Skocz do zawartości

zagadkowe obiekty widziane w teleskopie i bez


APM ADAM

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jest areoklub czesto spedzam tam wolny czas w niedziele jakies 4 kilometry w linni prostej

wiec modele odpadaja na 27 mega nie polatasz z takim zasiegiem

kwadrat szybowcowy zaczyna zabawe o swicie

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

 

Ptaki. Tak, prawdopodobnie odpowiadają za większość "zagadkowych" dla nas zjawisk nocnego nieba. Np. nie dalej jak miesiąc temu, miałem bliskie spotkanie trzeciego stopnie ze zjawiskiem, które rozumiałem, jednak nie odpowiadało żadnemu z zarejestrowanych dotąd w głowie przypadków.Stałem na balkonie, było około 23.00. Niebo było przysłonięte cienką, lecz wysoką warstwą chmur. Księżyc świecił jasno, rozpraszając światło w chmurach. Nie widziałem go jednak, gdyż świecił z za bloku.

Nagle kątem oka zobaczyłem obiekt, szarością niewiele odbiegający do koloru chmur, składający sie z czterech "połączonych" za sobą punktów. Leciał dość wysoko, zdawało sie że czasem przenika chmury. Punkty zbliżały sie do siebie i oddalały w sposób niezorganizowany. "Zjawisko" poruszało sie baaardzo szybko.

Normalnie jak z programów o UFO na Discovery! :szczerbaty:

Oczywiście były to ptaki! ( Chyba ) B)

Dlaczego obiekt leciał tak szybko? Bo obiekt widziany niewyraźnie, zlewający sie z tłem, automatycznie staje sie dla nas mniejszy, co za tym idzie, jego prędkość pozornie wzrasta!

Teraz wszystko sie wydaje oczywiste, ale uwierzcie mi, wtedy, w tamtej scenerii, wrażenie było niesamowite! :icon_eek:

 

A co do tych szybowców. Nie jestem pewien na 100% ale wydaje mi sie, że te statki powietrzne mają zakaz latania po zmroku. Jedyne co mi przychodzi do głowy, po przeczytanym opisie, to samolot ( wspomniany już tutaj ) szpiegowski Lockheed U-2 Dragon Lady. Jako samolot wysokościowy, ma kształt typowego szybowca.

Samolot oblatano w 1955 roku i służy wiernie po dziś dzień jako maszyna "rozpoznawcza" B) , treningowa i doświadczalna.

Kolejnymi przykładami "zagadek" mogą być samoloty Lockheed F-117 Nighthawk, Northrop B-2 Spirit, Lockheed SR-71 Blackbird, no i samolot którego "nie ma", słynna Aurora.

O ile pierwsze dwa przypadki są mało prawdopodobne (chociaż znane są przypadki lądowania B-2 w Niemczech) to Blackbird i Aurora jak najbardziej.

Nie będę tu jednak snuł szpiegowskich intryg, rodem z czasów Zimnej Wojny.

Pamiętajmy, że czarny samolot na nocnym niebie wcale nie musi być czarny, poza tym, wojsko często prowadzi ćwiczebne loty bojowe bez oświetlenia, więc prawdę mówiąc, to może być każdy samolot wojskowy.

 

Pozd.

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie w zwiazku z tym

http://www.ulc.gov.pl/index.php?option=com...&Itemid=194

oraz tym http://www.icao.int/

zdecydowanie wszystko wskazuje na militarne nato

albo http://www.ramstein.af.mil/

albo http://www.aviano.af.mil/

albo jeszcze inne albo :banan:

pozdrawiam

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kolejnymi przykładami "zagadek" mogą być samoloty Lockheed F-117 Nighthawk, Northrop B-2 Spirit, Lockheed SR-71 Blackbird, no i samolot którego "nie ma", słynna Aurora.

O ile pierwsze dwa przypadki są mało prawdopodobne (chociaż znane są przypadki lądowania B-2 w Niemczech) to Blackbird i Aurora jak najbardziej.

 

Mój Boże, sorry za przyczepienie się do Twojego postu, ale radzę najpierw poczytać o tych maszynach i w ogóle o dzisiejszych doktrynach światowych potęg.

 

Po pierwsze "primo" samolot F-117 Nighthawk i B2 Spirit są BOMBOWCAMI (b-2 strategicznym). Ich każdy lot kosztuje takie pieniądze (kształt niestateczny aerodynamicznie), że nie są testowane tylko wykorzystywane do operacji wojennych. To nie Polska, że wzniesie się w powietrze F-16 i od razu cały dzień na gorąco w tvn24 o tym trąbią. Samoloty USandA, zwłaszcza te, wylatują niszczą "pół" kraju i wracają.

 

Po drugie "primo" SR-71 Blackbird nie jest już używany. Jego ostatni lot odbył się w 1999 roku a kilka lat później ujawniono gdzie znajdują się wszystkie 32 egzemplarze (muzea itp.). Czemu wyszedł z użycia skoro był fantastyczny? Bo weszła era sond szpiegowskich oraz bezzałogowych samolotów szpiegowskich i użycie tak drogich samolotów przestało mieć jakikolwiek sens.

 

Natomiast Aurora... heh. Skoro nikt jej nie widział, nie ma żadnych zdjęć (rosjanie by się o nie postarali najprędzej) to znaczy, że albo nie ma jej albo jest bardzo dobrze ukrywana, co jednocześnie łączy się z tym, że nie lata po całym świecie tylko oblatywana jest w jakiejś bazie.

 

Nie będę tu jednak snuł szpiegowskich intryg, rodem z czasów Zimnej Wojny...

