Skocz do zawartości

Siostry z Jezior


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Noc z 11 na 12 była dosyć fajna, choć mieliśmy stresy przez co chwilkę przelatujące cirrusy. Niebko nie było w związku z tym idealnie czyste tak więc zdjęcia też nie miały takiego tła jakbyśmy sobie życzyli a seeing pozostawiał wiele do życzenia... No cóż ale jak się nie ma to co lubi to się lubi to co ma i waliliśmy ile wlazło.

A było w Jeziorach trochę luda obserwacyjnego i fotografującego wrzucę relacje na astronoce to poczytacie.

 

Udało mi się ustrzelić M45 i choć przez tło strukturki nie są takie jak pod niebem w Arizonie ale cieszę się że zarejestrowało się to że wokoło Siostrzyczek jest pełno dymu...

 

FSQ+NJP+Canon 350Dmod bez guidingu

 

10x240s + 22x420s / ISO800

 

 

 

Dodaję poglądowo surówki zjotpegowane i pomniejszone

 

240s

 

 

 

420s

 

 

 

pozdro

i udanych łowów i dziś bo u nas zapowiada się dobra pogoda! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie.. Znowu parę godzin materiału zabrałeś :notworthy:

Kurcze ja nie ma tyle cierpliwości ale trudno mieć jak się stoi ze stoperem i odlicza ... muszę zaaplikować ten programowy wyzwalacz...

 

Właśnie porównałem surową klatkę z mojego materiału który obrabiam i chyba nie jest gorsza może coś się da wycisnąć na podobnym poziomie

 

Klatka 5min

 

m45_klatka.jpg

 

Ze zdjęcia satelitarnego wynika że wlkp pławi sie w słońcu a wieczorem będzie podobnie.

Rozumiem ze jutro ponowny wysyp pięknych zdjęć ( nich zgadnę: Rozety będą :szczerbaty: )

Pakować się panowie do tych Jezior czy gdzie tam jeździcie bo ja dzisiaj spię z chmurami!

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emde, jak na takie marne tło nieba to fotka wyszła przednio. Cirrusy niestety potrafią dużo zepsuć i wzmagają LP, a dzisiaj u mnie własnie one chyba będą przeszkadzać i się ogranicze do 10 minutowych ekspozcyji. Ostatnio robiłem klatki po 15minut na ISO 800 i f/5.6, były o 10% jaśniejsze od Twoich 7 minutówek :szczerbaty:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Cieszą mnie najbardziej te struktury naokoło a szczególnie ich rdzawo-fioletowy odcień, który wyraźnie wychodzi na moich klatkach a dość rzadko się go widuje na innych fotach... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakiej dokładnie godzinie robiłeś to zdjęcie? Bo, teoretycznie powinno się złapać się kilka planetoid. Czas ustawiłem na północ 11.01 (AFA http://astronomia.brych.com.pl/ ).

Chociaż w sumie, trzeba się nieźle starać, żeby w Plejadach nie chwycić wogóle żadnej planetki.

 

 

AFA080111_FSQ_M45_net.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.