testowane w zamrażarce przy -20C z pozytywnym wynikiem) i który załączamy bez dotykania lasera - czyli nie ma szans na rozkolimowanie go, oraz nie wymaga specjalnych uchwytów. Laser ten ma deklarowaną przez producenta moc 20mW i jest lekko podkręcony dając jeszcze silnieszy snop...... po prostu laser do astro......

 

Na dokonczenie prac potrzebuje jeszcze z 1,5-2 tyg ( mam sporo innej pracy ) i na dobry początek będe miał do sprzedania 1 lub 2 sztuki ( obiecałem wysłać Jale'owi jedną do testów na początek ). Jeśli konstrukacja będzie sie sprawdzać w 100% to nie wykluczone, że zajmę się małą "taśmową przeróbką". Szacowana na dziś cena to około 250 PLN za "gotowy produkt" wraz z jakąś skromną gwarancją na przeróbkę...

 

Odpowiednim komunikaten na AF ( wraz z fotkami ) w odpwiednim czasie zacznę zbierać docelowe zamówienia....

 

Pozdrawiam

 

PS osobiście nie polecam kupwania laserów poniżej 200 PLN bo różnie z nimi bywa....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS osobiście nie polecam kupwania laserów poniżej 200 PLN bo różnie z nimi bywa....

hyhy... teraz mi to piszesz.. :szczerbaty:

Ten, który od Ciebie kupiłem był poniżej 200 plnów... znaczy, że lipa ? :blink:

 

Teraz serio - dotychczas świecił na prawdę fajnie i wiązka była w zupełności wystarczająca..

Oczywiście po jakimś czasie natężenie światła drastycznie spadło.. myślałem wręcz, że wyciągnął kopyta...

Tym bardziej, że przy kolejnych obserwacjach w ogóle przestał świecić :unsure:

Bogu dzięki wymiana baterii postawiła go znowu na nogi :)

 

Powiedz, czy przewidujesz w sprzedaży jakiś 'upgrade kit', żebym mógł to cudo przystosować do zastosowań astro ??

Bateriożerność ma straszną i nie ukrywam, że odpowiednie umocowanie i ustawienie też jest sporym problemem :angry:

Do tego jeszcze to ogrzewanko i :szczerbaty:

 

Napisz jak to widzisz, bo już miałem do ślusarza lecieć i dorabiać tuleje..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy... teraz mi to piszesz.. :szczerbaty:

Ten, który od Ciebie kupiłem był poniżej 200 plnów... znaczy, że lipa ? :blink:

I tak i nie... wtedy myślałem, że nie... teraz wiem, że tak.... :P

 

Teraz serio - dotychczas świecił na prawdę fajnie i wiązka była w zupełności wystarczająca..

Oczywiście po jakimś czasie natężenie światła drastycznie spadło.. myślałem wręcz, że wyciągnął kopyta...

Tym bardziej, że przy kolejnych obserwacjach w ogóle przestał świecić :unsure:

Bogu dzięki wymiana baterii postawiła go znowu na nogi :)

 

Powiedz, czy przewidujesz w sprzedaży jakiś 'upgrade kit', żebym mógł to cudo przystosować do zastosowań astro ??

Bateriożerność ma straszną i nie ukrywam, że odpowiednie umocowanie i ustawienie też jest sporym problemem :angry:

Do tego jeszcze to ogrzewanko i :szczerbaty:

 

Napisz jak to widzisz, bo już miałem do ślusarza lecieć i dorabiać tuleje..

 

Pozdrawiam

Jak ukoncze prace i bede juz zepełnie pewien mojej konstrukcji to mozesz mi go odesłać a ja ci go upgraduje ( wymaga to dość drastycznego potraktowania szlifierką :szczerbaty: całego lasera więc nie jest racze możliwe abyś sam to zrobił - trzeba wiedzieć gdzie ciąć i jak ominąć elektronikę aby jej nie pocharatać ).... ale prace już powoli zbliżają się do konca...już tuż tuż...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie... wtedy myślałem, że nie... teraz wiem, że tak.... :P

Hmm.. no to super :ha:

Jak ukoncze prace i bede juz zepełnie pewien mojej konstrukcji to mozesz mi go odesłać a ja ci go upgraduje ( wymaga to dość drastycznego potraktowania szlifierką :szczerbaty: całego lasera więc nie jest racze możliwe abyś sam to zrobił - trzeba wiedzieć gdzie ciąć i jak ominąć elektronikę aby jej nie pocharatać ).... ale prace już powoli zbliżają się do konca...już tuż tuż...

Szlifierki i całkiem rozbudowany warsztat mam pod ręką, więc jest możliwe, żebym samodzielnie coś modyfikował...

Inna sprawa, czy takie zabiegi nie zakończą się 'śmiercią pacjenta'... :szczerbaty:

 

Z racji 'pięknej' pogody - poczekam na wyniki zmagań..

Jak będziesz już coś wiedział - wal śmiało ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.