Skocz do zawartości

Montaż Soligor EQ-3 z lunetka i napedem oraz drugi statyw


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W zwiazku z upgrade sprzetu mam do sprzedania uzywane:

1) Montaz SOLIGORa EQ-3 z napedem i lunetka biegunowa

2) Statyw od montazu SOLIGORa EQ-3

 

DSC02362.JPG

 

1) Montaz SOLIGORa sklada sie z:

- statywu wyposazonego w półkę

- glowicy paralaktycznej

- gietkich mikroruchow

- preta przeciwwagi oraz 2 szt. ciezarkow

oraz dokupionych ponadstandardowo:

- lunetki biegunowej (w fabrycznym pudelku)

- napedu (z pilotem, zasilaczem bateryjnym, kluczami, kolami przekladni, etui na pilota i zasilacz bateryjny, elegancki pokrowiec na caly zestaw napedu)

DSC02363.jpg DSC02364.jpg

(Chyba na pewno znajde oryginalne pudla ze styropianami od statywu i glowicy)

 

Ten zestaw wraz z teleskopem MT800 (800mm, F4) pozwolil mi na zrobienie m.in. takich zdjec (Vestą, bez guidera):

M13_result_iris_4.jpg M42_wybor_63_jpg_bez30s_v2_iris.jpg Saturn_sesja_20070331_crop.jpg WYNIK_M57_gimp_iris.jpg

 

CENA: 700zl (nowy w sklepie 1143zl)

 

 

 

2) Statyw od montazu SOLIGORa EQ-3: DSC02365.jpg

 

CENA: 120 zł

 

 

 

PiotrS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

STATYW SPRZEDANY.

Piotrs

 

Statyw kupiłem - i mam wrazenie, że wpuściłeś mnie trochę w maliny (takie dobre, aromatyczne maliny!).... W korespondencji na priva ostrzegałeś, że statyw ma drobne defekty, ja potraktowałem to na serio i wytargowałem cenę.. lepiej nie pisać. Statyw jest już u mnie. Po dokładnych oględzinach - chyba niedowidzę - ale statyw jest jak NOWY ! A na opakowanie zużyłeś chyba wszystkie swoje zasoby tekturowo-foliowe.

Dziękuję, jestem bardzo zadowolony z tej transakcji !

A kolegom, którzy bedą cos kupowac od Piotra donoszę o jego rzadko spotykanej uczciwości i solidności w transakcjach handlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyw kupiłem - i mam wrazenie, że wpuściłeś mnie trochę w maliny (takie dobre, aromatyczne maliny!).... W korespondencji na priva ostrzegałeś, że statyw ma drobne defekty, ja potraktowałem to na serio i wytargowałem cenę.. lepiej nie pisać. Statyw jest już u mnie. Po dokładnych oględzinach - chyba niedowidzę - ale statyw jest jak NOWY ! A na opakowanie zużyłeś chyba wszystkie swoje zasoby tekturowo-foliowe.

Dziękuję, jestem bardzo zadowolony z tej transakcji !

A kolegom, którzy bedą cos kupowac od Piotra donoszę o jego rzadko spotykanej uczciwości i solidności w transakcjach handlowych.

 

 

DZIEKI !!!

Powodzenia z nowym statywem :-)

 

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

OFERTA na montaz (w komplecie: statyw, glowica, przeciwwagi, naped, lunteka biegunowa i drobiazgi do tego) AKTUALNA.

 

Sprzet w komplecie, w sam raz na poczatki astrofoto (daje dobra szkole, mozna sie nauczyc metody dryfu - bo bez tego sie nie da ;-). Ja robilem zdjecia przy ogniskowej 800mm i 1600mm. Przy krotszych ogniskowych jest duzo prosciej.

Do obserwacji montaz jest w sam raz.

 

Stan techniczny bez zarzutu (poza widocznymi sladami normalnego uzywania).

 

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

OFERTA NA MONTAZ (z akcesoriami) AKTUALNA.

 

CENA: 700zl (nowy taki komplet w sklepie 1143zl), z tym ze zobowiazuje sie wziac na siebie koszty przesylki przez poczte (przypuszczalnie 40...50 zl)

 

(w razie czego przypominam ze oddzielnie oferowany drugi statyw sprzedany)

 

Pozdrawiam,

 

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CENA: 700zl (nowy taki komplet w sklepie 1143zl), z tym ze zobowiazuje sie wziac na siebie koszty przesylki przez poczte (przypuszczalnie 40...50 zl)

 

No w tym przypadku ta cena za nowy to śmiech na sali, bardziej realna jest cena EQ3-2 Skywatchera a to przecież to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym przypadku ta cena za nowy to śmiech na sali, bardziej realna jest cena EQ3-2 Skywatchera a to przecież to samo.

 

 

No dobrze, moze sie unioslem. Przejdzmy do faktow.

 

1) Nowy montaz EQ3-2 Skywatchera kosztuje 639 zl

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...f61433daeed3490

 

2) Powyzszy sprzet nie ma (w tej cenie) napedow ani lunetki biegunowej

 

3) Podana przeze mnie cena "nowego takiego zestawu" to 1143zl zkladajaca sie z:

a ) Montaz 599 zl ( http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=320 )

b ) naped 395 zl ( http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=232 )

c ) lunetka biegunowa 149zl ( http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=231 )

 

 

Jak widac montaz oferowany przez mnie kosztuje jako nowy mniej niz EQ3-2 Skywatchera, a podana cena noweg 1143 zl wynika z dodania napedu i lunetki bieguniwej.