Właśnie swoim postem nieświadomie to zrobiłeś. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże, sorry za przyczepienie się do Twojego postu, ale radzę najpierw poczytać o tych maszynach i w ogóle o dzisiejszych doktrynach światowych potęg.

 

Po pierwsze "primo" samolot F-117 Nighthawk i B2 Spirit są BOMBOWCAMI (b-2 strategicznym). Ich każdy lot kosztuje takie pieniądze (kształt niestateczny aerodynamicznie), że nie są testowane tylko wykorzystywane do operacji wojennych. To nie Polska, że wzniesie się w powietrze F-16 i od razu cały dzień na gorąco w tvn24 o tym trąbią. Samoloty USandA, zwłaszcza te, wylatują niszczą "pół" kraju i wracają.

 

Po drugie "primo" SR-71 Blackbird nie jest już używany. Jego ostatni lot odbył się w 1999 roku a kilka lat później ujawniono gdzie znajdują się wszystkie 32 egzemplarze (muzea itp.). Czemu wyszedł z użycia skoro był fantastyczny? Bo weszła era sond szpiegowskich oraz bezzałogowych samolotów szpiegowskich i użycie tak drogich samolotów przestało mieć jakikolwiek sens.

 

Natomiast Aurora... heh. Skoro nikt jej nie widział, nie ma żadnych zdjęć (rosjanie by się o nie postarali najprędzej) to znaczy, że albo nie ma jej albo jest bardzo dobrze ukrywana, co jednocześnie łączy się z tym, że nie lata po całym świecie tylko oblatywana jest w jakiejś bazie.

Właśnie swoim postem nieświadomie to zrobiłeś. :Beer:

 

Po pierwsze "primo". Czy ja gdziekolwiek napisałem, że B-2 i F-117 to samoloty szpiegowskie??!!

Po drugie "primo" Czy ktoś mówił, że widział wczoraj ten obiekt?? Mowa jest o przestrzeni 15lat!

Natomiast Aurora... .Może jest, może nie. Podałem jej przykład jako ciekawostkę.

 

Nie to mnie jednak najbardziej zeźliło, że nie czytasz ze zrozumieniem (całego tematu), lecz to że zarzucasz mi całkowity brak wiedzy w temacie lotnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to mnie jednak najbardziej zeźliło, że nie czytasz ze zrozumieniem (całego tematu)...

 

Czytam, czytam niech Cię o to głowa nie boli. Nieważne czy napisałeś czy nie, że są to samoloty szpiegowskie. Najważniejsze jest to, że i tak nie rozumiesz pojęcia bombowiec. Czy w ostatnich 15latach, miało miejsce jakieś bombardowanie Polski? Irak-B2 startowały bezpośrednio z USA i były tankowane w powietrzu, Afganistan-startowały z baz w Turcji.

Po drugie blackbirdy nie są w technologii Stealth i sa w pełni wykrywane przez radary. Myślisz, że mogą sobie latać bez zezwoleń nad jakimkolwiek państwem? I to bez włączonych świateł mijania :szczerbaty: . Nawet w okresie zimnej wojny dolatywały do granicy Polskiej i zawracały.

 

...lecz to że zarzucasz mi całkowity brak wiedzy w temacie lotnictwa.

 

Całkowitego nie, ale jeśli ktoś pisze,że nad głową lata blackbird albo b2 to chyba powinien nadrobić zaległości w temacie doktryn wojennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie dlatego mam taki problem

brak oswietlenia

ksztalt bardziej zblzony do krzyza jesli chodzi o geometrie skrzydel

pozdrawiam

adam

ps prosze nie sprzeczajcie sie wszyscy wiemy tylko tyle ile wiemy z oficjalnych info :notworthy:

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien na 100% ale wydaje mi sie, że te statki powietrzne mają zakaz latania po zmroku.

 

No co ty, nade mną w nocy śmigają aż miło pasażerskie i jakieś cargo.

 

Jeśli widziałeś samolot/szybowiec to był to samolot/szybowiec.

 

Jeśli kształt krzyża to popatrz jak wygląda np. CASA.

Edytowane przez TomaszP1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty, nade mną w nocy śmigają aż miło pasażerskie i jakieś cargo.

 

Jeśli widziałeś samolot/szybowiec to był to samolot/szybowiec.

 

Jeśli kształt krzyża to popatrz jak wygląda np. CASA.

 

Mowa była o szybowcu. Nie wiem jak Ty Tomku, ale ja nie widziałem szybowca CARGO. :szczerbaty:

 

 

Chociaż, nie. Przepraszam, podczas WWII Amerykanie wykorzystywali szybowce do przerzutu wojska i lekkiego sprzętu. :Salut:

Edytowane przez Ramius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
balony z festynu

balony meteo

śmieci wyrzucone przez niechlujnego pilota z rządowego Tupolewa

strzępy myśli które porwał wiatr

UFO

 

Ja stawiam na ptaki.

 

UFO to wlasnie obiekty takie jakie wymieniles : balony, ptaki, jakies odlamki wchodzace w atmosfere (?) czyli wszystkie niezidentyfikowane obiekty latajace (lub spadajace;)

 

piszac UFO pewnie miales na mysli statki kosmiczne badz samych kosmitow ? :) mysle, ze nie ma sie co oszukiwac - calkiem prawdopodobne, ze kolega zaobserwowal "Statki Kosmiczne" ktore wcale nie musza byc tworem czegos pozaziemskiego, a po prostu np amerykancow ktorzy lataja swoim TR 3B ;) skoro taki B2 to technologia lat 80tych (a moze i 70tych) to teraz amerykance moga latac innymi cudami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.