Skocz do zawartości

HEQ-5 GIGA PROBLEM!!!


Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się :Boink:

Próbowałem dziś rozkręcić mój montaż żeby zobaczyć co i jak (planowałem wymianę smaru).

Ponieważ po odkręceniu trzech dużych śrub przy osi Ra, i dwóch małych (chyba kontrujących) nie udało mi się dostać do ślimaka i ślimacznicy więc stwierdziłem że skręcam jak było i poszukam może jednak są gdzieś jakieś informację jak to zrobić.

Montaż skręciłem ale NIE SPRAWDZIŁEM CZY SIĘ NIC NIE ZMIENIŁO PRZY PRZEKŁADNI. Po skręceniu montaż chodził dużo ciszej niż poprzednio więc uznałem że wszytko ok.

Następnie chciałem sprawdzić ile czasu potrzebuję głowica w osi RA na pełen obrót i wrzuciłem max speed.

Przez połowę obiegu wszystko było ok, aż nagle usłyszałem chrobot jakby się ślimak tarł o ślimacznicę...

Wyłączyłem monta i zdjąłem pokrywkę zasłaniającą przekładnie i stwierdziłem ze ni mogę obrócić palcami zębatek przekładni (wcześniej nie było z tym problemu)

HEEELP! Co teraz? Jak się dostać do ślimacznicy? I tak już mam po gwarancji, ale chodziaż może się uda go zreanimować.

Bardzo proszę osoby, które się z takimi rzeczami bawiły o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu niesymetrycznie ustawiony ślimak względem ślimacznicy. Można to wyregulować bez rozkręcania całości. Wystarczy poluzować odpowiednie śruby potem ustawić , sprawdzić luz ręcznie i dokręcić .

 

ps. po prostu nie sprawdziłeś luzu po skręceniu

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JaLe!

Po konsultacjach telefonicznych z Hansem (dzięki wielkie) wyszło na to samo co napisałeś!

Ufff.... Człowiek istota omylna ale i tak mnie szlag trafia za głupotę.

Jeśli ktoś jeszcze może napisać jakieś cenne informacje to bardzo proszę, będziemy mieć ważne informację na przyszłość.

Nadal jestem bardzo ciekaw jak dostać się do ślimaka i ślimacznicy (bo i tak smar trza będzie wymienić).

Na razie spokojnie patrzę jak to wyregulować żeby znów nie dostać zawału :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po jaką ch... wymieniać ten smar??? Ja pracuje już rok na moim montażu, cały czas stoi w temperaturze wyższej o kilka stopni od tego co na zewnątrz i działa bardzo dobrze. Masz najlepszy przykład na to że lepiej nie zabierać się za coś na czym się człowiek nie zna. Można wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Wyreguluj teraz odległość ślimaka od ślimacznicy i pozostawiając maleńki luz odpuść sobie wymianę smaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem że sam chętnie bym się dostał do wnętrzności mojego HEQ-5 aby pokasowac ew. luzy ale powstrzymuję się przed tym z braku elementaranej wiedzy jak to zrobić chroniac się jednocześnie sie przed zawałem serca w razie takiej samej sytuacji jak u Piotrka.

 

Przyłączam sią do prośby Piotrka i prosze przy okazji tego wątku o jakis łopatologiczny tutorial jak tego dokonać...by żyło sie lepiej wszystkim użytkownikom heq-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sytuacja opanowana! B)

Więc tak, zdjęcia i pełny opis jutro bo dziś to już mam dość, ale zabawa w regulację jest czasochłonna.

Obecnie mont chodzi jak trzeba a nawet na pewno ciszej na max speed. Oczywiście wszystko ustawione na leciuteńki luz a zębatki w przekładni można obrócić palcami (ale nie może być za lekko).

Ufff.... :Boink:

Dzięki wielkie Hansowi i JaLe za szybką pomoc doradczą :Salut:

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.