Skocz do zawartości

MEADE LX200 8" sprzedam


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Z łezką w oku sprzedam MEADE LX200 8". Powód prosty, kupiłem większy model, a pomału się nie mieszczę z tym hobbystycznym sprzętem w domu (i obserwatorium). W pierwszej kolejności sprzedam:

 

Tubus MEADE 8” F10, kątówka, okular Plösl 26mm, na montażu widłowym LX200, pilot Autostar, szukacz 8x50 MEADE, statyw stalowy, zasilacz 220 i 12V, kufer z tworzywa wyściełany pianką (jakby JMI ale bez kółek - kiedyś nie były w standardzie, ale kufer ma trzy rączki – dla jednej lub dwu niosących osóB), ciężarki do wyważania na szynie, zamontowaną samą szynę i uchwyt do aparatu zamontowany u góry tubusa. Napędy w 2 osiach, GO TO, instrukcja w przyjaznym języku (angielska). Sprawdzony w boju, choćby podczas opozycji Marsa w 2005.

Całość 8000 PLN

Ewentualnie do kompletu, a cena do dogadania:

filtr słoneczny szklany 8” (USA)

elastyczna osłona – odrośnik z ASTRO ENGINEERING (GB)

 

Wygląda jak niżej, a zainteresowanych obejrzeniem itp. proszę o kontakt na priva.

 

Pozdrawiam

IMG_4951a.jpg

IMG_5338a.jpg

IMG_4948a.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyw azymutalny jak na zdjęciu (chodzi o ten mniejszy, 8" teleskop, po prawo), wedge widocznego w obserwatorium nie sprzedaję. Więcej fotek poniżej, jak trzeba - doślę jeszcze szczegóły.

 

Pozdrawiam

IMG_4943a.jpg

IMG_4942a.jpg

IMG_4952a.jpg

IMG_5326a.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za filtr szklany 8"?

 

Pozdrawiam.

Dający miły dla oka żółto-pomarańczowy obraz tarczy :szczerbaty: No i obraz lepszy niż widoczny przez folie, szczególnie te od pakowania kwiatów (mój pierwszy filtr był z takiej folii). Producent poniżej:

 

http://www.thousandoaksoptical.com/www/Pro...r%20filter.html

 

Oprawa metalowa, pasuje na tubus Meade 8" SCT. Ale kup teleskop, nie filtr! Filtr może być bonusikiem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
On jest w systemie ritchey-cretiena?

P.S. Widziałeś cenę 16"? Ok. 85000 PLN, to nie pomyłka.

Nie, to jest SC, R-C to Meade robi i tak po swojemu, i oznacza 200R. R-C jest jeszcze RCX, ale ma otwrtą tubę, ogniskuje przez przestawianie przedniej szyby, elektrycznie, nie ma shiftu lustra. Za dużo możliwości rozregulowania jak dla mnie. I zakurzenia się. 8" nie zepsuł się nigdy, w 14" wysiadł pilot - na gwarancji.

Jak chodzi o 85tys. za 16", to dlatego kupiłem 14, a nie 16". Jest 3x tańszy. I tak byłem rozczarowany, bo teraz telep przychodzi w kartonach, a mój 8" był kupiony w walizce jak produkuje JMI. Mobilny w 100%. Łatwo przewieźć, wszystko jest poukładane w przegrodach z pianki. Walicha ma rączki do noszenia przez jedną lub 2 osoby.

14" zaskoczył mnie też wagą - MUSZĄ być 2 osoby do stawiania na statywie. Dobrze, że przyjechał spedycją - bo do auta osobowego nie włożyłbym go w żaden sposób (tzn. wszystkich tych pudeł). A chciałem jechać i odebrać :ha: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z okazji wiosny, lata, wakacji zdanych matur itp - niejednemu miłośnikowi przydał by się sprawdzony sprzęt. Zatem polecem to co wymienione za nową, nizszą cenę (złotówka szaleje, dolar spada):

 

MEADE 8” F10 na montażu widłowym LX200, pilot Autostar, kątówka, okular Plösl 26mm, szukacz 8x50 MEADE, statyw stalowy, zasilacz 220 i 12V, kufer z tworzywa wyściełany pianką (jakby JMI ale bez kółek - kiedyś nie były w standardzie, ale kufer ma trzy rączki – dla jednej lub dwu niosących osób, ciężarki do wyważania na szynie, zamontowaną samą szynę i uchwyt do aparatu zamontowany u góry tubusa. Napędy w 2 osiach, GO TO, instrukcja w przyjaznym języku (angielska). Sprawdzony w boju, choćby podczas opozycji Marsa w 2005.

Całość 6 200 PLN

Ewentualnie do kompletu, a sympatyczna cena do dogadania:

filtr słoneczny szklany 8” (USA)

elastyczna osłona – odrośnik z ASTRO ENGINEERING (GB)

wedge (USA)

 

Fotki powyżej, teleskop do oglądania pod Inowrocławiem.

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co ja tu robię :o Euro w górę, dolar w górę :angry: Ostatnio pisałem, że złotówka szaleje, dolar w dół. Teraz dolar do góry.

