Skocz do zawartości

Bolid w Rybniku


eReSix

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wyszedłem na dwór porobić fotki Oriona, a tu zaskoczenie - bolid lecący od zenitu (nie znam dokładnie miejsca skąd wyskoczył, radiant oceniłem na kasjopee) prawie dokładnie w kierunku półnycnym, zauważyłem go chyba w połowie drogi na niebie (bawiłem się aparatem), skończył życie chyba w Smoku, był dosyć wolny, jasność oceniłem na jakies -6 mag, wydaje mi się ze byl 'różnokolorowy' :szczerbaty: tzn widziałem jak był raz troche zielony, raz niebieski, prawdziwy fajerwerk :) Nie zauważyłem rozbłysków ani fragmentacji, może się załapał na jakąś stacje bolidowa? :) Dawno nie widziałem takiego meteora. Coś pięknego.

 

Pozdrawiam, ide dalej focic

Rafał

Edytowane przez eReSix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:angry: Bateria w moim aparacie padła 20 minut przed zjawiskiem. Ale i tak miał marne szanse by się złapać bo obiektyw skierowany był na północ. Ja z kolei patrzyłem na wschód bo jedynie tam miałem "bajeczną" jak na centrum Warszawy widoczność 4.5. Jeśli coś błysnęło za plecami pewnie uznałem to za kolejny fajerwerk.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zalogowalem sie tutaj wlasciwie tylko po to zeby podzielic sie z Wami tym ze i ja to widzialem na niebie, ale ciekawsze jest to ze trafilem tu zupelnie przypadkowo, przegladalem i szukalem teleskopow, chcialem sie dowiedziec ile za jaka cene moge zobaczyc na niebie, przegladam tutaj i trafiam na ten post, data i godzina sie zgadzaja. Wiec wracalem wlasnie wtedy z tata do domu, dojezdzalismy do Legnicy, nagle cos blysnelo i przez ok 2-3sek opadajac wygasalo, widzielismy obydwoje, w pierwszej chwili myslalem ze to fajerwerk, ale po chwili uswiadomilem sobie ze jestesmy poza jakimikowliek zabudowaniami i jak na fajerwerk bylo to zbyt wysoko, wg mnie odcien byl zielonkawy tak jak juz ktos tu pisal, pierwszy raz cos takiego widzielem i nie myslalem nawet ze mozna to bylo zobaczyc w calej polsce, moje zdziwenienie bylo dosc duze i jest nadal bo to spory zbieg okolicznosci ze natrafilem wlasnie na te notke nie szukajac jej w ogole:)) pozdrawiam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.