Skocz do zawartości

M31 po raz drugi


franz

Rekomendowane odpowiedzi

A myślałem że to jest polskie forum... :) Platforma ma jedna zaletę - można nią ustrzelić całkiem sporo obiektów podczas jednej nocy. Tyle tylko że wiadomo, lepiej się skupić na jednym i tłuc go ile wlezie :rolleyes:

 

Jak się dopracuje szczegóły techniczne i dojdzie do wprawy to też można będzie tłuc jeden obiekt przez całą noc a nawet przez kilka, tylko trzeba wiedzieć co i jak robić. Wiadomo, że zdjęcia platformą są trudniejsze niż na montażach paralaktycznych. Pokazuję te zdjęcia po to żeby właściciele platform wiedzieli, że też da się coś na nich zrobić. Nikt nie będzie przecież robił platformy tylko do astrofoto. To jest alternatywa dla oglądaczy, którzy chcą mieć półmetrowe teleskopy ze względnie tanim napędem do wizuala. Myślę, że co nieco jeszcze da się poprawić :szczerbaty: . Dla mnie robienie zdjęć podczas pięknej nocy to mordęga. Zamiast rozkoszować się niebem trzeba gapić się w monitor i uważać na milion poplątanych kabli żeby się nie zabić. Najładniejszych nocy na razie nie zmarnowałem na zdjęcia tylko na wymiatanie nieba binem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli takie gwiazdki wychodza z platformy,to juz nikt mi nie powie,ze urzadzenie to nie nada sie do astrofoto planetarnego!

Pieknie!

 

Pozdrawiam.

 

Do planet nawet bardziej się nadaje ponieważ można postawić na platformie wielki teleskop z dłuższą ogniskową. Sam jeszcze nie miałem okazji zrobić niczego bo Jowisz jest nisko i nie warto się trudzić.

Próbowałem go robić teleskopem 355 mm. Wyszła wielka tarcza z małą ilością szczegółów. Z drugiej strony wiadomo, że lepszy jest mały APO i nie trzeba platformy o dużym udźwigu. Nie każdego jednak stać na prawdziwe fluorytowe APO.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli takie gwiazdki wychodza z platformy,to juz nikt mi nie powie,ze urzadzenie to nie nada sie do astrofoto planetarnego!

Pieknie!

 

Pozdrawiam.

To zależy jeszcze od teleskopu. Synta ma kijowatego dobsona i wszystko u mnie latało na platformie nie wspomnę już o centrowaniu i ustawianiu ostrości.....

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz lepsze zdjęcia ! Koniecznie musisz popracować nad zwiększeniem ilości ekspozycji. Co z tego że masz obrócone zdjęcia, program poradzi sobie ze składaniem, po za tym można wykonać mozaiki.

Będzie to czasochłonne i pracochłonne, ale efekt może zadziwić wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz lepsze zdjęcia ! Koniecznie musisz popracować nad zwiększeniem ilości ekspozycji. Co z tego że masz obrócone zdjęcia, program poradzi sobie ze składaniem, po za tym można wykonać mozaiki.

Będzie to czasochłonne i pracochłonne, ale efekt może zadziwić wszystkich.

 

Zobaczymy co się da zrobić. Ja też jestem za tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jeszcze od teleskopu. Synta ma kijowatego dobsona i wszystko u mnie latało na platformie nie wspomnę już o centrowaniu i ustawianiu ostrości.....

 

Nie dało się jakoś tego ustabilizować ? Robiłeś jakieś DS ? Chciałbym porównać moje wypociny z innymi platformowcami, jeśli są tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.