Jump to content

Kupię okular z krzyżem


PiotrZ
 Share

Recommended Posts

Tak najchętniej to zlecił bym wykonanie krzyża w okularze dwucalowym SWA . Może jednak być gotowy okular z widocznym w nocy krzyżem obojętnie czy 1.25 czy 2 calowy . Chodzi o dokładne korygowanie refraktora 100/500 przy CCD . Mogą to być też dwa okulary o różnych ogniskowych . Jeden wstępny drugi dokładny . Fima obojętna bo to do szukacza .

Link to comment
Share on other sites

Janusz dzięki za czujność :wink:

rozpędziłem się trochę bo wiadomość była dłuższa

potem zmieniłem zdanie i ostał się tylko koniec. :Cry:

 

Obiecuję że się poprawię Panie Psorze :wink:

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Darku , szukam czegoś bardziej ambitnego niż rosyjski okular mikroskopowy z krzyżem słabo widocznym w nocy .Jeszcze w oprawie którą trzeba przetaczać u tokarza , to nie dla mnie. Widziałem na zlocie w Jachrance szukacz gdzie krzyż był ostry i widoczny . Niestety nie pamiętam co to było , pokazywał mi to Andrzej ( podobno Łysy) ale blisko był barek i wiadomo :Beer:

Link to comment
Share on other sites

Mogę z Tobą, Darku ? :wink: . Piotrek, dlaczego nie kupisz np. u Ludesa lub w telescope-service u Ransberga takiego okularu ? Janusz miał coś takiego robić, była kiedyś mowa o chyba 100 zł za coś takiego ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Reklama okularu z wodocznymi ramkami do kadrowania CCD jest w każdym Sky&Telescope chyba na stronach Meade lub Celestrona ale dokładnie nie pamiętam :?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.