Skocz do zawartości

Teleskop do 700zł


kurzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie witam wszystkich astromaniaków.

Jestem jak widzicie po ilości postów nowy na tym forum.

Interesuje sie astronomią od jakiegoś roku.

Pierwsze miesiące przeznaczyłem na zgłębianie teorii.

Chciałem sprawdzić czy to tylko słomiany zapał czy faktycznie moje nowe zainteresowanie.

Minęły miesiące a ja nadal jestem zafascynowany "niebem"

Jednak głównie interesują mnie planety !!!!

Najbardziej zafascynowany jestem Jowiszem i Plutonem ( wiem planeta karłowata, nie zobacze jej zadnym telepem amatorskim ).

Śledząc polske fora stwierdziłem że nie założe nowego tematu w stylu jaki telep kupic bo wiem że odpowiedzią bedzie dobson 200mm :D Nie mam pojęcia jak obsługiwać ten montaż ale zakładam że poradze sobie po kilku dniach ćwiczeń. Dowiedziałem sie takze że aby zrobić zdiecie muszę zapomnieć o w/w montażu.

Z drugiej strony zaznaczam że mam bardzo mało czasu ( praca rodzina i inne hobby ), mieszkam blisko rzeki ( częsta mgła ) nie mam balkonu, dzielnica jest wmiare ciemna ( kilka słabych lamp ). Najchętniej chciałbym oglądać przez okno dachowe :szczerbaty: albo wychodzić z telepem przed dom siadać na krzesełko i bez wiekszych przygotowań oglądać ( jestem leniem ).

Zdaje sobie sprawe że skrytykujecie moje podejscie bo to nie hobby w stylu zbieranie znaczków tylko coś do czego należy sie przygotować. Napisałem to dlatego że chce telep na tyle amatorski i na tyle uniwersalny żeby choć w częsci spełnił moje oczekiwania. Wiem że nie jestem wstanie uzyskać takich obrazów jak wasze zdięcia ale też nie chce zobaczyć Jowisza w postaci plamki. Kwota 700 zł nie jest sztywna !! W przyszłosći napewno bede wstanie doinwestować. Szczerze to już bym kupił dobsona 200mm ale coś nie mam do niego zaufania do końca ( tez przemawia do mnie jakiś newton 150mm na montażu EQ ) ostatnimi czasy wyczytałem że do planet warto sie zastanowić nad refraktorem wiec takie propozycje też są mile widziane.

 

Podsumowując myśle zę choć w namiastce wytłumaczyłem wam jakim jestem człowiekiem i co oczekuje od obserwacji, wiec myśle że bedziecie wstanie mi zaproponować sprzedaż telepa który mnie zainteresuje.

 

PS. szczęsciem jest też to że mam obserwatorium 10 km od domu które sie otwiera i myśle ze uda mi sie dogadać zebym mógł tam zostawać na obserwacyjne nocki ( do dyspozycji Meade LXD-75 SC-8 :banan: )

 

pozdrawiam

kurzy79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to nie słomiany zapał to proponuje teleskop systemu Maksutowa np. SkyWatcher 100mm.. na EQ3. Może uda Ci sie kupić "używkę" Cena za samą tubę oscyluje w tej kwocie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. szczęsciem jest też to że mam obserwatorium 10 km od domu które sie otwiera i myśle ze uda mi sie dogadać zebym mógł tam zostawać na obserwacyjne nocki ( do dyspozycji Meade LXD-75 SC-8 :banan: )

To po co Ci ten teleskopik za 700 zł, skoro masz dostęp do takiego planetarnego wymiatacza? Kup lepiej jakiś dobry okular, kamerkę, albo parę skrzynek piwa dla właściciela za udostępnienie teleskopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak.

 

- Do planet

- obserwacje z ogrodu w takich sobie warunkach (zapomnij o tym oknie dachowym)

- user friendly

- 7 paczek, ale da się docisnąć.

 

No fajno. To teraz dwa pytania. Na ile da sie docisnąć te 7 paczek (rozumiem, że mówimy o kwocie na teleskop z montażem) i czy ta łatwość w obsłudze oznacza, że chcesz mieć automat który sam za ciebie znajdzie obiekty, czy równie dobrze może być przyzwoity azymutal (kasa kasa).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cierpliwości nikt ci nie powie co masz kupić jeśli ougólniając podałeś samą kwotę ! :P

każde pytanie i twoja odpowiedź zbliży kolegów do zaproponowania najlepszego dla ciebie sprzętu

 

 

oczywiscie masz racje tylko czy tak można w tym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie udostępni mu żadnego wymiatacza... Gdyby każdemu dawali taki dostęp to co by zostało z telepa po roku? To nie jest taki hop siup..

 

 

Dokładnie, nie nastawiam sie zbytnio na częste obserwacje.

Plusem jest to że moja firma remontowała ten budynek a wójt gminy jest znajomym jednak oficjalnie jest to dla dzieci szkolnych wiec dużo okazji z braku czasu nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mineło kilka dni a propozycji nie mam <_< oczywiscie propozycji kupna . Jesli wam to pomoże to mam kilka typów:

 

- dobson 8"

- newton 130-150mm + montaż

- refraktor + montaż

- maksutow + monmtaż

kwota 700 zł nie jest sztywna ( jesli coś bedzie za 1000zł i warte tych pieniedzy to napewno też to wezme pod uwagę )

 

Zaznaczam chce teleskop jaknajmniej wymagający i jaknajwiecej pokazujący.

Nie bedzie to raczej docelowy teleskop ale też nie chce półśrodka który bede chciał zmienić juz po kilku tygodniach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.