Skocz do zawartości

Stack w RAW


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko.

 

Do tej pory walczyłem z dedykowanym CCD którym zapisywałem klatki w formacie FITs. Miałem więc niezależne sekwencje dla każdego kanału R, G i B. Skackowałem je niezależnie, odejmowałem kanałowe darki. Na koniec robiłem merge i było po krzyku. Ale zaczynam przymierzać się do focenia 300D i mam pierwszy mur. Nie ma w IRISie opcji załadowania sekwencji RAWów... Moge ładować klatka po klatce, ale jak potem złożyć z tego sekwencję do stacka i splitu na konkretne kanały? Czy ja przypadkiem nie próbuje dojechać z Warszawy do Koluszek przez Pekin? Przecie RAW to właśnie każdy kanał R, G, B tyle że zapisany w jednym pliku...

 

Help!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wróć.

 

Jakaś totalna sieczka mi wychodzi. Po załadowaniu sekwencji RAW, rozdzieleniu na sekwencje RGB i zestackowaniu sekwencji dla każdego kanału nie idzie zrobić merge. Kolory się nie pokrywają, zawsze gdzieś się rozlezą. Ale jaja, będę się musiał uczyć od podstaw jakiś innych metod/softu :blink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rotację ze statycznych klatek z głowicy foto. Nie mogę zrobić affline po całym polu, bo 15sek. klatki to za mało i na G oraz B gubi się i płacze, że nie może. Jak mu pojechałem po 3 gwiazdach to mi odstawił właśnie taki cyrk, że jedno do drugiego nie pasuje... No nic. Najwyraźniej stack z RGB odseparowanego z serii RAWów statycznych nie ma szans na powodzenie... a szkoda, bo na poj. klatkach 17P wyszła całkiem całkiem.

 

Pozdrawiam.

 

Ps.

 

Hmm... Algin kanałów po stacku... to może się udać, ide walczyć.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co rozbijasz je na kanały? Możesz przecież jest stackować jako RGB combine.

 

Wtedy:

 

1. biasy, darki odejmujesz od CFA (bo dekodujesz RAWy na b/w CFA)

2. Align i resztę robisz po przeliczeniu CFA na RGB.

 

Master Darka oczywiście też robisz jako CFA - nie RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co rozbijasz je na kanały? Możesz przecież jest stackować jako RGB combine.

 

Wtedy:

 

1. biasy, darki odejmujesz od CFA (bo dekodujesz RAWy na b/w CFA)

2. Align i resztę robisz po przeliczeniu CFA na RGB.

 

Master Darka oczywiście też robisz jako CFA - nie RGB.

 

Zdecydowanie nalezy obrabiać jako CFA. W końcu matryca ma już "założone" filtry na kolory i trzeba sobie życie upraszczać a nie utrudniać :)

 

Poza tutorialami do DSLRa na stronie IRISa polecam, znowu: http://www.saratogaskies.com/articles/cookbook/

Wszystko rozpisane jak na dłoni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady. W szczególności za on-lineowego tutoriala od McArtiego.

 

Na tę chwilę stoimy na czymś takim:

 

P17min.jpg

 

Więcej pewnie jeszcze sięda wycisnąć, ale już chyba niewiele. To fotki KITem ze środka miasta z głowicy. Uff, musze sobie porobić jakieś notatki.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programy astro średnio sobie radzą z konwersją canonowskich raw'ów

robię fotki 350D i rawy konwertuję do TIF programem Digital Photo Professional

nastepnie redukuję materiał Images Plus 2.8 otrzymując już FIT'sy

alignowanie i stackowanie w IP to czysta przyjemność

próbowałem robić to wcześniej w Irisie ale (jak dla mnie ) to była męka :szczerbaty:

IP dostarczany jest z tutorialem video tak wiec każdy może się szybko i łatwo nauczyć obsługi wszystkich funkcji programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.