A cena teleskopu 8" leci w dół :D

Ostatecznie 5900,- i transport w Polsce.

Mówię o teleskopie w walizce transportowej, stalowym, ciężkim statywie i wyposażeniu do uzgodnienia (trochę się tego nazbierało). Oferta cenowa ważna do końca listopada. Prosze popatrzeć na zdjęcia powyżej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pytaniem jak duża jest walizka i statyw:

walizka 36 x 54 x 82 cm i choć wyłozona pianką waży 29 kg (z teleskopem w środku), a statyw to fi 25 x 90 cm i waży 9 kg.

Dla porównania największy karton od 14" to 60 x 100 x 135 cm waga - no zdecydowanie większa. Walizka ma na szczęście jedną rączkę na górze i dwie po bokach, pozwala to nosić ją w 2 osoby (np. miałem teleskop na 3 piętrze hotelu na balkonie - hotel z windą)

 

Statyw trójnożny rozstawiony na nisko ma 76 cm i nogi wpisują się w okrąg o promieniu ok. 57 cm, czyli pasuje na balkon o głębokości min. 90cm,

a rozstawiony na maksymalnie wysoko ma ok. 108 cm i nogi wpisują się w okrąg o promieniu ok. 76 cm, czyli pasuje na balkon o głębokości min .108 cm.

 

Jadąc w teren trzeba jeszcze wziąć karton innego sprzętu, ale na pewno lżejszy od tego od teleskopu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ było kilka maili na priva ostatnio co właściwie jest w komplecie w cenie 5900,- (z Vat) podaję:

 

Tuba 8 cali f/10 na montażu widłowym z wyjściem 2" (produkcja 1995, kupiony w Astrocom Monachium)

Napędy w 2 osiach, pilot Autostar (j. angielski)

Zasilacz 220v i 12v (samochodowy) z kablem 25 stóp

Redukcja i kątówka 90 deg na 1,25

Szukacz 8x50

Okular 26 mm Plosl seria 4000

Statyw stalowy

Kluczyki, śrubki itp.

 

Do tego:

Kufer wyścielany na teleskop i akcesoria

Okular QX Wide Angle Eyepiece 15 mm 1,25" Meade

Filtr słoneczny 203 mm średnicy http://www.thousandoaksoptical.com/solar.html

Wedge (platforma polarna) Meade dla 8" SCT

Plastikowy odrośnik AE

Zamontowana szyna na przeciwwagi (Meade)

Komplet 3 ciężarków do przeciwwag (Meade)

Piggy-back do kamery (DSLR itp.) nakręcony na górę tubusa (Meade)

 

Fotki większości na postach powyżej. Teleskop nie ma rys, tym bardziej optyka. działał do momentu kiedy kupiłem większy.

Oferta cenowa ważna do końca tego, 2008 roku.

Poniżej fotka Marsa z opozycji 2005 i zbliżenie Księżyca z 2006 robione oferowanym teleskopem podczas niezłego jak na moje warunki seeingu - 3/10.

 

Pozdrawiam

Mars_20051112.jpg

Rima_Hadley_20060912_cb.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeszcze aktualne??

witam

krzychu sprawdz na allegro widzialem aukcje podobnego

pozdrawiam

adam

ps znalazlem nawet 2 sztuki

http://www.allegro.pl/item671652764_teleskop_meade_8_lx_200_emc_super_oferta.html

http://www.allegro.pl/item670492514_meade_8_sc_lx_200_emc_z_osprzetem.html

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ było kilka maili na priva ostatnio co właściwie jest w komplecie w cenie 5900,- (z Vat) podaję:

 

Tuba 8 cali f/10 na montażu widłowym z wyjściem 2" (produkcja 1995, kupiony w Astrocom Monachium)

Napędy w 2 osiach, pilot Autostar (j. angielski)

Zasilacz 220v i 12v (samochodowy) z kablem 25 stóp

Redukcja i kątówka 90 deg na 1,25

Szukacz 8x50

Okular 26 mm Plosl seria 4000

Statyw stalowy

Kluczyki, śrubki itp.

 

Do tego:

Kufer wyścielany na teleskop i akcesoria

Okular QX Wide Angle Eyepiece 15 mm 1,25" Meade

Filtr słoneczny 203 mm średnicy http://www.thousandoaksoptical.com/solar.html

Wedge (platforma polarna) Meade dla 8" SCT

Plastikowy odrośnik AE

Zamontowana szyna na przeciwwagi (Meade)

Komplet 3 ciężarków do przeciwwag (Meade)

Piggy-back do kamery (DSLR itp.) nakręcony na górę tubusa (Meade)

 

Fotki większości na postach powyżej. Teleskop nie ma rys, tym bardziej optyka. działał do momentu kiedy kupiłem większy.

Oferta cenowa ważna do końca tego, 2008 roku.

Poniżej fotka Marsa z opozycji 2005 i zbliżenie Księżyca z 2006 robione oferowanym teleskopem podczas niezłego jak na moje warunki seeingu - 3/10.

 

Pozdrawiam

jeszcze aktualne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.