 

Wniosek: nie ma zadnego "smiechu na sali".

 

Pozdrawiam,

 

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skywatcher przykładowo mont 639zł+ napęd 209zł + lunetka 99zł = 947zł za nowe.

Pisałem że 1143zł za komplet Soligora to obecnie śmiech na sali - nie wiem skąd oni takie ceny biorą. :D

 

Jak widac montaz oferowany przez mnie kosztuje jako nowy mniej niz EQ3-2 Skywatchera, a podana cena noweg 1143 zl wynika z dodania napedu i lunetki bieguniwej.

 

Tak sam montaż na promocji (o której nie wiedziałem) jest obecnie tańszy ale jak sie to zsumuje to ciekawe kto to kupuje osobno jako nowe.

 

Z twoją ceną nie dyskutuje wiesz w jakim stanie jest komplet więc wystawiasz cenę adekwatną. :Beer:

 

A moja uwaga padła dla tego że jakis czas temu sam sprzedałem taki komplet (był zakupiony wraz z teleskopem) i jak zerknąłem kontrolnie do cennika to sie zdrowo uśmiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario2005,

 

Zauwaz prosze ze gdybysmy sobie teraz kilkoma postami tego nieporozumienia nie wyjasnili (wyszlo ze denerwujesz sie na to ze nowy sprzet Soligora jest drozszy od nowego sprzetu SkyWatchera), to Twoj post bylby odczytywany przez moich potencjalnych klientow jako zniechecajacy. To wskazywalo ze moja oferta to smiech na sali. To dlatego sie zdenerwowalem.

 

Ponadto wlasnie teraz negocjuje sprzedaz, latwo mogles mi kupujacego zniechecic. Zakladam ze nie masz w tym jakiegos interesu?

 

Uwazam ze moja oferta jest uczciwa.

 

Po tym jak to sobie wyjasnilismy nie chowam urazy :Beer:

 

Piotrs

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

OFERTA NA MONTAZ (z akcesoriami) AKTUALNA.

 

NOWA CENA: 650zl :D (nowy taki komplet w sklepie 1143zl), z tym ze zobowiazuje sie wziac na siebie koszty przesylki przez poczte (przypuszczalnie 40...50 zl)

 

(w razie czego przypominam ze oddzielnie oferowany drugi statyw sprzedany)

 

Dla zachety podaje namiar na moj watek z fotkami z TEGO wlasnie montazu z zamocowanym na nim Soligorem MT800: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...8&hl=piotrs

 

Pozdrawiam,

 

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

"Niewidzialna reka wolnego rynku" dziala!

 

Nowa cena 600 zl i ja pokrywam koszty przesylki (okolo 40...50 zl).

 

Dla przypomnienia - oferowany montaz to sprawny komplet skladajacy sie z nastepujacych elementow:

- statyw z półką

- glowica paralaktyczna

- pret przeciwagi

- dwa ciezarki przeciwwagi

- naped (komplet: zasilanie bateryjne, pilot, okablowanie, kola zebate, etui na koszyk z bateriami, etui na pilota, etui na komplet napedu, klucze)

- lunetka biegunowa

- gietkie mikroruchy

 

Zaznaczam ze pod slowem montaz kryje sie tu nie sama glowica, a glowica ze statywem. Tylko polaczyc z teleskopem i dzialac.

 

DSC02363.jpg DSC02364.jpg

 

(Chyba na pewno znajde oryginalne pudla ze styropianami od statywu i glowicy)

 

Pozdrawiam,

 

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Montaz kompletny zarezerwowany dla Arkal do niedzieli (30.03.2008) do godz. 19:00

 

Sorki za zamieszanie, ale jest paru chetnych ktorzy rezerwuja, potem odwoluja, w miedzyczasie inni pytaja, ale potem nie pisza ... W koncu zaraz sie w tym pogubie i sprzedam sam sobie z zyskiem. Postanowilem wiec upublicznic te rezerwacje i podac wyrazny termin.

 

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Do sprzedania mam montaz EQ3 Soligora (taki jaki jest w komplecie do teleskopu MT800).

 

Aktualna cena to 550 zl i ja pokrywam koszty przesylki (okolo 40...50 zl).

Cena ta jest ponad 2x niższa niż nowy taki komplet.

 

Dla przypomnienia - oferowany montaz to sprawny komplet skladajacy sie z nastepujacych elementow:

- statyw z półką

- glowica paralaktyczna

- pret przeciwagi

- dwa ciezarki przeciwwagi

- naped (komplet: zasilanie bateryjne, pilot, okablowanie, kola zebate, etui na koszyk z bateriami, etui na pilota, etui na komplet napedu, klucze)

- lunetka biegunowa

- gietkie mikroruchy

 

Na poczatku watku sa zdjecia montazu i zdjecia wykonane na nim przy ogniskowej 800mm.

Montaz jest dobry do obserwacji wizualnych przy krotszych ogniskowych, ale jak widac nadaje sie tez do (szczegolnie na poczatek) astrofotografii.

 

Pozdrawiam,

 

PiotrS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.