Skocz do zawartości

Plebiscyt - sprawy organizacyjne


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest! Wszystko widzę!

 

I naprawdę się cieszę, że w tak doborowym towarzystwie jestem! Tym Panom to jedynie soczewki powinienem czyścić! :)

 

(jedyne co mi nie działa, to przestałem właśnie być moheratorem w dziale słonecznym - czy taki był zamiar czy to tylko spisek 'układu'??)

Edytowane przez kanarkusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Wszystko widzę!

 

I naprawdę się cieszę, że w tak doborowym towarzystwie jestem! Tym Panom to jedynie soczewki powinienem czyścić! :)

 

(jedyne co mi nie działa, to przestałem właśnie być moheratorem w dziale słonecznym - czy taki był zamiar czy to tylko spisek 'układu'??)

 

Widać masz limit moderacyjny: 1 - czyli albo tu, albo tu ;) A tak na poważnie, daj mi trochę czasu a zapanuję nad tymi prawami od strony technicznej, bo trudno to ogarnąć czasami.

 

Mam prośbę, pomyślcie, jak mógłby wyglądać ten plebiscyt wg waszych ideałów. Pamiętajmy, że nic nie jest sztywne i każdą koncepcję przywitam z radością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz w domu i cwicze poslugiwanie sie tymi nowymi przywilejami.

 

hanysiak- pierwsze ostrzezenie,bo bedzie bam...

 

Ty, ale wiesz, że twoje fotki, jako współorganizotora są wykluczone z turnieju? A do wygrania w następnym miesiącu C14 :)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red5 standing by

eeee

znaczy się jestem

zwarty i gotowy

mam pytanie od razu

czy i jakie są szanse dla fotek innych niż DS

bo tak mi się wydaje że DS zawsze będą bardziej namiętne niż planety a te z kolei będą górować nas słonecznikarzami

pod względem atrakcyjności oczywista sprawa

 

adam powiedz jak to widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red5 standing by

eeee

znaczy się jestem

zwarty i gotowy

mam pytanie od razu

czy i jakie są szanse dla fotek innych niż DS

bo tak mi się wydaje że DS zawsze będą bardziej namiętne niż planety a te z kolei będą górować nas słonecznikarzami

pod względem atrakcyjności oczywista sprawa

 

adam powiedz jak to widzisz

 

Ale one nie będą ze sobą konkurować. Po to są kategorie. Zawsze będą promowane najlepsze zdjęcia z danych kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - właśnie - i jak to powinno wyglądać??

 

Czy jest to zbiór najlepszych dokonań z poprzedniego miesiąca??

 

Jeśli tak, to w przypadku szkiców czasem może być dość kiepsko - dość mało się jeszcze rysuje/szkicuje - ALE - zbliża się Mars - idealnie, żeby młodych zainfekować szkicowaniem i szukaniem smaczków na planetach/Słońcu/Księżycu/DeeSach.

 

Tserdetschnie Possdrafiam Pielgrzymuf i ide spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej tak, jak ten konkurs na fotkę miesiąca:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=18637

czyli typujecie kilkanaście najlepszych, Waszym zdaniem, fotek

na tej podstawie użytkownicy głosując wyłaniają kilka fotek do finału,

a potem wielki finał, czyli znowu głosowanie, ale tym razem na jedną, tę najlepszą

 

fakt, że trochę mało szkiców, ale myślę, że jak ruszy to ludzie zaczną chętniej pokazywać swoje prace,

 

tzn idea jest taka, żeby wybierać zdjęcie miesiąca w danej kategorii

a potem, z tych 12 miesięcznych wybierać zdjęcie roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, że trochę mało szkiców, ale myślę, że jak ruszy to ludzie zaczną chętniej pokazywać swoje prace,\

 

Sumasie! Początki są zawsze trudne! :) Będzie na pewno lepiej!

 

Jeśli się okaże, że społeczność forum 'wyprodukuje' jeden- dwa szkice na miesiąc, to wtedy będziemy mogli jakoś zmodyfikować tą część konkursu. I tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mamy do ogarnięcia archiwum. Proponuję pierwszą edycję waszych kategorii zrobić zbiorczą, czyli od początku np. roku. Trzeba by przejrzeć zbiory i wytypować kandydatów do eliminacji.

 

W następnych edycjach byśmy zrobili już regularne miesiące. Zbliża się koniec roku więc chciałbym, żeby ludzie mogli wybrać zdjęcia roku... dlatego trzeba poświęcić trochę czasu i przeorać te stare materiały. Wydaje mi się, że nie powinna to być większa praca, niż przegrzebanie fotek DS z ostatnich 3 msc, które zajęło mi raptem pare godzin.

 

Co o tym sądzicie? Być może w Waszych kategoriach będziemy od razu przygotowywać się do głosowania na fotografię roku. Został w zasadzie niecały listopad i grudzień, więc wydaje mi się, że to ma większy sens. A od stycznia będziemy "jechać" w cyklu miesięcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale np. można już ogłosić konkurs na szkic roku,

a trochę już się ich ubierało i będzie z czego wybrać :)

 

O tym właśnie piszę powyżej. Przede wszystkim musicie się tam "ogłosić", że pracę się zaczęły, że będzie się działo, żeby ludzie zaczęli prezentować swoje rzeczy. Oczywiście frekwencja zacznie dopiero po pierwszych wynikach.

 

Działkę astrofoto udało nam się już rozkręcić, teraz przed wami inne kategorie. To od was zależy, jak popularny będzie ten plebiscyt w danych działach. Każdy z Was ma swój indywidualny charakter i w tym upatruję całą atrakcję tego plebiscytu. Emocje, emocje...

 

Formę pozostawiam waszej unikatowości. Cel prosty - macie wytypować kandydatów do finału. Istotne jest tylko to, żeby sposób głosowania, regulamin, etc. były spójne dla całego plebiscytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety Tadeo np. nie może napisać posta w takim zamkniętym wątku, w takim razie otworzyłem go ponownie

 

to drobiazg, ale może "męczyć" niektóre osoby, że są jakieś watki i posty, do których nie mogą wejść,

a widzą je w lewym panelu, to tylko po to miał być ten zabieg

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dwie opcje chyba

1. od stycznia do końca października / listopada

2. od lipca (zwycięski JP) do końca października

 

na obie opcje mamy trochę fotek (przy Słońcu będzie podobnie jak z rysunkami - mało ale zawsze coś)

i jest czas aby roztrąbić do końca roku że sprawy się dzieją

od stycznia na poważnie :blink:

 

czy może jakiś better idea ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wogóle macie jakieś inne pomysły na sposób organizacji takich konkursów?

chociaż ten wydaje się najsensowniejszy, no bo umożliwiając userom głosowanie na wszystkie fotki w danym miesiącu, to się robi bałagan nie do ogarnięcia

chyba że może by istniała możliwość, że zawsze można by dodać jeszcze jakieś fotki do tych wytypowanych przez Was, przez innych użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy proces wyłaniania fotek można podzielić na dwa etapy

my jako opiekunowie wybieramy i dajemy listę

potem jakiś czas/karencję aby inni mogli zaproponować kandydatury inne do listy

 

tylko znam życie i ludziom nie za wiele chce się klikać

 

głosowanie nad każdym miesiącem powinno być moim zdaniem w jednym miejscu

żeby ludzie nie musieli latac po poszczególnych działach z podkonkursami ...

 

co wy na to ??

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.