Skocz do zawartości

coś do maka


Arturo

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o opinię. Posiadam maka 127 i zamierzam kupić jakiś okular do max powiekszeń. mój wybór padł na W70 5,7mm z 67 * widzenia, 15mm od oka, za 299 zł. Wiem że orto jest lepsze w oinii wielu ale oko jest blisko przy soczewce a to mi nie odpowiada.

co sądzicie o tym okularze? jest ok czy do bani w tym zestawie z makiem?http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info.php?cPath=28_46&products_id=101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o opinię.

 

Jego wady brzegowe pewnie dość skutecznie maskowałaby światłosiła Maka f/12.1, natomiast mógłby walić aberracją chromatyczną na jasnych obiektach.

 

Ale niezależnie od tego, uważam, że powiększenie 270x to przesada dla tego Maczka. Celuj coś max 240x, a i tak wykorzystasz taki okular kilka razy w roku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem identyczne pytanie 2tyg. temu ale q mojemu zaskoczeniu koledzy się nie rozwinęli. ;) Mój wybór padł na Vixena LV 6. Pierwsze wrażenia są jak narazie bardzo pozytywne i pozostaje tylko czekać na extra zimowy wyżowy seing. :D A Mars rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem identyczne pytanie 2tyg. temu ale q mojemu zaskoczeniu koledzy się nie rozwinęli. ;) Mój wybór padł na Vixena LV 6. Pierwsze wrażenia są jak narazie bardzo pozytywne i pozostaje tylko czekać na extra zimowy wyżowy seing. :D A Mars rośnie.

 

Ty masz Maka 150/1800 i powiększenie 300x. Myślę, że niedługo docenisz nieco niższe powiększenia których atutem jest dużo lepsza ostrość obrazu. Oczywiście z dobrym okularem.

 

A pytanie sprzed 2 tygodni doskonale zlało się z resztą wypowiedzi wyglądając na retoryczne (nie było znaku zapytania!) i pewnie dlatego nikt Ci nie odpowiedział :)

A przepraszam - miałeś jeden komentarz, że LV6 do Twojego Maka to głupstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ,właśnie klika razy w roku ...zdaje sobie z tego sprawę .Widzę,że nie ma poparcia ten W70 , koledzy poszli w stronę LV - popatrzę i przemyślę . Nie upieram się również przy 250x byleby na planetki konfortowo popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz Maka 150/1800 i powiększenie 300x. Myślę, że niedługo docenisz nieco niższe powiększenia których atutem jest dużo lepsza ostrość obrazu. Oczywiście z dobrym okularem.

 

A pytanie sprzed 2 tygodni doskonale zlało się z resztą wypowiedzi wyglądając na retoryczne (nie było znaku zapytania!) i pewnie dlatego nikt Ci nie odpowiedział :)

A przepraszam - miałeś jeden komentarz, że LV6 do Twojego Maka to głupstwo ;)

 

 

Pisząc o braku odpowiedzi na moje pytanie nikogo nie chciałem urazić. Dobrze rozumiem że ktoś może nie mieć nastroju do udzielania rad początkującym, zwłaszcza że prośba dotyczyła mało popularnego okularu W70 5,7mm. Muszę także dodać że zadałem ten wątek nie tutaj, tylko na forum4you (oczywiście opatrzony solidnym niebieskim pytajnikiem) :icon_biggrin:

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.