Skocz do zawartości

Alternatywa dla Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM


Pabami

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sam dylemat , prawdopodobnie częściowo go rozwiążę w Bieszczadach na zlocie.

Michał będzie miał Tokinę ,Ktoś obiecał zabrać tego EF-eSa , jeszcze przydałyby się Sigmy 10-22 i 12-24 (po pełną klatkę :D )do kompletu i będę szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ktoś obiecał zabrać tego EF-eSa...

 

Obiecał, obiecał... ;)

O ile znów mi się coś nie przytrafi pechowego, to sobie go potestujecie.

Przedwczoraj padł mi laptop i jadę na zastępczym (pożyczonym), więc brakuje mi do pełnego pecha zepsutego auta, albo aparatu... :Boink:

Do architektury wewnętrznej to super szkiełko, bez niego żona by się chyba pocięła.

Ale do fotografowania ludzi to już gorzej, bo rozciąga w rogach obraz, ale nie krzywi lini. Zresztą już tylko kilka tygodni i zlot więc porównamy. :)

 

Pozdrawiam :Beer:

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, no i czym się zakończyły poszukiwania??

Panicznie próbuję znaleźć coś szerokiego do canona no i widzę tylko 17-40 f4L(ciemny i wązki) hmmm no i tyle. Ewentualnie EF 17-35 f2.8 ale tu też wąziutko...

Ma ktoś jakieś sugestie?? kto co w koncu pokupował i jak to się spisuje??

Pozdrówka, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piters a do czego potrzebujesz takie szkło?

rozumiem, że do architektury

heh a z drugiej strony po ostatnich obniżkach Canona to już łatwiej kupić body FF niż dobry niedrogi jasny wide :)

a 17-40 f4L wcale ani wąski ani ciemny, to zresztą jeden z bardziej udanych obiektywów, a na FF to już nawet za szeroki ;)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 17-40 f4L to super szkiełko, tylko że z matrycą APS robi się nam standartowy zoom :szczerbaty:

Używamy z żoną tego EF-S 10-22 głównie do wnętrz i nie narzekamy, tylko cena może nie wszystkim odpowiadać.

Darek_B wymęczył ich kilka na zlocie to może on Ci napisze jakieś wnioski ;)

Napisz do czego będzie ten obiektyw używany i z którym Canonem, bo może z 5D i problem się rozwiąże sam :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymęczyłem na zlocie Canonka 10-22 i Tokinkę 12-24.

Wybór padł na Tokinkę gdyż :

1. Aberracja nie tak straszna jak ją malują.

2. Tańszy o tysiączek ( akurat razem z ostatnim cashbackiem starczyło na Sigmę 50 mm 1.4 - rewelka :D )

3.Wykonanie jednak solidniejsze od canona ,

4. Stałe światło ,co prawda tylko 4 ale wesel nie trzaskam tylko architekturę i krajobraz ,tu f5.6 w górę

 

5. No i podejdzie od 17 mm pod FF czyli zapewne jakieś 5D MkII :lol: , kiedyś

 

Z wad w stosunku do canona

1. Canon trochę jednak ostrzejszy

2. Lżejszy

3. Szerszy.

4. Dziwne przechodzenie na manual , zsuwanie całego pierścienia ostrości do siebie, trochę jak przeładowanie broni :D , ale przyzwyczaiłem się.

 

Pomyśl o mającej się już pojawić Tokinie 11-17 /2.8, a może jest gdzieś w sklepach?

Opis masz tu : http://www.kenrockwell.com/tokina/11-16mm.htm

 

Miał być jeszcze Tamron 10-24 ale coś go nie widać.

 

Do 5D widziałem nieziemskie sample na Sigmie 12-24 ale to już troszkę wyżej cenowo od Canona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i wyczerpujące odpowiedzi :)

Otóż,

1. pisząc "wązki" nie dodałem słowa zakres, stąd pewne nieporozumienie. Chodzi oczywiście nie o to że zbyt wązki kąt, tylko że wązki zakres. Więc za zamieszanie te przepraszam :)

2. Wiem że KIT jest dobry, ale... ma sporo wad (no chociażby CA, czy poduszki w zakresach do 25mm i t.d.) Nie ma USM, które bardzo mi do gustu przypada no i wszyscy ogólnie wiecie o co chodzi :)

3. Jakieś pół roku temu kupiłem pierwsze szkło, którym stał się EF 28-105 USM. Szkiełko ogólnie super, no ale na 350D ma to do siebie, że czasmi brakuje zoom out, a na scianę wiadomo się nie wejdzie przy odchodzeniu w tył :) Od momentu kupna tego szkła jakoś zaprzestałem zaczepiać KITa, mimo że czasami nale żało by. Zatem nie mam szerokiego kąta. Trzeba też dodać, że KITa pożyczyłem znajomemu na wieczór jeszcze w maju, no i tak do tej pory jakoeś ten obiektyw do mnie nie wrócił.

4. A używać nowonabyte szkło mam zamiar przede wszystkim do krajobrazów, szerokich ujęć w miastach, no ogólnie wszedzie gdzie do tego służył kit. Czasami fakt faktem zdarzają sie imprezy do ofotografowania we wnętrzu budynku no i tutaj niestety boję się o to F4 w 17-40... A że KIT był zaciemny to wnioskuję że i Lka też.

Jak ogólnie wypada 17-40 wewnątrz budynków? Nie brakuje światła? Czy rzeczywiście różnica na cropie nie będzie wielka w porównaniu do kita?

Pozdrawiam, Maciek

 

DODANO[/b]

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, czy jakiś tamron 17-50 f2.8 był by jakściowo porównywalny do 17-40 i czy to światło 2.8 jest w nim używalne. Miał ktoś może okazję to sprawdzić?

DODANO 2[/b]

Czy może warto zapolować na używanego 17-35 f2.8 na jakiejś giełdzie czy coś, cenowo było by to podobne do 17-40 chyba...

Edytowane przez piters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.